Задача на три дії (різницеве порівняння двох сум) (№742-750). Види тварин. Значення тварин у природі. Цінність тварин для людей. Мета



Скачати 80.84 Kb.
Дата конвертації03.03.2016
Розмір80.84 Kb.
Інтегрований урок: математика та природознавство (3 клас)

Девіз уроку: Все, що в природі існує, нам математика порахує.

Тема: Закріплення письмового виконання сумісних дій додавання і віднімання. Задача на три дії (різницеве порівняння двох сум) (№742-750). Види тварин. Значення тварин у природі. Цінність тварин для людей.

Мета: Узагальнювати вміння виконувати письмове додавання та віднімання трицифрових чисел; удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі на різницеве порівняння; формувати вміння розв’язувати задачі на три дії.

Ознайомити з табелем-календарем. Формувати поняття: «тварини – живі організми».

Розвивати увагу, пам'ять, уяву, кмітливість.

Виховувати допитливість, любов до всіх пір року; дбайливе ставлення до тварин.



Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань учнів.

ІІ. Організаційний момент.

Встаньте, діти, поверніться,

Гостям нашим усміхніться,

Привітайтеся чемненько,

І сідайте всі рівненько.

Свій урок ми починаєм,

Девіз і тему прочитаєм.

Девіз: Все, що в природі існує, нам математика порахує.

Тема уроку: Закріплення письмового виконання сумісних дій додавання і віднімання. Задача на три дії. Види тварин. Значення тварин у природі.

Ми розпочинаємо свій урок-подорож «Від зими – до зими». Це інтегрований урок математики і природознавства.

- Якою ви мене хочете бачити на цьому уроці? (Доброю, справедливою…)

- Добре, я врахую ваші побажання, а від вас буде вимагатися швидко і правильно додавати і віднімати, розв’язувати рівняння та задачі і при цьому дорогих гостей зустрічати, і їхні завдання виконувати. Тож починаймо!

Відгадавши загадку, ми зрозуміємо, яким видом транспорту прибудуть до нас гості.

По драбині дві змії повзуть

І на собі хатки везуть.

У тих хатках людей багато,

Як, дітки, ці хатки звати? (Поїзд)

Так, це поїзд. Чи ще можемо казати – потяг.

Для того, щоб рухати ці хатки, до них під`єднують локомотив, яким керує машиніст. Зверніть увагу на дошку. Потяг, який везе до нас гостей на урок, незвичайний. Локомотив має своє ім’я – рік. То може хтось скаже, скільки вагончиків у нашого поїзда? (12).

- А які ж назви-імена можуть мати наші вагончики? Щоб відповісти на це запитання, відгадаємо загадку:

Скільки місяців у році?

Хто це знає – говори! (12).

Змерзлим груддям скрізь і всюди
Вкрилось поле і шляхи.

— кажуть люди — Це вже ..(Грудень!)


І вдягають кожухи.

У якому «Святий вечір»

В кожнім домі гомонить? (Січень).

Другий він в календарі,

Холодно у цій порі. (Лютий).

У якому тепле сонце

Розтопило весь сніжок? (Березень).

У якому перші квіти

Кличуть діток на лужок? (Квітень).

П’ятий в році він приходить,

Із конвалією входить. (Травень).

- Про що ця загадка? (Про місяці, пори року).

- Яка зараз пора року? (Зима).

- Скільки всього пір року? (4).

- Який перший місяць року? (Січень).

- Наш потяг поступово виїжджатиме з лісу, який називається «Пори року». На уроці природознавства ми закінчили тему «Рослини».

- До якої природи ми відносимо рослин? (До живої природи).

- Кого ще ми відносимо до живої природи? (Тварин).

- Доведіть, що тварини – це живі організми. ( Тварини, як і всі живі організми народжуються, дихають, ростуть, розмножуються і відмирають.)

- Так діти, також ми сьогодні поговоримо про тварин.

- У мене є геометричні фігурки, які допоможуть мені оцінити ваші знання та вміння. Ті учні, які правильно відповідатимуть на мої запитання та правильно і швидко розв’язуватимуть завдання, будуть отримувати по одній фігурці. В кінці уроку ви підрахуєте свої фігурки, і я зможу виставити оцінки.

- А ось видніється перший вагончик нашого потягу, який привіз нам першу гостю і цікаве завдання.

У савані проживає,
Чорно-білі смужки має.
І весела, і пригожа,
На конячку нашу схожа.
(Зебра)
1. Я показую картку з трицифровим числом, а ви називаєте його разом із «сусідами». (оцінювання). ( І Вагон )

а) Назвати «сусідів» чисел:

221 244 222 119

111 123 243 115

2. А ось і наступний вагончик зі своїми завданнями, але від кого ці завдання ви дізнаєтесь лише тоді, коли відгадаєте загадку. ( ІІ Вагон )

Надувається, ґелґоче,


Наче щось сказати хоче.
Бігає туди-сюди,
Краще його обійди!
(Індик)

Індик нам привіз гру «Продовж рахунок» (Полічи десятками, сотнями).

- Я називаю трицифрове число, а ви продовжуєте рахунок.

300 – полічи сотками;

580 – полічи десятками;

600 – полічи сотнями;

110 – полічи десятками.

3. Гра «Мовчанка» (усно).

Цю гру нам привіз наступний гість з лісу. Їхав він у третьому вагончику. Відгадайте хто це? ( ІІІ Вагон )

Хто з вас цю тварину знає?


Хто скоріше відгадає?
Гладенький бочок,
Рожевий п’ятачок,
І хвостик – крючок!
(Порося)
- Діти, вам потрібно скласти приклади на віднімання та додавання, і дати відповідь на них.

244 + 123 = 367 Працюють біля дошки та в зошиті.

521 – 123 = 398

744 – 342 = 402

243 + 342 = 585

(Оцінювання).

Бесіда.


  • Світ тварин багатий та різноманітний. Як ви думаєте, де живуть тварини?

  • Отже, тварини живуть усюди: в океанах і морях, у лісах, на луках, у пустелях, горах.

Якщо тварини різняться між собою формою тіла, розміром, забарвленням, зовнішнім виглядом, то кажуть, що вони належать до різних видів.

  • Хто ж нам привіз наступне завдання? І яке ж воно? ( ІY Вагон )

  • Відгадайте загадку.

У лусці мої боки –


Вони холодні та слизькі.
Плавать можу досхочу,
Та усе життя мовчу.
(Риба)

Завдання від риби:

4. а)Робота в зошитах.

Каліграфічна хвилинка.

- В чому вимірюють вагу тіла тварин?

(г, кг, ц, т).

- Чи ставимо в кінці цих скорочень крапки?

(Оцінювання).

б) Робота з віялами-блокнотами.

- Я показу на картках приклади, а ви на віялах показуєте відповідь до даного прикладу. (Оцінювання).

242 – 240 = 2 640 – 600 = 40

410 – 400 = 10 320 – 300 = 20

660 – 600 = 60 150 – 100 = 50

720 – 700 = 20 168 – 160 = 8

5. А який п’ятий місяць року? (Травень). ( Y Вагон )

- Так, у травневому вагончику до нас у гості приїхали птахи і пропонують нам розв’язати задачу.

На годування птахів у зоопарку витратили ячменю 324 кг, проса 380 кг, а кукурудзи – на 128 кг менше, ніж проса. Скільки всього зерна витратили на годування птахів?


  • Прочитайте уважно задачу.

  • Про що запитується в задачі?

  • Чи можемо ми відразу дізнатися, скільки всього зерна витратили на годування птахів? (Ні.)

  • Чому? ( Тому, що ми не знаємо скільки витратили кукурудзи.)

  • Як дізнатися, скільки витратили кукурудзи? ( 380 – 128 = 252 (кг) )

  • А тепер ми можемо дізнатися, скільки всього зерна витратили на годування птахів? (Так. 324 + 380 + 252 = 956 (кг) )

  • Запишіть її розв’язання. ( Розв’язання записують в зошитах.)

  • А тепер, діти, звірте свою відповідь на проекторі.

6. Фізкультхвилинка. ( YI Вагон )


Нумо всі, нумо всі Щоб спочила голова.

Потанцюємо у класі. Пострибаєм,як зайчата,

Пострибаймо, як сороки, Політаєм, як пташата,

Як сороки-білобоки. Потанцюємо ще трішки,

Стрибу-стрибу,скоки-скоки. Щоб спочили ручки, ніжки.

А тепер,як жабенята, Всі веселі ! От чудово.

Хочем трохи поплигати. А тепер до праці знову.

Ква-ква-ква, ква-ква-ква.


7. А у наступному 7 вагончику прийшло таке повідомлення. ( YIІ Вагон )

На Землі відомо близько двох мільйонів видів тварин, а в Україні живе понад 50.000 видів.

- Особливими у тварин є ознаки, яких не мають інші живі організми. Тварини переміщаються. Як?


- Цих ознак немає у рослин. Ними рослини відрізняються від тварин.

8. Гості восьмого вагончика – це комахи. ( YIII Вагон )

Вам потрібно розв’язати рівняння.

583 – х = 254 617 – х = 351

- Як знайти невідомий від’ємник? ( Треба від зменшеного відняти різницю )

583-254=329 617-351=266

Виконали – сигналізують. Презентують роботи. (Оцінювання).
9. Коли наші гості збиралися до нас, вони заїхали в далекі-далекі країни, де дуже спекотно, і привезли нам звірів, які у нас не живуть. ( ІХ Вагон )

Це страус - найбільший птах, колібрі – найменша з пташок у світі, жирафа – найвища тварина, землерийка – найменша тварина, її малятко важить не більше 2 г.

І привезли вони вам ось таку цікаву задачу :

Маса шести однакових землерийок 18 кг. Яка маса дев’яти колібрі, якщо кожна колібрі на 5 кг важча, ніж землерийка?


6 з. – 18 кг.

1к. – ?, на 5 кг > ніж 1з.

9з. – ?

- Чи можемо ми відразу дізнатися, яка маса дев’яти колібрі? (Ні)



- Чому? ( Тому, що ми не знаємо яка маса однієї колібрі)

- А що сказано про масу однієї колібрі? ( Вона на 5 кг важча, ніж землерийка.)

- А ми знаємо, яка маса однієї землерийки? (Ні.)

- Як дізнатися? (18:6=3(кг)

- Якщо ми знаємо масу однієї землерийки, про що тепер ми можемо дізнатися? (Яка маса однієї колібрі.) (3+5=8(кг)

- Тепер, якщо нам відома маса однієї колібрі, ми можемо дізнатися, яка маса дев’яти колібрі?) ( Так 9*8=72(кг))

1) 18 : 6 = 3 (кг) – важить 1 землерийка;

2) 3 + 5 = 8 (кг) – важить 1 колібрі;

3) 9 ∙ 8 = 72 (кг) – важить 9 колібрі.

Відповідь: маса 9 колібрі 72 кілограма.

10. А в жовтневому вагоні приїхало таке повідомлення про тварин. (Х Вагон )

- Перш ніж подивитися це повідомлення, дайте відповідь на декілька моїх запитань.



- Яке значення для людей мають тварини?

- Що людина одержує від них?

- Чому в багатьох людей тварини живуть удома?

- Що ви відчуваєте, коли берете на коліна кішку, граєтесь з кошенятами або цуценятами, коли вас радісно й весело зустрічає ваш собака.

- Які почуття й бажання виникають у вас, коли ви бачите бездомних кішок чи собак, поранених птахів, безпорадних малят різних тварин?

- Так, діти, треба піклуватися про тварин. Як? (Виготовляти годівнички, давати їм їжу, не знущатися з них, охороняти їх…..)

Добре, молодці діти. Ви вірно відповіли на всі мої запитання. І тепер ми можемо подивитися на наше повідомлення.

І справді більшість домашніх тварин приносять людині користь, даючи ій їжу (м'ясо, молоко, яйця, мед), матеріали для одягу та взуття (шкіру, шерсть, пір'я, шовк), робочу силу для перевезення людей і вантажів.

До речі, наявність тварин у домі та спілкування з ними може відчутно впливати на наше здоров’я. Відомо, що лікарі радять проводити більше часу в товаристві тварин, адже це допомагає розслабитися та позбутися стресу.

11. І ось остання завдання від 11 вагончика. (ХІ Вагон )

- А який гість до нас прибуде ви дізнаєтесь тільки тоді, коли відгадаєте загадку.

В нього крила, в нього вуса,


Трохи я його боюся.
Як летить – так чути звук.
Бронзовий великий …..
(Жук)

( Найбільшим жуком є жук-олень: довжина тіла без рогів 5,5 см, а з рогами – до 8 см



  • І ось вам завдання від жука.

  • Зараз ви попрацюєте в групах. У вас на картках є геометрична фігурка. Вам потрібно знайти периметр своєї геометричної фігури.

1 2 3



  • Що таке периметр? ( Це сума довжин усіх сторін багатокутника.)

  • Як позначають периметр? ( Великою літерою Р латинського алфавіту).

  • Добре, а тепер можете приступати до виконання завдання.

  • 1. Р = 33 + 94 + 33 + 94 = 254 (см)

Р = 254 см

- 2. Р = 34 + 27 + 43 = 104 (см)

Р = 104 см

- 3. Р = 44 + 44 + 44 + 44 = 176 (см)

Р = 176 см

12. - Молодці діти, добре ви працювали на сьогоднішньому уроці. А тепер давайте зазирнемо у останній 12 вагончик, і подивимося скільки гостей завітало до нас на урок.

13. Підсумок уроку.

- Чим відрізняються рослини від тварин?

- Чому тварини – це живі організми?

- Для чого тварини переміщуються?

- Які завдання вам найбільше сподобалися і запам’яталися?

- А тепер ми оцінимо свою роботу на сьогоднішньому уроці. Порахуйте всі геометричні фігурки, які ви відкладали.



( Оцінювання. )


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка