Задирака Світлана Володимирівна завідуюча ВиноградівськоюСкачати 58.22 Kb.
Дата конвертації07.03.2016
Розмір58.22 Kb.
Задирака Світлана Володимирівна

завідуюча Виноградівською

сільською бібліотекою-філією

Баштанської ЦБС


Виноградівська сільська бібліотека обслуговує близько 280 юних виноградівців, з них – 190-діти до 15 р, 90- юнацтво. Книговидача сягає до 6 тис. книг на рік.

У … році Виноградівська сільська бібліотека була переведена до нового опалюваного приміщення, ы умови обслуговування користувачів значно поліпшилися. Збільшилася кількість відвідувань, особливо учнів ЗОШ , педагогів, не –учнівської молоді, бібліотека вважає своєю місією підтримку і розвиток освітніх та творчих запитів дітей і молоді.

Велику увагу у своїй роботі наша сільська бібліотека приділяє наочній популяризації книги. З метою розкриття бібліотечного фонду,розвитку читацьких інтересів, самоосвіти дітей, що навчаються, в бібліотеці оформлені такі книжкові виставки:


 • «Молодь - кроки у майбутнє»;

 • « Відкрий для себе Миколаївщину»;

 • «Тільки пам’ять не сивіє»;

 • Виставка –роздум « Небезпечний вік»;

 • Виставка - вернісаж «Царина прекрасного»;

Користуються увагою читачів тематичні полички:

« Що читали ваші ровесники у XX столітті» • «Казковий дивосвіт»

 • « Юним любителям природи»

 • «Перлини української літератури»

 • « Сторінками зарубіжної класики»

 • «Молодь і право»

« Що читали ваші ровесники у XX столітті»

Тут виставлені незаслужено забуті книги : Ю. Збанацький «Між добрими людьми», О.Донченко «Золота медаль»,Б. Полєвой «Повесть о настоящем человеке», В. Катаєв «Син полка», Бєлих і Пантелєєв «Республіка ШКИД», тощо.

Для залучення дітей до читання використовуємо різноманітні заходи: літературні вікторини, години поезії, подорожі по книзі, літературні альманахи, години цікавих повідомлень, уроки патріотизму,години пізнання, правові діалоги,літературно-музичні години.

Теми масових заходів підбираємо найактуальніші. Велику увагу приділяємо відзначенню ювілейних і пам’ятних дат, популяризації художньої літератури, книг з мовознавства,народознавства,краєзнавства,літератури природничо-наукової тематики,становленню правової культури юних користувачів.

Площа нашої бібліотеки не дозволяє проводити великі масові заходи, так що окрім презентацій книжкових виставок,екскурсій до бібліотеки,індивідуальних бесід,всі інші заходи проводяться в школі. Іноді - в класі, а зазвичай - в актовій залі. Я дуже вдячна директору школи Людмилі Володимирівні, яка завжди йде нам назустріч. Дуже часто директор,не зважаючи на завантаженість, відвідує бібліотечні заходи.

Тісно співпрацюємо із організатором школи Оленою Павлівною. Часто вдвох складаємо сценарії,вибираємо учасників,проводимо репетиції.

Так, 7 травня, до 65-річчя Великої Перемоги, ми провели літературно-музичну годину «Вам, солдати Перемоги». Були присутні ветерани війни, учні, вчителі, випускники школи.

Розпочався наш захід невеличким театралізованим дійством:

Випускний бал у школі, щасливі пари танцюють вальс.

Випускники того далекого 41-ого прощаються,розстаються…Їх тепер закружляє страшний танок війни…

Діти проникливо читали вірші про Велику Вітчизняну війну,звучали пісні воєнних років. Ветерани в залі підспівували юним виконавцям.

Учні 8-го класу,одягнені в гімнастьорки,пілотки,сидячи навколо багаття,співали «Эх, дороги», «Журавлі»…

У нашому селі 16 ветеранів війни,і лише один учасник бойових дій - солдат,що пройшов бойовий путь від рідної України і до Берлін. На нашому святі для Івана Кириловича звучали особливі слова-слова вдячності.

Закінчилося свято покладанням квітів і зеленої гірлянди до пам’ятника воїнам-визволителям,що знаходиться на території школи.

15 лютого кожного року ми традиційно проводимо зустріч дітей з воїнами - афганцями. В тій Афганській війні брали участь 8 наших зам ляків. Дякувати Богові,вони всі повернулися додому,до своїх матерів. З пораненими тілами,пораненими душами,але живі…

Звучать вірші,пісні,спогади. Показуємо уривки з кінофільмів про те,як зустрічав і як проводжав Афган наших воїнів.

А коли звучить пісня О. Розенбаума « Черный тюльпан», афганці, ніби по команді,встають… Мало хто знає,що пісня є неоголошеним гімном воїнів-інтернаціоналістів.

Діти дуже люблять такі зустрічі. Дивлюсь на них збоку, а вони сидять,тихенько заслухавшись, забуваючи навіть про свій мобільний телефон.

До дня катастрофи на Чорнобильській АЄС ми постійно проводимо годину пам’яті ,урок-реквієм. А в цьому році провели урок екології « Доля планети в наших руках». Вийшло дуже змістовно і цікаво. Це була відверта розмова, з цифрами і фактами про наболіле, з результатами власних спостережень про те, щоб сприяти екологічний освіченості дітей,пробудити у них екологічну совість,і щоб ніколи не повторився Чорнобиль.

Діти самі дослідили екологічні проблеми нашого села,про що і розповіли нам на цьому уроці. Розповіли про сміттєзвалища,про проблеми нашої ріки Інгул від якої,як у вірші Л.Костенко «Ще назва є,а річки вже нема»,скоро залишиться тільки назва…

Екологічну прес-інформацію надав нам вчитель біології. За душу брали прочитані дітьми вірші « Ніхто не обдурить природу», « Дерев люблю я древній світ», « Прилетіли лебеді!». Дуже вдало був підібраний музичний супровід. Звучали: « Беловежская пуща», « Как прекрасен этот мир, посмотри», «Пори року» Чайковського і Вівальді, « Реквієм» Моцарта, «Чорнобильська зона» Т. Петриненка. Під цю пісню ми показали « Репортаж з Чорнобиля», датований 1976 роком.

З метою виховання високоморальної особистості, яка обов’язково знайде своє місце в житті,наша сільська бібліотека провела:

- правовий діалог « Ти гідно мусиш жити»;

- правовий брейн-ринг «Закони треба знати».

У цьому брейн-рингу брали участь дві команди – « Слідчі» і Правознавці». У ході гри молодь показала свою ерудованість, компетентність у питаннях законодавства, права. Вчитель правознавства,яка була членом журі,залишилася дуже задоволеною своїми учнями.

Наша бібліотека завжди допомагає дітям у поглибленому вивченні народознавства, краєзнавства. Дуже добре,що в бібліотеку останнім часом надходить багато літератури цієї тематики. За допомогою цих книг ми провели:

- урок історичної пам’яті « Коріння наше - в глибині віків»;


 • годину пізнання « Традиції і звичаї українського народу»: цікаві факти про мій край»;

 • урок краєзнавства « Таланти нашого села», де відбулася зустріч дітей з поетом – аматором, нашим земляком Пасюком Л.Є.

Велику допомогу надає наша бібліотека навчальному процесу. Звертаємо увагу на теми, яким у шкільній програмі відведено мало часу або не відведено зовсім. Так,нещодавно до 170-річчя з дня народження Марка Кропивницького провели художньо-пізнавальну годину « Батько української драматургії». Діти дізналися багато нового і цікавого про життя М,Кропивницького, його художню спадщину. Особливо сподобалась інсценізація уривку з п’єси « Дай серцю волю, заведе в неволю» (зустріч Семена й Одарки), яку виконали учні 10 класу.

У березні до 80-річчя Л. Костенко було приурочено поетичну сторінку «Життя, наповнене творчістю». Звучали вірші поетеси, пісні на слова Л,Костенко.

Кожного року у березні, ми проводимо тиждень дитячого читання. Традиційно,тиждень відкривається святом книги, а далі проводимо різноманітні заходи. Наприклад,в цьому році для учнів 10-11 р. провели годину книголюба « Нові зустрічі в країні літературних героїв», потім- подорож по книзі Т. Янссон « Країна Мумі Троллів», далі – літературний калейдоскоп «Письменики – натуралісти», де були використані твори В.Біанкі, М. Пришвіна, Джеральда Даррелла.

Хочу розповісти про ще одне традиційне свято, яке, на відміну від інших,проходить тільки в бібліотеці. Проходить дуже цікаво. З казковими персонажами: Буратіно, старуха Шапокляк з поштарем Пєчкіним,який приносить листи і телеграми від казкових героїв

Звичайно ж, обов’язково присутня Королева Книг,якій малюки розповідають правила поводження з книгою,відгадують її загадки. Потім Королева вручає першокласникам « Посвідчення читача Виноградівської с/б. Все це проходить під музику та пісні з відомих мультфільмів.

При нашій сільській бібліотеці діє клуб за інтересами для дітей 10-12 р. «Юні натуралісти». Засідання проводимо 3-4 рази на рік. Теми « Природа шукає друзів», «Ваші домашні улюбленці», « Екологічні тривоги нашого краю» та ін.Трохи про проблеми нашої сільської бібліотеки - дуже мало отримуємо нової літератури. Діти завжди люблять почитати щось новеньке. Є у нас поличка « Вернісаж книжкових новинок»- біля неї завжди юрмляться наші юні читачі.

А ще періодика. У минулому році ми отримували 4 періодичних видання для дітей та юнацтва,а в цьому році - жодного. А без періодики бібліотека не може в повному обсязі забезпечити запити дітей та молоді.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка