Загальношкільний захід «Природу любити щасливо жити»Скачати 31.35 Kb.
Дата конвертації06.03.2016
Розмір31.35 Kb.
Загальношкільний захід «Природу любити – щасливо жити»

Ми сьогодні зібрались, щоб підбити підсумки тижня біології, який пройшов у нас у школі. Оскільки ми запросили наших молодших друзів, то я поясню, що таке біологія.

На уроках природознавства ви вивчаєте живу і неживу природу. До неживої природи відносять : воду, повітря, грунт, Сонце, зорі і т. д. , до живої – рослини, тварини, гриби, людину, тобто усе те, що дихає, живиться, росте, розвивається, розмножується. Так от, біологія – це наука про живу природу : рослини, тварини, гриби, бактерії, людину.

Здається, що вже усі загадки природи розкрито. Але насправді це не так. Вчені до сих пір не можуть пояснити, чому вимерли такі могутні тварини як динозаври, мамонти, шаблезубі тигри. А чи чули ви про рослини, які поїдають тварин ? Але такі рослини є. А як вам чупакабра ? А Лох – несське чудовисько – найзнаменитіший доісторичний монстр? Чи існує снігова людина – йєті?

Ці живі істоти бентежать нашу уяву. Чи насправді вони існують, чи це всього – навсього міфи і легенди?

Цікавий і захоплюючий світ природи, у якому ще багато чого залишається для людини загадковим. Можливо, хтось із вас у майбутньому зацікавиться біологією і розкриє одну з таємниць.

Але для того, щоб вивчати біологію, потрібно ще знати географію (наприклад, знаємо, що кенгуру живе в Австралії, а де та Австралія, і гадки не маємо ); математику, щоб, наприклад, порахувати горобців на гілці. Також дуже важливі хімія, література, мова, малювання, фізика і т. д.

Протягом уроку багато чого залишається поза нашою уявою. Але деякі учні цікавляться біологією і у позаурочний час, дивляться науково – популярні фільми і телепередачі, відвідують шкільну і сільську бібліотеки.

Сьогодні вони представлять нам результати своїх робіт.

Свою роботу представляє Кривляк Вікторія, учениця 8 класу.

( Демонстрація друкованої роботи, потім коротко ознайомити учнів із змістом у вигляді мультимедійної презентації із коментарями ).

Наступна робота – це мультимедійна презентація Шинкаренко Тетяни, учениці 7 класу на тему «Значення рослин родини розоцвіті у житті людини».

( Охарактеризовуючи значення яблук, пригощає учнів молодших класів яблуками, наголошуючи, що там багато вітамінів ).

Ще одна дослідницька робота учениці 9 класу Склярової Лілії вже на завершальному етапі «Виноградарство на Україні».

Як бачите, учні цікавляться не тільки біологією, а й іншими предметами, наполегливо працюють, не пропускають заняття без поважних причин, беруть участь у шкільних та районних олімпіадах. Тому можна таких учнів нагородити невеличкими подарунками, які стануть у пригоді при підготовці до уроків.

( Вручення енциклопедій ).

У школі був оголошений конкурс малюнку серед учнів 5 – 6 класів на тему «Природу любити – щасливо жити». Визначення переможця відбувалось таємно. Кожен учень, який бажав взяти участь у конкурсі отримав номерок із кодом. Виконавши малюнок, на звороті потрібно було написати лише цей код, без особистих даних ( наприклад, прізвища ). Чим більше учень намалює малюнків, тим більші шанси на перемогу.

Були визначені найкращі 3 роботи, які отримають подарунок і заохочувальні призи.

1 місце – енциклопедія «Що? Як? Чому?»

2 місце –

3 місце –

( Звертаюсь до учнів початкових класів )

- Чи цікавитесь ви природою ?

- Давайте пограємо з вами у гру і перевіримо, наскільки добре ви знаєте тварин. Гра називається «Впізнай тварину». Перед вами на екрані будуть з’являтися зображення тварин, а ви говорите, як вона називається.

( Дидактична гра «Впізнай тварину» ).

- Молодці . Ви справжні знавці світу тварин. А щоб знати про них ще більше, потрібно уважно слухати на уроці, побільше читати, запитувати в учнів старших класів.

Заключне слово.

Ми живемо в прекрасному світі, сповненому загадок, таємниць і явищ, які іноді складно пояснити. Людство протягом багатьох тисячоліть свого існування прагне зрозуміти все, із чим стикається у своєму житті. Бо така вже природа людини : їй обов’язково потрібно усвідомити те, що бачать її очі та чують вуха. Але природа постійно змінюється, і ті пояснення, що людина знаходить для себе, також змінюються : щось уточнюється в результаті досліджень, щось, навпаки, спростовується. Виникають нові теорії, які перевертають наші колишні уявлення, пояснюючи те, що раніше було незрозумілим. Згадайте хоча б те, що люди в давнину блискавку і грім пояснювали як гнів богів. А зараз таке твердження викликає у нас насмішку.Так людина поступово накопичує знання про світ, в якому живе. Не залишайтесь осторонь цих подій. Це дозволить вам пізнати закони природи, розгадати загадки і таємниці, виявити своє місце у цьому світі.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка