Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей»Скачати 81.37 Kb.
Дата конвертації09.03.2016
Розмір81.37 Kb.
УКРАЇНА

ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ДЕПАРТАМЕНТ НАУКИ І ОСВІТИ
НАКАЗ


24.04.2015

Харків

214


Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей улітку 2015 року
На виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», наказу Міністерства освіти і науки України (далі – Міністерство) від 07.02.2014 № 121 «Про забезпечення права дітей на оздоровлення та відпочинок в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, підпорядкованих органам управління освітою», розпорядження Харківської обласної державної адміністрації
від 21 квітня 2010 року № 205 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей в 2010-2015 роках», з метою належної підготовки та проведення оздоровчої літньої кампанії у 2015 році, додержання законодавства у сфері оздоровлення та відпочинку дітей, керуючись статтею 6 Закону України
«Про місцеві державні адміністрації»,
НАКАЗУЮ:
1. Начальникам місцевих органів управління освітою:

1.1. Ужити заходів щодо збереження та розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, не допускати їх скорочення, перепрофілювання та використання не за призначенням.

Термін: травень-серпень 2015 року

1.2. Забезпечити своєчасну підготовку і проведення оздоровлення та відпочинку дітей улітку 2015 року, створення умов для зайнятості дітей із використанням бази стаціонарних дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів тощо.

Термін: травень-серпень 2015 року

1.3. Налагодити співпрацю з місцевими органами виконавчої влади, іншими органами державної влади, профспілковими, громадськими організаціями та разом провести необхідну організаційну роботу щодо своєчасної підготовки і проведення оздоровлення та відпочинку дітей улітку 2015 року.

1.4. Забезпечити цільове використання бюджетних коштів, передбачених на проведення оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Термін: постійно

1.5. Ужити заходів для залучення додаткових коштів на фінансування літнього оздоровлення та відпочинку дітей, перш за все, дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Термін: травень 2015 року

1.6. Направити до Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації (далі – Департамент) дислокацію закладів оздоровлення та відпочинку, що знаходяться у підпорядкуванні місцевих органів управління освіти.

Термін: до 30 квітня 2015 року

1.7. Забезпечити підготовку позаміських закладів оздоровлення та відпочинку до роботи в літній період і своєчасне їх відкриття.

Термін: до 20 травня 2015 року

1.8. Здійснити своєчасний і якісний підбір кадрів для роботи в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Термін: травень 2015 року

1.9. Провести семінари для учасників оздоровчого процесу з метою підвищення кваліфікації керівників і педагогічних працівників закладів оздоровлення та відпочинку.

Термін: травень 2015 року

1.10. Ужити заходи для організації на базі навчальних закладів таборів із денним перебуванням та забезпечити дотримання в них належного догляду за дітьми, режиму харчування, денного відпочинку, прогулянок, а також відповідну виховну, фізкультурно-спортивну та культурно-екскурсійну роботу; передбачити зміцнення матеріальної бази навчальних закладів, на базі яких будуть функціонувати такі табори.

Термін: травень-червень 2015 року

1.11. Узяти під особливий контроль організацію оздоровлення вихованців навчальних закладів інтернатного типу із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та створення безпечних умов для їх перебування у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Термін: травень-серпень 2015 року

1.12. Створити умови для організації в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку профільних та тематичних змін.

Термін: червень-серпень 2015 року

1.13. Активізувати роботу педагогічних колективів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів щодо організації змістовного дозвілля дітей під час канікул шляхом розробки планів роботи на літні канікули та забезпечити їх виконання.

Термін: червень-серпень 2015 року

1.14. Забезпечити виконання заходів щодо формування в дітей навичок здорового способу життя через залучення дітей до регулярних занять фізичною культурою і спортом, раціонально використовувати для цього матеріально-технічну базу фізкультурно-спортивних організацій, ігрові та спортивні майданчики.

Термін: червень-серпень 2015 року


1.15. Сприяти зайнятості в літній період дітей шкільного віку, у тому числі із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, використовуючи потенціал позашкільних навчальних закладів.

Термін: червень-серпень 2015 року


1.16. Узяти на контроль збільшення вартості харчування в дошкільних навчальних закладах на 10 % у літній оздоровчий період (90 днів).

Термін: червень-серпень 2015 року


1.17. Забезпечити контроль за дотриманням дитячими закладами оздоровлення та відпочинку вимог законів України «Про охорону дитинства»,
«Про оздоровлення та відпочинок дітей», «Про забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення», Кодексу цивільного захисту України та інших чинних актів законодавства України, за створенням належних умов для охорони життя і здоров’я дітей, якісного харчування, за дотриманням санітарних, протипожежних правил, правил порядку проведення екскурсій, походів, купання у водоймах, правил перевезення дітей автомобільним та іншими видами транспорту.

Термін: постійно

1.18. Здійснювати контроль за організацією в дитячих оздоровчих закладах виховного процесу, змістовного дозвілля дітей, роботи гуртків, клубів, студій, об’єднань за інтересами.

Термін: постійно

1.19. Надати до сектору дошкільної та корекційної освіти управління освіти і науки Департаменту науки і освіти обласної державної адміністрації
(Счастна І.О.) звітну інформацію:

1.19.1. Про стан підготовчої роботи до проведення оздоровчої кампанії у 2015 році.

Термін: до 15 травня 2015 року

1.19.2. Про хід літньої оздоровчої кампанії.

У перший день відкриття таборів,

2 червня, до 13 червня, 10 липня,

15 серпня, 9 вересня 2015 року

1.20. Сприяти участі у всеукраїнських масових заходах з еколого-натуралістичного, науково-технічного, художньо-естетичного, туристсько-краєзнавчого, дослідницького-пошукового та фізкультурно-спортивного напрямів позашкільної освіти за участю учнівської молоді – учасників і переможців регіональних фестивалів, конкурсів, змагань, зльотів, експедицій тощо.

Згідно з термінами проведення заходів

1.21. Сприяти організації роботи мовних таборів

Термін: червень 2015 року
2. Відділу вищої освіти і науки управління освіти і науки Департаменту науки і освіти обласної державної адміністрації (Соловйова Н.М.):

2.1. Запросити від вищих навчальних закладів узагальнену інформацію щодо оздоровлення студентів, роботи студентських трудових загонів та проходження студентами педагогічної практики в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Термін:до 10 вересня 2015 року

3. Директорам професійно-технічних навчальних закладів обласного підпорядкування:

3.1. Ужити заходів щодо організації оздоровлення учнів професійно-технічних навчальних закладів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Термін:травень-червень 2015 року

3.2. Надавати звітну інформацію до відділу професійної освіти управління освіти і науки.

Термін: до 19 червня, 17 липня,

21 серпня, 4 вересня 2015 року

4. Відділу професійної освіти управління освіти і науки Департаменту науки і освіти обласної державної адміністрації (Волік І.М.) узагальнювати звітну інформацію про оздоровлення учнів професійно-технічних навчальних закладів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Термін: до 24 червня, 22 липня,

26 серпня, 9 вересня 2015 року

5. Сектору дошкільної та корекційної освіти управління освіти і науки Департаменту науки і освіти обласної державної адміністрації (Счастна І.О.):

5.1. Здійснити організаційні заходи щодо створення безпечних умов для оздоровлення і відпочинку вихованців інтернатних закладів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Термін: травень-серпень 2015 року

5.2. Здійснювати моніторинг стану проходження літньої оздоровчої кампанії у 2015 році.

Термін: червень-серпень 2015 року

5.3. Узагальнювати звітну інформацію:

5.3.1. Про позаміські (стаціонарні) дитячі заклади оздоровлення та відпочинку, які підпорядковані органам управління освітою.

Термін: до 25 травня 2015 року

5.3.2. Про кількість таборів з денним перебуванням, які планується відкрити на базі навчальних закладів; про кількість дітей (за категоріями), яких планується направити на оздоровлення та відпочинок; про стан підготовчої роботи до проведення оздоровчої кампанії влітку 2015 року.

Термін: до 25 травня 2015 року

5.3.3. Про хід літньої оздоровчої кампанії.

Термін: до 23 червня, 28 липня, 25 серпня, 26 вересня 2015 року

5.3.4. Про підсумки оздоровлення та відпочинку влітку 2015 року.

Термін: до 22 вересня 2015 року

6. Директорам комунальних закладів «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості» Федосєєвій С.В., «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради Редіній В.А., Харківського державного будинку художньої та технічної творчості Вараві Н.М.:

6.1. Ужити заходів для організації оздоровлення та відпочинку вихованців шляхом проведення змагань, зльотів, експедицій, польових зборів, туристичних подорожей, конкурсів, концертів, участі у всеукраїнських заходах тощо.

Термін: червень-серпень 2015 року

6.2. Спланувати та організувати виїзди педагогічних працівників з метою надання методичної, практичної й організаційної допомоги дитячим закладам оздоровлення та відпочинку у проведенні культурно-масових і спортивних заходів, гурткової роботи, організації оздоровлення та відпочинку дітей, учнівської молоді.

Термін: червень-серпень 2015 року

6.3. Скласти плани роботи закладів на літній період та надати їх до Департаменту науки і освіти обласної державної адміністрації.

Термін: до 8 травня 2015 року

7. Директорам комунальних закладів «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості» Федосєєвій С.В., «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради Рєдіній В.А., «Харківський центр дослідницько-експериментальної діяльності «Будинок учителя» Харківської обласної ради» Луніній В.Ю.:

7.1. Ужити заходів щодо організації діяльності обласних літніх шкіл для обдарованих дітей.

Термін: до 1 червня 2015 року

7.2. Розробити графік роботи обласних літніх шкіл для обдарованих дітей із залученням до роботи провідних фахівців та вчених.

Термін: до 1 червня 2015 року

7.3. Надати до сектору дошкільної та корекційної освіти управління освіти і науки Департаменту науки і освіти обласної державної адміністрації
(Счастна І.О.) звіт про роботу літніх шкіл для обдарованих дітей.

Термін: до 1 вересня 2015 року

8. Керівникам позашкільних навчальних закладів області надавати постійну практичну і методичну допомогу загальноосвітнім навчальним закладам, закладам оздоровлення та відпочинку всіх типів і форм власності, що розташовані на території району (міста), в організації змістовного відпочинку та дозвілля дітей під час проведення оздоровчої кампанії.

Термін: червень-серпень 2015 року9. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника директора Департаменту науки і освіти – начальника управління освіти і науки Ігнатьєва В.В.
Директор Департаменту А. БабічевБаза даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка