Закріплення вивченого матеріалу. Складання рівностей за малюнками. Обчислення виразів на додавання



Дата конвертації19.02.2016
Розмір62.5 Kb.
Тема: Закріплення вивченого матеріалу. Складання рівностей за малюнками. Обчислення виразів на додавання

Мета: - закріплювати знання нумерації чисел у межах 10;

- продовжувати роботу над формуванням вміння складати

й розв'язувати приклади на додавання;

- удосконалювати швидкі та точні обчислювальні навички;

- розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення, кмітливість,

спостережливість, навички каліграфічного письма;

- виховувати інтерес до вивчення математики, почуття

доброзичливості, бажання допомагати один одному.



Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань учнів

Форма проведення уроку: урок-подорож

Обладнання: потяг з 10 вагонами, набір геометричних фігур,

квитки на потяг,макети квітів, картки з прикладами,

екрани, малюнок Кота, проектор, мікрофон

Хід уроку

І. Організація класу

Вчитель: Любі діти, у наш клас завітали гості щирі.

Привітаймо в добрий час гостей посмішкою й миром.



Діти: Ми вам раді, люди добрі, ми вітаємо щиро Вас.

І запрошуємо ласкаво на урок математики у 1 клас!



  • Час урок розпочинати, прошу, діти, всіх сідати.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів

  1. Слово вчителя

  • Сьогодні ми здійснимо математичну подорож до міста Знань. Успіх мандрівки залежить від вас, діти. Отож, будьте сміливими, кмітливими, уважними, старанними.

  • Подорожуючи, ми маємо пам'ятати основні правила:

  1. Буду уважним та старанним.

  2. Буду активним.

  3. Правильно сидітиму за партою.

  4. Охайно писатиму.

  5. Правильно і точно відповідатиму.

  1. Зачитування теми уроку

  • Давайте прочитаємо тему уроку ( тема уроку на екрані) (слайд)

«Закріплення вивченого матеріалу. Складання рівностей за малюнками. Обчислення виразів на додавання.»

  1. Визначення завдань уроку

  • Діти, які завдання на уроці ви ставите перед собою?

Отож, вирушаємо в путь, до міста Знань!

ІІІ. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу

  1. Слово вчителя

  • А яким транспортом ми будемо подорожувати, ви дізнаєтесь, коли поглянете на екран. Увага на екран! (звучить аудіо запис пісні «Голубий вагон») (слайд)

  • Тож у подорож вирушаємо математичним потягом.

2.Лічба

  • Скільки у поїзді вагонів? Давайте полічимо їх спочатку з голови до хвоста, а потім навпаки:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.

10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.



  • Назвіть наступний вагон за третім, сьомим вагоном.

  • Назвіть попередній вагон до другого, десятого.

  • Назвіть сусідні вагони четвертого, восьмого вагона.

Добре вмієте рахувати до 10.

Ну що ж вирушаємо у путь, нас цікаві речі ждуть.



3.Робота в групах

- Діти, а хто веде потяг? (машиніст)

- Хочете дізнатися, хто машиніст цього чарівного потяга?

Для цього вам потрібно об'єднатися в групи і скласти зображення машиніста із геометричних фігур, які лежать у вас у конвертах. Пригадаємо правила роботи в групі:


  • Умій вислухати товариша.

  • Не шуми.

  • Слідкуй за часом.

  • Поважай думку кожного.

Тож до роботи!

Гарні вийшли котики. Які геометричні фігури використали, щоб скласти котика? (слайд)



4.Усне опитування

  • Машиніст є. Залишилося сісти на місця й вирушити в подорож. Але, щоб потрапити у потяг, кожному пасажирові треба отримати квиток. Для цього розв'яжемо завдання.

(Учні відповідають на запитання і отримують квиток)

  • Назвіть найменше одноцифрове число.

  • Назвіть найбільше одноцифрове число.

- Назвіть одиницю вимірювання довжини.

- Скільки днів у тижні?

- А який сьогодні день?

- Назвіть третій день тижня.

- Як називаються числа при додаванні?

- Порівняйте числа 6 і 7.

- Молодці! Усі придбали квитки. Погляньте на них уважно, що зображено? (обличчя)

- А чого не вистачає? (ротика)

- Ротик ви домалюєте наприкінці уроку. Якщо урок вам сподобається, намалюєте усмішку, якщо ні – то сумний вираз обличчя.

- Отже, квитки у нас є, потяг є, і ми можемо сміливо вирушати в подорож.



5. Казкова галявина

- Увага! Увага! З першої колії відходить потяг з села Євгенівки до міста Знань. Просимо пасажирів сісти на свої місця (звучить гудок і стукіт коліс, на екрані зображення потяга (слайд)).

- Ми прибули на зупинку «Казкова» (слайд). А чи любите ви казки?

- Послухайте уважно уривок із казки і скажіть, які числа згадують у казці?

Жили собі дід і баба поблизу синього моря. Вони жили в землянці цілих тридцять і дев'ять років. Баба пряла, а дід ловив рибу. Коли одного разу дід закинув у море вудку – зловилася рибка, але не проста, а золота.

Які числа згадувалися у казці? ( 30 і 9)



6.Хвилинка каліграфії

- З числом 30 ми ще не знайомі, не вміємо його писати, тому пропишемо каліграфічно рядок цифри 9. (Один учень біля дошки показує зразок)

- Розгорніть зошити на с. 30 і напишіть цифру 9.



7.Математичний диктант

- Як називається казка, яку ви щойно слухали?

Так, «Золота рибка» і саме вона приготувала наступне завдання. Якщо ми його виконаємо, то продовжимо подорож.


  • Перелік казок ми продовжимо під час математичного диктанту. У назвах казок, які я читатиму, знайдіть числа і позначте їх відповідними цифрами:

( «Один палець», «Дві кізочки», «Троє поросят», Чотири рясні дощі», «П'ять бажань», «Про змія, у якого шість голів», «Сім козаків, і восьмий, який був отаманом», «Дев'ять братів і десята сестра Галя»)

  • Перевіримо, які числа ви записали (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10)

  • У якому порядку (зростання чи спадання) записані цифри математичного диктанту?

  • Назвіть цей ряд чисел у порядку спадання від 10 до 1.

8. Квіткова галявина

- Молодці! Ви справились із завданням. І ми можемо вирушати до наступної зупинки. А як вона називається ви дізнаєтесь, якщо відгадаєте загадки:

1) Хто з вас, діти, нас не знає?

Ми у лісі проживаєм, дзвоном сонце зустрічаєм,

Маєм гарні сині очки, називаємось…(Дзвіночки) (слайд)

2) Наче сонце, - серединка, пелюстки біля хустинки.

Знає бджілка і мурашка, що звуть квіточку…(Ромашка) (слайд)


  • А як назвати слова-відгадки одним словом? (квіти)

  • Наша зупинка називається «Квіткова галявина» (слайд)

  • Подивіться. Які чудові квіти ростуть. Але вони чомусь не розпустилися. А щоб вони розцвіли нам потрібно розв'язати приклади, які записані на бутонах квітів. (На дошці прикріплені квіти в бутонах, на кожному бутоні приклад: 5+1, 3+2, 4+4, 7+3.Учні виходять до дошки, вибирають бутон, розв'язують приклад і квіточка відкривається)

Молодці! Ви дуже гарно попрацювали, і ми можемо вирушати далі. Але нам потрібно трішки відпочити.

Фізкультхвилинка (танцювальні рухи під музичний супровід) (слайд)

  • Відпочили, тепер можна і далі працювати.

9. Зупинка «Обчислювальна»

- З усіма числами, якими ми ще не зустрілись, зустрінемось на зупинці «Обчислювальна» (слайд)

- Якщо правильно впораємось із завданнями в підручнику і в зошиті, то зможемо продовжити подорож.

Робота з підручником (с.42)

а) Допоможіть вертольотам правильно розмістити суми.

б) Складіть рівності. Скільки всього копійок на кожному малюнку? ( 5+5=10, 5+1+2=8, 2+1+2=5)

в) Гра «Заповни віконечко»

Гімнастика для очей


  • Закрийте очі долонями, відкрийте, подивіться вгору, вниз, вліво, вправо (2 рази)

  • Ми не можемо зрушити з місця, тому що на нас чекають ще завдання в зошиті.

Робота в зошиті (с.30)

а) Складання прикладу за малюнком ( в парах)

б) Самостійна робота. Розв'язування прикладів

І ряд – верхній рядок

ІІ ряд – нижній рядок

(Перевірка)



10. Зупинка «Кмітливих» (слайд)

Проявіть кмітливість і розв'яжіть задачі:

- Скільки вух у трьох мишей? (6)

- Скільки лап у двох ведмежат? (8)



ІV. Підсумок уроку

  1. Слово вчителя

  • Усі завдання виконали, і наближаємось до кінцевої зупинки «Місто знань». (слайд) А от місто Знань – це і є наша рідна школа, де будемо навчатись і будемо багато років ще здобувати знання. А зараз повернемось до наших квитків і кожен з вас домалює ротик. Якщо урок сподобався – усмішку, а якщо ні, то сумний вираз обличчя.

  1. Гра «Мікрофон»

  • Що найбільше сподобалось на уроці?

  1. Підсумкове слово вчителя

  • Молодці, на уроці математики ви виконали багато завдань, бо були активними, старанними. З вами було дуже цікаво подорожувати. Дякую Вам за урок!


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка