Замріяна казка Зими



Скачати 87.68 Kb.
Дата конвертації26.02.2016
Розмір87.68 Kb.
Замріяна казка Зими.

Мета: розширювати читацький світогляд учнів, вчити систематизувати і узагальнювати прочитане, збагачувати словниковий запас образними словами і висловами.



Розвивати спостережливість, увагу, творчу уяву, інтерес до книжки.

Виховувати почуття доброти, любові до природи, до рідного краю.

Обладнання виставка книг, малюнки учнів, сніжинки-загадки, гілочка ялинки, оповідання для колективного читання



Хід уроку

І. Організація класу. Привітання.

Учні. Продзвенів дзвінок -

Починається урок.

З Божої ласки,

Із зимової казки,

З щирого вітання,

З найкращого побажання.

Уч. Любі діти!

У наш клас завітали гості щирі.

Привітайте в добрий час Гостей посмішкою й миром.

А тепер поверніться до мене.

Сядьте, діти, всі гарненько Руки покладіть рівненько,

Голову вище підніміть.

Свої плечі розведіть.

Мені, дітки, усміхніться,

Веселіше подивіться.

- Розпочинаємо свій урок з девізу: “Щоб успіхи чудові мати, треба гарно усім працювати”.

II. Мотивація навчальної діяльності



Учень. - Ой! Тихо, хтось іде! (Під музику виходить Зима, кружляє у танку) Зима. - Доброго дня, діти! Це я до вас прийшла - Зима. Принесла вам сніжку біленького, інею легенького, морозу кусючого, вітерцю легенького! Зустрічайте мене!

(Діти виконують пісню “Здраствуй, зимонько ”, Сл. МІванова, слМ. Ведмедері) Зима. - Я бачу, що не налякала вас своїм приходом.

Учень. - Ні. Ми чекали тебе і навіть приготувалися. Всі учні читали оповідання, вчили вірші, робили годівнички.

Зима. - Я теж хочу з вами працювати, вірші розповідати, загадки загадувати.

Я - біленька Зима Я несу холоди

Йду до вас, щоб земля відпочила.

Я із снігом, з морозом

Приходжу сюди

І у мене чарівні є крила.

Як крилом я махну,

Снігом все загорну.

Можу землю я інеєм вкрити

Заметіллю частенько над світом дихну

Ріки льодом умію накрити.

Але я ще і радість умію нести

І люблю із дітьми у ігри погратись.

Ще люблю пощипати усіх за носи.

Посміятись, порозважатись.

  1. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Отже, вирушаємо в подорож. Спробуємо побувати у зимовій казці, відчути, побачити неповторну красу природи своєї Батьківщини взимку.

  • Морозний ранок. Ми ідем до зимового лісу. Падають лапаті сніжинки, їх підганяє легенький вітерець.

  • Але, що це за сніжинки. Це загадки.

IV. Перевірка якості підготовки учнів до уроку.

1 .Робота в групах.



(учні одержують загадку на сніжинках, складають її, відгадують)

  • Назвати ще зимові слова.

  • Молодці! А тепер послухаємо вірші.

Учні 1 групи працювали над темою: “Краса зими мовою віршів”

1. Листя впало з дерев,

І тепла вже нема.

Це на землю іде білосніжна зима.

Сніг легенький з небес все кружляє, летить

Застеляє поля - стане білим весь світ.

Так чистенько навкруг, снігом все замело,

Зникли квіти усі, десь поділось тепло.

Це холодна зима вже прийшла на поріг,

Морозець аж тріщить і кругом білий сніг.



  1. Мороз розмалював шибки усі,

Тепер тут є ліси, поля і гори.

В кімнаті вікна у такій красі:

На них і казка, і далеке море,

Й дерева срібні, й квіти чарівні,

Листочки чудернацькі розмаїті.

Тепер живе в нас казка на вікні,

Найкраща, мабуть в цілім світі.

Хоч за вікном метелиця гуде,

В кімнаті тепло, затишно, казково,

Краси такої більш нема ніде,

На вікнах казка - це чудово!


  1. Зима - найтихіша пора, найтихіша,

  2. Природа в глибокому сні.

Тому вона, мабуть, для мене найближча.

Дорожча й рідніша мені.

Немає пташок, бо давно відлетіли,

Метеликів, бджілок нема.

Холодні сніги все кругом побілили.

Ну що ти тут скажеш? Зима.

А всюди так чисто, гарненько, казково.

Все іній пухнастий вкрива.

Так тихо навколо, так гарно, чудово,

Замріяна казка жива.



  1. А земля, мов казка, чарівна і біла.

В інеї дерева, срібло скрізь блищить.

Де весною річка сніжно голубіла.

Там сьогодні біла стежечка біжить.

Всюди тихо-тихо, спокій. Мріє тиша.

І такий чарівний, дивовижний світ.

Гілка не шелесне, вітерець не дише.

Лише червоніють снігурі межи віт.

Учень. - за рядками своїх віршів ми побачили такий пейзаж(на дошці кріпиться малюнок.)

Вч. - Яке почуття викликали у вас прочитані вірші?

Яка казкова картина постала у вашій уяві?

(учні до прочитаних віршів складають зимову казочку)


  1. Продовжуємо свою подорож.

Учень 2 гр. - Наша група працювала над темою “Зимові явища”

(Учні читають вірш О.Олеся “Метелики”)

Погляньте, погляньте, яка благодать!

Дивіться, метелики з неба летять!

Квітки повмирали усюди надворі,

- Морозець малює на шибках узори...

Картиною гарною стане віконце,

Як трошки поблискує золотом сонце.

Погляньте, погляньте, яка благодать:

Метелики з неба летять і летять.


  1. Що це за казкові метелики?

  2. З чим ще порівнюють сніжинку?

(Зірочкою, пушинкою, парашутиками, балеринками)

  1. А як же виглядає ваша сніжинка?

(учні прикріплюють малюнок сніжинки)

  1. Рухаємося далі. Ось ми уже у зимовому лісі. Чарівниця-зима розсипала навкруги сніжинки.

класі кругом сніжинки, а на столі стоїть ялиночка, а на ній сніжинки білі і блакитні. Білі сніжинки - прислів ’я. Блакитні - прикмети)

Зима. — Це я спішила до вас і не дописала речень. Щоб віхола не зашкодила нам подорожувати, закічіть речення.

  • Взимку сонце світить,... (та не гріє)

  • Грудень рік кінчає,... (а зиму починає)

  1. Сніжна зима-... (багате літо)

  2. Яскраві зірки взимку... (на мороз)

  1. Можливо ще хто знає прислів’я чи прикмети?

Молодці! Вирушаємо далі. Тепер у мандрівці допоможуть учні 3 групи.

На чарівних сніжинках ми згадували про грудень, січень, лютий. А знаєте чому? Тому, що у нас в гостях і є вони - місяці. Зараз вони про себе і

розкажуть.

Грудень - Дорожний майстер грудень

Мости будує всюди,

Вкриває ріки кригою,

Воює із відлигою:

Дороги підморожує,

Щей снігом припорошує,

Щоб на дзвінких санчатах

Новому року мчати.

Т.Коломієць.

Січень Ліс під інеєм дріма

По землі іде зима.

Входить пишна і велична,

В крижану господу січня.

Усміхається з-під вій;

Як живеш, сердитий мій?

Як снігами ти січеш?

Як морозами печеш?

- Місяць січень очі мружить:

-Я сердитий та не дуже.

Землю пухом укриваю,

Щоб не мерзнуть урожаю.

Поробив для дітвори

Гарні ковзани з гори.

Лиш недбальців-неслухнянців,

Хто загаявсь на гулянці,

Розстіба свого кожуха,

Виставля з-під шапки вуха –

Тих снігами я січу!

Тих морозами печу.



Другий брат - лютий

І вже в полі, і у гаї

Сніжну ходу чути

- До роботи приступає

Другий місяць - лютий.

Чорну нічку вкорочує,

Хурделиць скликає.

Та білий день доточує,

Танцює та співає.

- ух, - ух, -ух, - ух!

Не скидайте кожух.

Хто не вдягнутий, не взутий.

Заморозить того Лютий.

Г. Демченко.

Учень. - А ще наша група підготувала вірш про зимові розваги.

Білий сніг кругом, як вата,

Біжимо у двір із хати.

Сніжки ліпим, сніг качаєм

- Так ми зиму зустрічаєм.

Й робимо сніговика,

Хоч й робота нелегка,

Бо мороз куса за вуха

Ще й зірвалась завірюха.

Та сніжок качаєм сміло,

Робимо ми все уміло.

Кучугури накачали

І до купи поскладали..

А на голову - каструлю,

Там, де очі - дві цибулі.

Хтось морквину нам приніс

- Це чудово! Буде ніс!

Замість рота - бурячок!

Ой який сніговичок!



V Фізкультхвилинка

Зима. - Сніжиночки біленькі, оживіть швиденько,

У класі політайте, у вальсі покружляйте, (учні роблять фізкультфил.) Вч. —Продовжуємо свою подорож. Як же живеться нашим лісовим мешканцям? Вони зараз за нами спостерігають, може хочуть щось цікаве почути. Давайте ми прочитаємо їм казку В.Сухомлинського “Як білочка врятувала дятла”.


  1. Згадайте твори Сухомлинського. Чому вони нас вчать? Як називають В.Сухомлинського? (Вчитель добра і краси)

VI.Колективне опрацювання казки Що схвилювало у казці? Чому ти радів?

  1. А хто ще читав твори про лісових мешканців, про життя птахів взимку?

  2. Як видопомагаєте вижити взимку пернатим друзям?

Підсумкова бесіда А тепер час повертатися додому. Але що це? Це маленька пташечка кличе на допомогу. Що ж трапилось? Як ви вчините?

  1. А ось яка чудова ялиночка, а біля неї хлопчик із сокирою. Які поради вам хочеться йому дати?

  2. Діти, а для чого народжується людина? (для добра)

  3. І я скажу вам істину таку:

  4. Запам ’ятай, дитино, з юних літ

На все життя, щоб знала як прожити.

Людина для добра приходить в світ Й покликана завжди добро творити.

Підсумок уроку.

Вч. — Я всім дуже вдячна за урок. Ви всі заслуговуєте нагороди - високого балу за підготовку до уроку, за те, що ви всі маєте добре серце. А такі дітки можуть творити добро, можуть відчути і побачити прекрасне..І про все це ми сьогодні переконалися на нашому уроці.



Зима. — І я хочу подякувати за ваш чудесний урок.

(зима дарує дітям сніжинку, гостям вітання )


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка