Здорові діти сьогодні – здорова нація завтраДата конвертації19.02.2016
Розмір47.1 Kb.
Здорові діти сьогодні – здорова нація завтра

23 січня 2013 року гостинно відкрила свої двері для проведення міського семінару-практикуму вчителів основ здоров’я Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 імені Ю.Федьковича. Методичною службою управління освіти Чернівецької міської ради під керівництвом завідуючої Соловської Анастасії Іванівни була піднята актуальна в освіті проблема – «Підвищення ефективності навчально-виховного процесу при вивченні шкільного курсу «Основи здоров’я».

Розпочала семінар вступним словом методист міського методичного кабінету Теплова Марія Федорівна, яка відзначила, що предмет «Основи здоров’я» відіграє важливу роль у системі навчання і виховання учнів. Його мета – формування здоров’язбережувальної компетентності учнів на основі оволодіння ними знаннями про здоров’я та безпеку, практичними навичками здорового способу життя і безпечної поведінки, виховання ціннісного ставлення до життя і здоров’я, сприяння всебічному розвитку дітей. Меті програми предмету «Основи здоров’я» підпорядковано й умови її ефективної реалізації, якими передбачено активну співпрацю учителя з учнями, застосування на уроках інтерактивних педагогічних технологій, практичне спрямування уроків та їх емоційність, активну участь батьків у формуванні здорового способу життя дітей, особистісне ціннісне ставлення вчителя до власного здоров’я, створення шкільного здоров’я-збережувального середовища. Також Теплова Марія Федорівна оознайомила учасників семінару-практикуму з ходом проведення заходу, завданням якого є продемонструвати всі ці аспекти викладання предмету.

Директор Чернівецької ЗОШ №2 Покальська Оксана Михайлівна представила візитну картку школи. Екскурс в історію навчального закладу зацікавив усіх присутніх, адже школа є старовинною, пишається своїми відомими вчителями та учнями, як-от: Сидір і Григорій Воробкевичі, П.Целан, А.Верона, Грегор фон Реццорі та ін. Чернівецька ЗОШ №2 обрала інформаційно-технологічний профіль навчання, тому розповідь про минуле та сьогодення школи супроводжувалась яскравою мультимедійною презентацією, що є вимогою часу, та дозволила наочно продемонструвати найголовніші моменти історичного поступу закладу.

Наступним етапом семінару була практична частина – два фрагменти уроків про здоровий спосіб життя, які підготували вчителі основ здоров’я Гірка Ольга Юріївна та Фенюк Надія Василівна під керівництвом заступника директора з навчально-виховної роботи Стойки Тетяни Василівни.

Учитель Гірка О.Ю. представила на розсуд колег фрагмент уроку в 5-А класі на тему «Життя і здоров’я людини. Основні складові здоров’я», адже сьогодні батьків та педагогів, перш за все, цікавить питання, як саме зміцнити здоров’я дітей та сформувати навички дбайливого ставлення до нього. Тому вельми доречним став епіграф, запропонований вчителем до уроку: «Як його маємо – бездумно витрачаємо, а як його не стало – віддали б все, щоб його повернути назад».

На уроці панували дружня атмосфера співпраці між вчителем та учнями. Завдяки професійності вчителя та різноманітності методів та форм роботи з учнями була в повній мірі досягнута мета, поставлена на початку уроку, а саме: усвідомити, в чому цінність здоров’я, від чого воно залежить, знати та охарактеризовувати складові здоров’я. Школярі вийшли з уроку з повним усвідомленням того, що здоров’я – справа кожного, і відповідальність за нього вони несуть самі.

Для проведення фрагмента уроку в 7-А класі вчитель біології та основ здоров’я вчитель Фенюк Н.В. обрала наступну тему: «Поведінка людини в екстремальних ситуаціях».

Робота з класом була організована на аналізі відеофрагмента, переглянувши який, учні з’ясували причини виникнення екстремальних ситуацій та шляхи подолання стрес-факторів у даних випадках, навчилися правильно поводити себе, щоб знайти вихід із екстремальної ситуації. Перед семикласниками були поставлені конкретні завдання, з якими вони відмінно впоралися, співпрацюючи у групах. Урок показав системну роботу вчителя з учнями, глибокі та ґрунтовні знання з предмета.

В актовій залі учасники семінару переглянули пристендовий урок у 8 класі на тему «Основи безпечного харчування», який підготувала Зрибнєва Ірина Василівна, вчитель основ здоров’я Чернівецької ЗОШ №4. За допомогою вдало підібраного матеріалу вчителю вдалося сформувати в учнів поняття про раціональне харчування та усвідомлення необхідності берегти здоров’я.

Продовжили семінар учні 10 класу ЗОШ№2 Рубаняк Анастасія та Пилипенко Іван, які виступили з проектом «Твоє життя – твій вибір». Школярі звернули увагу присутніх на такі вражаючі факти: стан здоров'я населення України викликає серйозне занепокоєння, майже 90% дітей та підлітків мають певні відхилення, понад 50% студентів та призовників мають незадовільну фізичну підготовку, щороку зростає кількість молодих людей, що вживають наркотики. У проекті Анастасія та Іван намагалися дати відповіді на наступні запитання: Що таке здоров'я? Від чого воно залежить? Як його зберегти? Масштабний проект десятикласників, який триває вже рік, має за мету довести учням ЗОШ №2, що для того, щоб бути здоровим, потрібно займатись спортом та раціонально харчуватись. Тому що спорт загартовує волю, тренує тіло, дисциплінує, робить дозвілля захоплюючим, дає впевненість у собі. Учні Рубаняк А. та Пилипенко І. поділилися з присутніми радісною звісткою про те, що проведена просвітницька та агітаційна робота серед учнів закладу дає свої позитивні результати, що ще раз доводить, що наше здоров’я у наших руках.

Пізнавальним та інформативним з професійного погляду став виступ матері учня ЗОШ №2, лікаря міської станції швидкої медичної допомоги Бабюк Юлії Вікторівни, яка повідомила про ситуацію зі станом здоров’я школярів у місті Чернівці, про причини епідемій, наслідки ведення нездорового способу життя. Лікар наголосила на необхідності усвідомлення батьками згубної дії на дитячий організм куріння, алкоголю, наркотиків та наслідків, до яких ці шкідливі звички можуть призвести.

Завершальним етапом семінару став тренінг «Робота з батьками як складова підвищення ефективності НВП при вивченні основ здоров’я», який підготували та провели практичний психолог ЗОШ№2 Круглашова Наталі Валентинівна та соціальний педагог Желєзна Ольга Федорівна. За допомогою доступних і зрозумілих всім прийомів психолог остаточно переконала і довела, що першочерговим чинником, який впливає на вибір людини у майбутньому щодо того, вести здоровий спосіб життя чи мати ту чи іншу шкідливу звичку, – є сім’я, приклад батьків. Тому, якщо бажаєте здоров’я своїм дітям, тоді необхідно вести здоровий спосіб життя самим.

Наприкінці зустрічі своїми враженнями від семінару-практикуму поділилися учасники заходу, вчителі основ здоров’я. Також вони подякували за гостинність і високий рівень підготовки, організації та проведення семінару, адже Чернівецька ЗОШ №2 вже вкотре радує цікавими та непересічними заходами для педагогів нашого міста.Здоров’я – це найважливіша складова нашого життя, що й намагалися довести організатори семінару. Народна мудрість говорить, що здоров'я прибуває краплинами, а зникає пудами. Ці краплини здоров'я прибувають завдяки використанню цілого ряду умов. І на даному заході ще раз були підняті такі важливі та актуальні проблеми, як збереження життя і здоров’я людини.

~ ~


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка