Здоров'я одна з найбільших цінностей людини вчитель початкових класів Комісаренко Л. М. Мета



Скачати 92.59 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір92.59 Kb.
ЗДОРОВ'Я - ОДНА З НАЙБІЛЬШИХ ЦІННОСТЕЙ ЛЮДИНИ
Вчитель початкових класів

Комісаренко Л.М.

Мета:

  • поглибити знання дітей про основні чинни­ки здоров'я;

  • показати роль здорового способу життя;

  • сприяти формуванню бажання вести активний спо­сіб життя, дбати про свій фізичний і духовний стан;

  • формувати у дітей свідоме ставлення до власного здо­ров'я.


ХІД УРОКУ
І. Організація класу

Доброго здоров'я, діти, доброго вам дня!

Хай вам ясно сонце світить у вікно щодня,

Хай сміється мирне небо і дивує світ,

А земля нехай дарує вам барвистий цвіт.

Бо здоров'я, любі діти, — в світі головне,

А здоровий і веселий щастя не мине!

ІІ. Актуалізація опорних знань

Бесіда

Діти, вам подобається ходити в походи? А грати у веселі ігри? А плавати в морі, у річці? З яким настро­єм ви виконуєте хатню роботу, допомагаєте рідним по господарству? (Відповіді дітей.)

Якщо дитина здорова, якщо її самопочуття нор­мальне, вона має гарний настрій, їй хочеться розважа­тись, спілкуватися з друзями, батьками. їй усе вдаєть­ся, все хочеться робити. їй подобається і відпочивати, і гратися, і вчитися, і займатися спортом.

Ш. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Відгадування загадок.

Якщо ви зможете відгадати загадки, то зможете прочитати ключове поняття нашого уроку, яке скла­дається з виділених букв слів-відгадок.



Загадки

1. Прийшла біда — тече вода. (Сльози)

2. Прозора рідина для вмивання, пиття. (Вода)

3. Два брати через гору живуть і ніколи один до одного в гості не ходять. (Очі)

4. Що воно за штука, що день і ніч стука? (Сер­це)

5. Зелені коні стоять на припоні, не їдять, не п'ють, а гладшають. (Огірки)

6. Ношу його багато років, а ліку йому не знаю. (Волосся)

7. Без рук, без ніг, а пнеться на батіг. (Квасоля)

Діти читають слово здоров’я.

Дійсно, сьогодні на уроці ми поговоримо саме про здоров'я.

На дошці записано тему уроку «Здоров'я — одна з найбільших цінностей людини».

Протягом уроку спробуємо визначити, яке зна­чення для майбутнього України має здоров'я кожного громадянина. З'ясуємо також, які чинники впливають на наше здоров'я, який спосіб життя допоможе збе­регти та примножити здоров'я людини.



IV. Сприйняття та усвідомлення матеріалу уроку.

Сьогодні ви вчитеся в школі, живете у веселій країні дитинства, у країні знань. Давайте пригадаємо, що цікавого відбулося у нашому третьому класі.

Завтра вам доведеть­ся обирати свій життєвий шлях. І шлях цей довгий. І зустрінемо ми на ньому не тільки радощі, сміх, ве­селі витівки, а й перешкоди, певні труднощі, які тре­ба буде здолати.

А щоб здолати перешкоди на шляху, кожному з вас потрібно бути здоровим, повним сил та енергії, щоб здобути міцні знання, досягти вершин успіху. Тому ми і бажаємо всім людям доброго здоров'я. Тож доброго здоров'я вам, діти! Ростіть здорові й щасливі, будьте сильні та сміливі. Здоров'я — основа всього.



Робота з прислів'ями.

Народна мудрість створила чимало перлин — прислів'їв про здоров'я. Діти називають прислів'я, пояснюють, як зрозумі­ли їх.

• Здоров'я за гроші не купити.

• Здоров'я побажаєш — щастя зустрінеш.

• Здоров'я — всьому голова.

• Бережи одяг, доки новий, а здоров'я — доки молодий.

• Здоровому все здорово,

• Праця — здоров'я, а лінь — хвороба

• У здоровому тілі — здоровий дух.

• Здоров'я дорожче за багатство.

Молодці, ви добре впорались із завданням. Те­пер ми дізналися, які прислів'я ви знаєте і як ви їх розумієте. Ці прислів'я вчать нас берегти здоров'я, не марнувати його, а зміцнювати змалечку, адже відчуття душевного комфорту супроводжує здорову людину.

Робота з таблицею «Мій розпорядок дня».

Щоб добре почуватися, необхідно дотримува­тись певного режиму. Поміркуйте і скажіть, чому роз­порядок дня є важливою складовою здорового спосо­бу життя.

Завдання. Спробуємо скласти оптимальний роз­порядок дня для молодшого школяра.

вечеря


підйом

зарядка

ранковий туалет

сон


сніданок

заняття в школі

обід

приготування домашніх завдань



прогулянка на свіжому повітрі

перегляд телепередач, читання



Читання та обговорення віршів про здоров'я.

Щоб бути здоровим, треба займатися фізкульту­рою і фізичною працею, дотримуватись режиму дня, повноцінно і правильно харчуватися.


Нездорова в нас дитина,

Не весела, а сумна.

Рідна дівчинка єдина,

Чим засмучена вона?

В неї зубки заболіли.

(Не до сміху, як болить.)

Чистити їх не хотіла,

От сумна й настала мить.


Є для ігор місць чимало:

Двори, майданчики, садки.

Тож не грайтеся, будь ласка,

На дорозі, малюки!

Правила дорожні знайте,

На червоне не біжіть.

Від дороги далі грайтесь —

Будете в безпеці жить.


Мити рук не забувайте

Перш ніж їсти кожен раз,

Спати в ліжечко лягайте

В строго визначений час.


Є ще слово невеличке,

Що приємно так звучить.

Це знайоме слово «звичка».

Нам без звичок не прожить!

Є погані звички й гарні

Хай погані йдуть від нас!

А корисні звички й славні

Набувайте, в добрий час!

Особиста гігієна.
І з цим завданням ви впоралися, розумнички!

Отже, всі ми знаємо, що, аби бути здоровим, по­трібно дотримуватись розпорядку дня, займатися спор­том, робити ранкову гімнастику. А ще треба доглядати за своїм тілом. А щоб пригадати, за допомогою яких предметів ми це робимо, давайте відгадаємо загадки.



Відгадування загадок про предмети гігієни

• Зубів багато, а нічого не їсть. (Гребінець.)

• Пахуче й гладеньке, миє чистенько. (Мило.)

• Кістяна спинка, на черевці щетинка, по брамі стрибала, крихти виганяла. (Зубна щітка.)

Поки по спині гуляла, аж рожева спинка ста­ла. (Губка.)

• Гарне я і запашне,

Роботяще змалку.

Люблять всі чомусь мене

Вдень і на світанку.

Кажуть, я даю красу,

І здоров'я, й силу,

Чистоту у дім несу.

Звуть мене всі... (мило).

• Я невтомна трудівниця,

Мені вірять люди.

Хто зі мною поведеться,

Той здоровим буде.

Буде часто усміхатись

Білими зубами.

Мене знає вся малеча,

І бабусі, й мами.

Чистоту тримаю в домі,

Справу знаю чітко.

Вам ім'я моє знайоме:

Так, зубна я... (щітка).

• Я м'якенька полотнинка,

Випрана дбайливо,

Не серветка, не хустинка.

Знаю своє діло:

Я до щічок, до голівки

Притулюсь ласкаво,

Ніжно витру всі краплинки

З тіла після ванни.

Я не гість — хазяїн в домі

І лежати я не звик.

Вам ім'я моє знайоме.

Пригадайте, я — ... (рушник).

От ми й пригадали, які предмети гігієни допо­магають нам у догляді за своїм тілом.



Здорове харчування.

Щоб бути здоровим, діти, необхідно добре хар­чуватися. Без їжі людина не може жити. З їжею ми отримуємо поживні речовини, необхідні для роботи мозку, серця, легенів, м'язів та інших органів. їжа за­безпечує наш організм енергією, яка міститься в про­дуктах харчування.



Гра «Корисні. Некорисні»

Розподіліть названі продукти харчування за ознакою корисності для організму дитини.

М'ясо, риба, сир, горіхи, яйця, крупи, хліб, овочі, фрукти, чіпси, бургери, газовані напої.

Гра «Вгадай страву за описом».

• Відокремлений від м'яса підшкірний свинячий жир, що зберігається солоним і вживається сирим, смаженим, печеним чи вареним. (Сало.)

• Популярна в Україні рідка страва, що готується з посічених буряків, капусти, картоплі та інших ово­чів і приправ. (Борщ.)

Примітка. Дієтологи вважають, що борщ містить усі необхідні людині корисні поживні речовини.

• Українська національна страва, невеликі варені вироби з прісного тіста, начинені сиром, ягодами, ка­пустою, картоплею тощо. (Вареники.) „

А які ще українські страви ви знаєте? (Пиріжки, пампушки, куліш.)



V. Закріплення вивченого матеріалу. Застосування набутих знань.

Гра «Щасливий випадок».

Гейм 1

За одну хвилину дайте відповіді на якнайбільше число запитань.

1. Що найдорожче в житті? (Здоров'я)

2. Як називається навчальний предмет, який роз­повідає дітям про здоров'я? («Основи здоров'я»)

3. Що таке здоров'я? (Стан людини, коли вона доб­ре почувається)

4. Який вид спорту розвиває силу? (Боротьба, карате, підняття штанги)

5. Що таке відпочинок? (Стан, що допомагає від­новити сили)

6. Хто для тебе батько твоєї мами або твого тата? (Дідусь)

7. Яка ваша основна праця? (Навчання)

8. Для чого потрібно харчуватися? (їжа забезпечує організм енергією)

9. Як зберегти здоров'я? (Займатися спортом, до­тримуватись режиму)

10. Як інакше називають тата? (Батько)

11. Скільки разів на добу треба чистити зуби? (Що­найменше двічі)

12. Які права на здоров'я мають діти? (На медичну допомогу, медичне страхування, на любов і турботу)

13. Що таке сім'я? (Найближчі родини)

14. Назвіть чинники, які сприяють загартуванню організму. (Сонце, повітря, вода)

15. Яка найголовніша функція сім'ї? (Продовження роду, виховання дітей)

16. Яку батьківську традицію щодо збереження здо­ров'я ви б хотіли продовжити?

17. Чому в японців національною традицією є гас­ло: «Тримай усмішку»?

18. Для чого потрібні фізкультхвилинки?

19. Як називають маму тата або матері? (Бабуся)

20. Продовжіть речення: «Здоров'я — це... (найцін­ніший скарб)»

21. Як треба ставитись до старших членів ро­дини?

Гейм 2.

Складіть сенкан до теми «Здоров'я».

1. Тема — «Здоров'я».

2. Два прикметники (міцне, дуже, гарне, прекрас­не, відмінне).

3. Три дієслова (зміцнює, укріплює, живить, допо­магає, загартовує).

4. Речення. Здоров'я — найцінніший скарб. Здо­ров'я — найбільше щастя людини. Здоров'я — гар­ний настрій.



VI. Підсумок уроку.

Ось і підійшов до завершення наш урок. Що ж треба робити для того, аби бути зав­жди здоровим?

• Робити ранкову гімнастику.

• Дотримуватись режиму дня.

• Доглядати за своїм тілом, тримати його в чис­тоті.

• Займатися спортом, фізкультурою.

• Частіше посміхатися.

• Гуляти на свіжому повітрі.

• Раціонально харчуватися.

Ми розглянули складові здорового способу жит­тя, які вам знадобляться влітку під час відпочинку. Чи можна вибрити найважливіші компоненти се­ред тих, про які ми говорили на уроці?



Нехай ваша робота на уроці стане одним із кроків до здорового способу життя.






База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка