Значення гарного і веселого настрою для збереження здоров’



Скачати 78.79 Kb.
Дата конвертації03.03.2016
Розмір78.79 Kb.


Значення гарного і веселого настрою для збереження здоровя. Практична робота. Ігри , які сприяють веселому настрою.


Мета. Дати учням уявлення про настрій людей, вплив настрою на самопочуття; засвоїти правила ввічливого спілкування, прищеплювати корисні звички в спілкуванні з однолітками, дорослими людьми, членами своєї родини; виховувати життєрадісність, взаємоповагу, доброзичливість, любов до інших людей.
Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

Доброго ранку! Доброго дня!

Хай плещуть долоньки,

Тупають ніжки,

Працюють голівки,

І сяють усмішки.

Доброго ранку, доброго дня!

Бажаєте ви, бажаю вам я!

- За виразом ваших облич бачу, що у вас все гаразд і ваш настрій можна зобразити так: (задоволення).Я дуже хотіла б, щоб такий

гарний настрій не залишав вас.


II. Актуалізація опорних знань.

- Найціннішим для кожної людини є її здоров’я. Коли ви веселі, їсте з апетитом, міцно спите, вдень рухливі – ви здорові і легко впораєтесь з будь-якою справою. Купити здоров’я неможливо, того його необхідно зберігати і зміцнювати.



Зрозуміло, всім відомо,

Що приємно буть здоровим.

Тільки треба знати,

Як здоровим стати.

- Що потрібно робити, щоб бути здоровим? (Дотримуватись режиму дня, робити ранкову гімнастику, правильно харчуватись, …)



Тест «Що ти робиш для того, щоб бути здоровим?»

Сигнальними картками діти показують відповіді на запитання. (Так – зеленим кольором, ні – червоним кольором)



  • Щоденно роблю зарядку.

  • Допізна переглядаю телепередачі.

  • Відпочиваю на свіжому повітрі.

  • Ввічливо спілкуюсь з людьми.

  • Сперечаюсь з друзями, батьками.

  • Намагаюсь робити добрі вчинки.

  • Дотримуюсь режиму дня.

III. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.

Сьогодні ми визначимо, що нам ще допомагає бути здоровими.


Етюд «Комплімент» (Робота в парах).

  • Поверніться одне до одного, візьміться за руки, подивіться один одному у вічі та скажіть сусідові, що бачите гарного в ньому.

  • Який у вас настрій від почутих слів? (Гарний, веселий).

А якщо гарний настрій – то це і добре здоров’я.

IV. Сприймання та засвоєння нових знань.

Збагачення словника учня.

  • Спробуйте пояснити значення слова «настрій». (Настрій – це усі переживання, почуття, які відчуває людина протягом дня.)

  • Яким буває настрій?

  • Чи однаковий настрій у вас протягом дня?

  • Що впливає на ваш настрій?

  • Що може зіпсувати вам настрій?

  • Що може поліпшити настрій дорослій людині, а що – дитині?

  1. Послухайте вірш А. Костецького «Все не так».

Все не так сьогодні,

Все навкруг не так!

Чомусь задача – непроста,

Чомусь цукерка – несолодка.

Проміння сонячне – холодне,

І навіть запахуча диня

Чомусь не пахне зовсім нині.

У чому річ?Скажу вам прямо…

Образилась на мене мама.

  • Запропонуйте хлопчику вихід із ситуації.

  • Що потрібно зробити, щоб матуся пробачила?

  • Як покращити настрій свій та матусин?

  1. Слухання оповідання В. Сухомлинського «Скажи людині «здрастуйте!».

Лісовою стежечкою ідуть батько і маленький син. Довкола тиша, тільки чути, як десь далеко стукає дятел та лісовий струмочок дзюрчить у лісовій гущині. Аж тут син побачив: назустріч їм іде бабуся з ціпком.

  • Тату, куди вона йде? – питає син.

  • Зустрічати або проводжати, - каже батько й усміхається.

  • Ось як ми зустрінемося з нею, ти скажи їй одне-однісіньке слово: «Здрастуйте!»

  • Навіщо ж їй казати це слово?- дивується син. – Вона ж зовсім нам незнайома.

  • А ось зустрінемось, скажемо їй це слово, тоді й побачиш навіщо. Побачиш, що станеться.

Ось і бабуся.

  • Здрастуйте! – каже син.

  • Здрастуйте! – каже батько.

  • Здрастуйте! - каже бабуся й усміхається.

І хлопчик тоді здивувався: усе довкола змінилося. Сонце засяяло яскравіше. Верховіттями дерев пробіг легенький деревець, і листя заграло, затремтіло. В кущах заспівали пташка – раніше їх і не чути було.

На душі в хлопчика легко-легко стало.

  • Чому це воно так? – питається син.

  • Бо ми сказали людині: «Здрастуйте!»

  • Чому довкола все змінилося?

  • Які ви знаєте ще «чарівні» слова, які б могли покращити настрій? (Будь ласка, вибачте, перепрошую, дякую тощо)

  • Чи поліпшується у людини самопочуття від гарних слів?

Створення словника «чарівних» слів на дошці.

В
Вибачте, дякую,

спасибі, здрастуйте,

перепрошую.
исновок
: На настрій впливають не лише вчинки, але й слова. Хороший настрій можна створити лагідним і щирим словом.





3. Робота з підручником, с. 80.

Ми легко помічаємо, який у людини настрій. Всі переживання відображаються на виразі обличчя. Людина може радіти, сумувати, боятися, дивуватися, гніватися. Це емоції або почуття, які відчуває людина.

Розкажіть про настрій дітей, зображених на малюнках підручника.


  • Які емоції покращують наше здоров’я?

  • Які емоції погіршують здоров’я?

  • Які емоції викликають добрі вчинки?

  • Якими вчинками можна засмутити?

Гра «Тренуємо емоції».

Покажіть емоції за допомогою виразу обличчя, коли ви:



  • отримали бажаний подарунок;

  • злякались чогось, наприклад, собаки;

  • зустріли друга, якого давно не бачили;

  • ненароком розбили склянку;

  • не вивчили урок;

  • не хочете їсти кашу.



Висновок: Позитивні емоції піднімають настрій, сприяють зміцненню здоров’я.

Фізкультхвилинка (імітація дій).

Хмарка сонечко закрила,

Слізки срібнії зронила.

Ми ті слізки пошукаєм,

У травиці позбираєм.

Пострибаєм, як зайчата,

Політаєм, як пташата.

Потанцюємо ще трішки,

Щоб спочили ручки, ніжки.

Всі веселі? От чудово!

А тепер до праці знову.

4. Колективна робота.

- Нас оточують різні речі, предмети. (На дошці прикріплено зображення різних предметів: тарілка, телевізор, книжка, велосипед, стілець, м’яч, альбом, іграшка, шафа, зошит, морозиво, стіл, торт, крейда, цукерка,…).

- Подивіться на дошку, виберіть предмети, які можуть поліпшити ваш настрій.





Висновок:На наш настрій впливають і деякі предмети, які можуть поліпшувати, або погіршувати його.

5. Робота в зошитах, с. 55.

- Наше здоров’я залежить від ставлення один до одного, до своїх рідних, друзів, знайомих.

- Розгляньте малюнки у зошиті на с. 55. Чи подобається вам така поведінка дітей?

- Позначте жовтими квадратиками те, що ви схвалюєте.

- Що потрібно зробити, щоб створити хороший настрій у мами, тата, бабусі, вчителів, друзів?



Висновок: Наш настрій залежить від наших вчинків. Спілкуючись зі старшими і ровесниками, будьте доброзичливими, не псуйте нікому настрій, ні з ким не сваріться.

6. Практична робота. Ігри, які сприяють веселому настрою.

- В народі кажуть: «Якщо дитина бігає та грається, то їй здоров’я посміхається.»

Гра допомагає стати добрим, чесним, сміливим. Вона вносить радість і бадьорість у життя людей. Рухатися, бігати, гратися – це значить жити.

Отже: Хто хоче бути вродливим – грайся!

Хто хоче бути щасливим – грайся!

Хто хоче бути здоровим – грайся!

Ігри (За вибором вчителя).


  • Гра «Будь ласка».

Якщо вчитель після команди говорить слова «будь ласка», то учні виконують команду, якщо не говорить, то не виконують. Можна замість команд давати завдання виконувати різні рухи руками( «Руки вперед, будь ласка!», «Руки за голову, будь ласка!», «Руки на пояс, будь ласка!»).

  • Гра «Заборонений рух».

Перед початком гри вчитель з’ясовує, який рух буде забороненим (наприклад, руки до плечей). Діти виконують за вчителем за його командою всі рухи руками, крім забороненого – руки до плечей.

  • Гра «Плутанина».

Вчитель називає або показує якусь частину обличчя, тіла, діти повторюють рухи вчителя, але в якийсь момент вчитель називає одну частину обличчя, наприклад, рот, а показує іншу. Діти мають показати правильно.

  • Гра «Чарівні окуляри».

Вчитель каже: «У мене є «чарівні окуляри». Через них можна побачити тільки хороше.». Учні передають їх один одному, розказуючи при цьому, що бачать гарного в тих людях, які знаходяться поруч.


Висновок: Гра виховує дружні, товариські стосунки. У грі ми пізнаємо одне одного, знаходимо вірних, щирих товаришів.

V. Закріплення вивченого.


На початку уроку наш настрій ми зобразили ось так:




  • Що треба робити, щоб зберегти такий настрій?

(Казати гарні «чарівні» слова, грати в веселі ігри, частіше посміхатися, робити хороші вчинки).






Ти прокинься рано-рано,

лиш над містом сонце встане,

привітайся з ластівками,

з кожним променем ласкавим.
Сам гарнесенько умийся.

сам швиденько одягнися,

підійди до тата й мами

і скажи їм: - Добрий ранок!
Усміхнися всім навколо:

небу, сонцю, квітам, людям,

і тобі обов’язково

день тобі – веселим буде!




  • Що радить автор зробити, щоб ваш день був веселим.























Вибачте, дякую,

спасибі, здрастуйте,

перепрошую.


VІ. Підсумок уроку.

  • Що цікавого дізналися на уроці?

  • Як можна вплинути на настрій?

  • Складіть прислів’я із слів: настрій, половина, гарний, здоров'я.


Гарний настрій – половина здоров'я.



Значення гарного і веселого настрою для збереження здоровя. Практична робота. Ігри , які сприяють веселому настрою.

УРОК З «ОСНОВ ЗДОРОВ’Я»

У 1-В КЛАСІ

ЛІЦЕЮ № 25 ІМ. М. О. ЩОРСА

М. ЖИТОМИРА

ВЧИТЕЛЬ: ЦИБУЛЯ О. В.





2009-2010 н. р.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка