«Знайомство з Інтернет»



Скачати 89.56 Kb.
Дата конвертації26.02.2016
Розмір89.56 Kb.


Дергачівська районна державна адміністрація

Відділ освіти

Методичний кабінет

Дергачівський ліцей №2




План-конспект уроку інформатики

у 10-Б класі

Тема: «Знайомство з Інтернет»

Вчитель Іваненко Дмитро Сергійович,

спеціаліст

Дергачі, 2010



Тема: Знайомство з Інтернет.

Мета: познайомити учнів з глобальною мережею Інтернет, пошуковими системами, браузерами; навчити виходити в Інтернет за допомогою стандартних програм, орієнтуватися у вікні браузера; розвивати логічне мислення; виховувати культуру користувача ПК.

Обладнання: комп’ютери, мультимедійна дошка, вихід в Інтернет.

Тип уроку: комбінований.
План уроку

  1. Що таке Інтернет?

  2. Програми браузери.

  3. Вікно браузера.

  4. Гра «НІО».

  5. Гра «Хакер».

  6. Інформаційна мозаїка.

Структура уроку




  1. Організаційний етап. Актуалізація опорних знань.

  2. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми уроку.

  3. Вивчення нового матеріалу:

Тема: «Знайомство з Інтернет».

  1. Узагальнення набутих знань.

  2. Підведення підсумків уроку.

  3. Домашнє завдання.

ХІД УРОКУ


І. Організаційний етап. (5 хв.)

Перевірка домашнього завдання.

Опитування



  1. Що таке IP-адреса? (Номер комп’ютера в мережі)

  2. Як вигляд має IP-адреса? (IP-адреса складається з чотирьох комбінацій цифр. Приклад 192.168.1.1)

  3. Чи може в одній локальній мережі існувати однакові IP—адреси?

(Ні не може)
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми уроку. (5 хв.)

ЕПІГРАФ. Що таке Інтернет? Електронний океан, таємнича стихія, ув’язнена в кремнієвих кристалах і мідних проводах сучасних комп'ютерів.

В наш час кожна людина чула і знає про існування Інтернет. Майже кожен, хоча б раз, користувався послугами Інтернет. Цей електронний світ містить в собі різноманітну інформацію на будь-який смак та бажання. Інтернет все більше і більше входить в наше життя.

Але разом з тим, він несе в собі і небезпеку, пов’язану з комп’ютерними вірусами, які можуть викрадати особисту та конфіденційну інформацію.

Як захистити себе він небезпеки в мережі, та як правильно і безпечно користуватись Інтернет, ми з вами навчимося в ході вивчення розділу «Комп’ютерні мережі та Інтернет».

Тема сьогоднішнього уроку – «Знайомство з Інтернет».

(Учні записують тему та план уроку в зошит). (Слайд_1,2. На слайді відображається тема уроку та план.).


ІІІ. Вивчення нового матеріалу. (15 хв.)

Тож, що ж таке Інтернет? (Слайд_3. На слайді відображається визначення Інтернету.)



Інтернет (всесвітня павутина або мережа) – це глобальна комп'ютерна мережа, яка пов'язує між собою як користувачів комп'ютерних мереж, так і користувачів ПК. (Учні записують визначення у зошит).

Тобто, Інтернет не обмежує користування ресурсами лише в одному місці. З його допомогою можна знайти інформацію, яка вас цікавить, в будь-якій точці світу.

Щоб підключитися до Інтернет, потрібні логіни, паролі та спеціальні програми – браузери, за допомогою яких і потрапляють до глобальної мережі.

Браузер – програма, призначена для виходу в Інтернет. (Слайд_4. Учні записують, що таке браузер).

(Слайд_5) Найбільш поширені такі програми – браузери: ( На слайді показуються емблеми програм та їх загальний вигляд)



  • Internet Explorer;

  • Opera;

  • Mozilla Firefox. (Учні записують назви програм).

Розглянемо вікно браузера на прикладі стандартної програми ОС Windows Internet Explorer. Воно має стандартний вигляд вікна Windows. В ньому знаходяться панель меню, панель заголовка, рядок стану, адресний рядок. За допомогою клавши F5 відбувається оновлення сторінки сайту.

(Слайд_6. Учні записують панелі вікна браузера).

Браузер Internet Explore являється стандартним браузером ОС Windows, а Mozila Firefox – стандартним ОС Linux.

(Слайд_7. На слайді відображаються картинки пов’язані з Інтернетом). Повідомлення на тему «Історія появи Інтернету» (5 хв.) (Додаток 2)

(Напередодні уроку учневі було дано завдання підготувати стисле повідомлення про історію появи мережі Інтернет).

Дякую. Це було дуже цікаво. (учні отримують бали за повідомлення).

(Слайд_8. На слайді відображається місце розташування адресного рядка, приклад адреси). Для того, щоб потрапити на той чи інший сайт, потрібно ввести його адресу у браузер. Для цього існує спеціальна панель, яке має назву Адресний рядок. Хто спостережливий, той помітив, що перед адресою сайту є ще вставка - http://. Це Інтернет-протокол (для чого він потрібен, ми будемо вчити пізніше), його писати не обов’язково, так як сучасні браузери додають його автоматично. Після введення назви сайту потрібно натиснути клавішу Enter.

Зверніть увагу, що означають останні букви в імені сайту (На слайді відображаються доменні імена країн та організацій).

.ua - Україна (Ukrainian) .com – комерційні (Commercial)

.ru - Росія (Russia) .gov – урядові (Government)

.uk – Велика Британія .mil – військові (Military)

(United Kingdom) .edu – освітні (Education)

.org – інші організації (Organization)

Гра «НІО»(5 хв.)

Дуже часто можна почути про НЛО (Неопізнаний Літаючий Об’єкт). А до нас завітало НІО (Неопізнаний Інтернет Об’єкт) і залишило загадки, які нам потрібно відгадати, щоб більш комфортно почувати себе в глобальній мережі. За кожну правильну відповідь, учень отримує корисне посилання.

(Піднімаючи руки учні відповідають)

(Слайд_9. Відображаються питання-загадки та відповіді у вигляді картинок).



  1. Він має свою адресу, ним можуть користуватися в різних куточках світу. (Відповідь: сайт).

  2. Прилад, без якого неможливо підключитись до Інтернету. (Відповідь: модем).

  3. За допомогою чого можна спілкуватись в Інтернеті окрім клавіатури? (Відповідь: мікрофон)

  4. Який прилад потрібен, щоб ваш співрозмовник у реальному часі бачив вас у своєму моніторі? (Відповідь: Web-камера).

Дуже гарно!

Гра «Хакер» (5 хв.)

Оскільки тема нашого уроку «Знайомство з Інтернет», то всі, мабуть, чули слово Хакер. Хакер – це людина, яка дуже гарно розбирається в комп’ютерній техніці та інформаційних технологіях.

Зараз ви повинні об’єднатися у дві групи. (Учні об’єднуються в групи).

І тепер я пропоную вам уявити себе хакерами та підібрати пароль до комп’ютера, який пустить вас в цікавий світ Інтернет. А пароль ми зможемо підібрати, відгадавши кросворд. (Кросворд роздається в друкованому вигляді на кожну групу учнів.) (Додаток 3).

(Слайд_10. Відображаються дії учнів після знаходження паролю).

Після знаходження паролю, ви об’єднуєтесь у пари та сідаєте за комп’ютери. Входите в Інтернет та у адресний рядок вводите адресу сайту http://informatiks.at.ua та читаєте подальші вказівки роботи в Інтернеті!

(Учні починають відгадувати кросворд. Після знаходження слова-паролю учні групи об’єднуються в пари та сідають за комп’ютери. Після цього заходять на сайт http://informatiks.at.ua/ та читають Правила роботи в Інтернеті, що буде розміщено на сайті. Конспектують основні моменти у зошит. На цьому ж сайті, після правил користування Інтернетом, буде розміщено подальші адреси сайтів, на які буде слід перейти. Це: пошукові системи (Яндекс та, Google), у пошукових системах ввести ім’я Білл Гейтс та відкрити перше посилання. Переглянути інформацію, згадати, що це за людина, яку компанію заснувала. Потім вимкнути комп’ютер та сісти за парти).

IV. Узагальнення набутих знань. (5 хв)

Два-чотири-всі разом

Інформаційна мозаїка. (Додаток 1).

(Учням роздаються картки із визначеннями, в якій слова розташовані в неправильному порядку. Це визначення потрібно відновити. Спочатку учні працюють в парах, потім у четвірках, а потім всі разом відповідають на питання)

Зараз я перевірю, як ви засвоїли сьогоднішній матеріал. Для цього я роздам вам картки, на яких надруковані визначення та поняття, які ми сьогодні згадували та записували але слова в них розставлені у неправильній послідовності. Вам потрібно відновити їх. Ви спочатку працюєте в парах (зі своїми сусідами), потім за моєю командою, починаєте працювати у чотирьох (з іншою парою, ті, що сидять поруч), а потім всі разом відновлюємо поняття.


  • Інтернет – мережа, глобальна, користувачів комп’ютерних мереж, так і користувачів ПК, яка пов’язує між собою, як.

  • Браузер – Інтернет, виходу, програма, призначена для, в.

  • ІР-адреса – в мережі, адреса комп’ютера, індивідуальна.

  • Модем – до Інтернету, пристрій, для підключення, потрібен, який.

  • Локальна мережа – між собою, комп’ютерів, об’єднання, місці одному, в, (у класі).

  • Яндекс – знайти, в Інтернеті, інформацію, якої, за допомогою, пошукова система, можна.

  • E-mail – пошта, електронна.

  • ICQ – в мережі, спілкування, програма, для.


V. Підведення підсумків уроку. (3 хв.)

Ось ми і побували у віртуальному світі під назвою Інтернет. Звісно, за один урок всього не охопиш, але наступного разу ми обов’язково продовжимо вивчення цієї дуже цікавої та актуальної теми сьогодення.


VI. Домашнє завдання. (2 хв.) (Слайд_11. Домашнє завдання).

Опрацювати конспект уроку.

Знайти цікаві факти про глобальну мережу Інтернет та зробити доповідь (один аркуш А4).

Додаток 1


_____________________________________________ __________________

Інформаційна мозаїка (Два-чотири-всі раом)

Завдання: потрібно в правильній послідовності розставити слова.



  • Інтернет – мережа, глобальна, користувачів комп’ютерних мереж, так і користувачів ПК, яка пов’язує між собою, як.

  • Браузер – Інтернет, виходу, програма, призначена для, в.

  • ІР-адреса – в мережі, адреса комп’ютера, індивідуальна.

  • Модем – до Інтернету, пристрій, для підключення, потрібен, який.

  • Локальна мережа – між собою, комп’ютерів, об’єднання, місці одному, в, (у класі).

  • Яндекс – знайти, в Інтернеті, інформацію, якої, за допомогою, пошукова система, можна.

  • E-mail – пошта, електронна.

  • ICQ – в мережі, спілкування, програма, для.

________________________________________________________________
Інформаційна мозаїка (Два-чотири-всі раом)

Завдання: потрібно в правильній послідовності розставити слова.



  • Інтернет – мережа, глобальна, користувачів комп’ютерних мереж, так і користувачів ПК, яка пов’язує між собою, як.

  • Браузер – Інтернет, виходу, програма, призначена для, в.

  • ІР-адреса – в мережі, адреса комп’ютера, індивідуальна.

  • Модем – до Інтернету, пристрій, для підключення, потрібен, який.

  • Локальна мережа – між собою, комп’ютерів, об’єднання, місці одному, в, (у класі).

  • Яндекс – знайти, в Інтернеті, інформацію, якої, за допомогою, пошукова система, можна.

  • E-mail – пошта, електронна.

  • ICQ – в мережі, спілкування, програма, для.

__________________________________________________________________

Додаток 2




Історія мережі Інтернет
У 1969 році Міністерство оборони США започаткувало розробку проекту, котрий мав на меті створення надійної системи передачі інформації на випадок війни. Агентство передових досліджень США (англ. ARPA) запропонувало розробити для цього комп'ютерну мережу.

Перший сервер (ARPANET) було встановлено 1 вересня 1969 року у Каліфорнійському університеті в Лос-Анжелесі. Комп'ютер «Honeywell 516» мав 12 кілобайт оперативної пам'яті.

До 1971 року була розроблена перша програма для відправки електронної пошти по мережі, котра відразу стала дуже популярною.

У 1973 році до мережі через трансатлантичний кабель були підключені перші іноземні організації з Великобританії та Норвегії; мережа стала міжнародною.

У 1970-х роках мережа в основному використовувалась для пересилки електронної пошти.

У 1988 році було винайдено протокол Internet Relay Chat (IRC), завдяки якому в Інтернеті стало можливим спілкування в реальному часі (чат).

У 1989 році в Європі, в стінах Європейського центру ядерних досліджень (франц. Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire, CERN) народилась концепція тенет. Її запропонував знаменитий британський вчений Тім Бернерс-Лі, він же протягом двох років розробляв протокол HTTP, мову гіпертекстової розмітки HTML та ідентифікатори URI.

В 1993 році з'явився знаменитий Веб-браузер (англ. web-browser) NCSA Mosaic. Всесвітня павутина ставала дедалі популярнішою.



У 1998 році Папа Римський Іоанн Павло II заснував Всесвітній день Інтернету 30 вересня.

У 2000 р. нараховувалося близько 327 млн користувачів, з них тільки в США чисельність перевищувала 100 млн чоловік.

__________________________________________________________________

У березні 2009 року українська аудиторія користувачів Інтернету (користувачі, які зробили більше одного перегляду сторінки за березень 2009 року, й користувачі, які переглядали сторінки в березні й у попередньому місяці) становила 11,96 млн. осіб, що на 9,4% більше, ніж у лютому 2009 року.



У регіональному розподілі користувачів зі значним відривом лідирує Київ, на який припало 60,14% усіх користувачів Інтернету в Україні. Далі йдуть Одеса (5,14%), Харків (5,39%), Дніпропетровськ (4,92%), Донецьк (4,82%), Львів (2,83%), Крим (2,80%), Запоріжжя (1,80%).


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка