Зростайте справжніми людьми (Брейн-ринг)



Скачати 48.42 Kb.
Дата конвертації07.03.2016
Розмір48.42 Kb.
Тернопільська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №7

з поглибленим вивченням іноземних мов



Конспект

уроку читання на тему:

Зростайте справжніми людьми "



(Брейн-ринг)

Підготувала

вчитель початкових клaciв

Сидорчук Н. Я.

Тернопіль



Тема: Зростайте справжніми людьми (Брейн-ринг).
Мета: Систематизувати знання, здобуті учнями під час вивчення теми; вчити швидко орієнтуватися в структурі теми, аналізувати і виділяти головне в окремих творах і в темі взагалі. Виховувати любов до праці, повагу до людей різних професій.
Обладнання: Емблеми для команд (бджілка, мурашка, сонечко), підручники, різнокольорові кружечки (для оцінювання кожного завдання), світлофорик, годинник.
Хід уроку

  1. Організаційна частина.

  2. Читацька розминка




  1. П'ятихвилинне активне читання.

  2. Читання скоромовки:

Дубові дрова дід рубає

В дворі під деревом старим,

А дітвора допомагає

Носити дрова з двору в дім.


III. Актуалізація знань.

  • Які вивчені нами твори теж розповідають про допомогу дітей старшим?

  • Як називається розділ, який ми вивчили у читанці?

  • Які твори розділу справили на вас найсильніше враження? Чому?



IV. Повідомлення теми і завдань уроку. (Гра «Брейн-ринг»).

– Ми проведемо підсумок по цьому розділу у вигляді гри «Брейн-ринг». Ви поділені на команди. Кожна команда має свої назви і відповідно до них емблеми,

які потрібно розфарбувати.

Працьовиті бджілки Старанні мурашки Дружні сонечка

Котра з команд першою буде знати відповідь на дані запитання, піднімає зелений „світлофорик". Таким чином, ми будемо бачити, гравці якого столу готові відповідати. На обдумування буде одна хвилина. Учасникикоманди можуть між собою радитись, щоб вибрати правильну відповідь. На дошці висить годинник, який показує час.

Кожна команда вголос хором читає свій девіз.



1) Сонце, Сонечко — це я!

Ось, персона вам моя!

Я увесь до послуг ваших,

Все зроблю, що гурт прикаже.

2) Сонце встало сьогодні

так ранесенько-рано,

працювати мурахам

треба швидко й старанно.

3) Я труд поважаю.

Все літо літаю

У поле до гаю,

Збираю медок

Із різних квіток.


V. Робота над матеріалом уроку: завдання для гри.

В розділі «Зростайте справжніми людьми» ви познайомились з різними творами. Ось і перше завдання.


1. Які ви знаєте прислів'я про доброту і працелюбність? Назвати 3-4 прислів'я.
2. З якого твору прислів'я „Про добро пишуть на піску, а про зло - на камені!"? (Це естонська народна казка „Їжак і лисиця")
3. У якому творі розділу стверджується протилежна думка до тієї, що висловлена в попередньому прислів'ї? (У вірші „Татова порада" Лідії Компанієць).
4. У якому творі підтверджується думка, що добро завжди повертається до людини добром і навпаки (зло - злом)? („Вовк і Кіт" Л. Глібова).
5. У яких творах, на вашу думку, найбільш виразно показано ставлення дітей і дорослих до праці?
6. Назва якого твору є навчальною заповіддю народу для кожного з нас? (М. Рильський „Не кидайсь хлібом").
7.У якому торі пояснюється, коли важка праця стає для людини радістю? (В. Сухомлинський „Віл і Садівник").
8. Які твори розкривають думку, що людська праця не повинна приносити шкоди природі? (М. Думи „Гніздо", А. Бортняк „Зламана гілка").
9. Які твори нагадують, що треба дорожити дружбою, довірою, відчувати стан іншої людини, бути вдячним? (В. Сухомлинський „Найважливіше примусити себе відчувати", Я. Стельмах „Нахаба", В. Сухомлинський "Кінь утік").

VІ. Відпочиваємо, танцюючи.

Ви трохи відпочили, але треба продовжувати гру. Ось вам наступне завдання.


VIІ. Продовження гри.

  1. До яких творів підійде прислів'я „Краще мала праця, як велике безділля"?
    (В. Святовець „День народження", М. Конончук „Помічниця").




  1. Який твір розкрив стару істину про людину, її особливість у світі?
    (Л. Забашта „Людина починається з добра")




  1. Який твір спонукає до роздумів про цінність твого життя на землі?
    (В. Сухомлинський „Який слід повинна залишити людина на землі?")




  1. Який твір найповніше розкриває назву теми розділу? (М. Рильський „Ким
    хочеш бути, хлопчику?")




  1. Назвати і продовжити читати уривок твору.

1) «...Так хто ж ти такий? Що ж ти робив усе своє життя? - здивувався дід...»

(«Який слід повинна залишити людина на землі»)

2) «...Комбайнери помітили дівчинку здалеку, зупинили машини, повиходили і


- одразу до відерця...»

(«Помічниця» М. Конончук)

3) «Сидів дідусь та й думав: чи згадають про це гніздо син та онук?»



(«Гніздо», М.Думич)
15. Пояснити значення слів:
Хура, борозна, ярмо, дриль, ремісник.
16. Поетичне завдання.

Продовжіть напам'ять вірш. Назвіть заголовок і автора.

1) Сказав мудрець:

Живи, добро звершай


  1. Замисливсь тато на хвилину
    І так сказав йому на те:


  2. Серйозний, як усі котигорошки,
    ти на питання подумав трошки
    і відповів:




VIІІ. Підсумок уроку-гри. Підрахування балів.

- Чого навчила вас сьогоднішня гра?

- Які завдання були найцікавішими?

- Який досвід здобули у цій грі?



- Чого ви навчилися у героїв прочитаних творів?


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка