Звіт директора Харківської гімназії №46 ім. М. В. Ломоносова у своєму виступі Сєдова Т. Д. розповіла про роботу закладу І педагогічного колективу у поточному навчальному році: кількість переможців у олімпіадах: районних 105 учнівСкачати 58.54 Kb.
Дата конвертації06.03.2016
Розмір58.54 Kb.
Звіт директора Харківської гімназії №46 ім. М.В.Ломоносова
У своєму виступі Сєдова Т.Д. розповіла про роботу закладу і педагогічного колективу у поточному навчальному році:

- кількість переможців у олімпіадах:

- районних – 105 учнів;

- обласних – 37 учнів;

- всеукраїнських – 5 учнів .

- МАН:


- районні – 53 учні;

- обласні – 26 учнів;

- всеукраїнських – 2 учні;

- команди гімназії стали переможцями:

районного етапу міських турнірів юних біологів, юних математиків, юних економістів, юних хіміків, юних журналістів, юних істориків, юних географів, юних правознавців, конкурсу знавців української мови, конкурсу творів ім. Т.Г. Шевченка, фестивалю ораторського мистецтва – всього 55 учнів;

- міського етапу турнірів Кубку з пошуку в мережі Інтернет, турнірів юних біологів, юних математиків, юних економістів, юних хіміків, юних правознавців, юних винахідників і раціоналізаторів, турніру ім. Мечнікова, конкурсу ім.Яцика, міської олімпіади з математики, фізики – всього 44 учні;

- Всеукраїнського етапу турнірів юних біологів, юних економістів, Всеукраїнської Інтернет-олімпіади – всього 9 учнів;

- команда 3-4 х класів (вч.Жиляєва О.І.) посіла ІІІ місце в районному етапі 5 Малих Олімпійських ігор.

- 117 учнів переможці Міжнародного математичного конкурсу „Кенгуру”;

- 160 учнів переможці Міжнародного природничого конкурсу „Колосок”;

- 51 учень переможці Міжнародного фізичного конкурсу „Левеня”;

- 77 учнів переможці Міжнародного турніру з інформатики «Бобер»

- 34 учні переможці Міжнародного конкурсу „Русский медвежонок”;

- 36 учнів переможці Міжнародного конкурсу „Соняшник”.

Всього 610 учнів.

На кінець 2013/2014 навчального року в гімназії було 1106 учнів. Атестовані 994 учні. 154 з них закінчили рік на високому рівні, 526 – на достатньому рівні, що складає 68,4% якості. Маємо 1 учня з річними оцінками низького рівня. В 2013/2014 навчальному році випущено зі школи 76 учнів, з них 7 медалістів.

Виховна робота в гімназії протягом року проводилась відповідно до розробленої моделі головною метою якої є формування морально - духовної, життєво - компетентної особистості, яка успішно самореалізується в соціумі, як громадянин, сім'янин, професіонал в умовах суспільства, яке динамічно розвивається. Тому реалізація основних завдань і принципів громадянського виховання здійснювалась в ряді пріоритетних напрямків:


  • ціннісне ставлення до себе;

  • ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей;

  • ціннісне ставлення до праці;

  • ціннісне ставлення до природи;

  • ціннісне ставлення до культури і мистецтва;

  • ціннісне ставлення до суспільства і держави.

З метою згуртованості класних колективів та колективу гімназії в цілому, було проведено 25 традиційних заходів (Свято Першого дзвоника, Посвята в першокласники, День самоврядування, Посвята в гімназисти, День гімназії, відкриття МАН, закриття МАН, свято Останнього дзвоника, випускний вечір, концерти та літературно- музичні композиції до Дня вчителя, Нового року, 8 Березня, 9 Травня). Також проводилися різноманітні заходи на паралелях ( місс Весна-8, 9 кл., Осінній бал- 11кл., Свято матері – 3 кл., КВК-10кл, конкурси малюнків – 1, 2, 4кл., День толерантності « Ми різні, але ми рівні» - 5 кл., конкурс прислів’їв та приказок про доброту та мудрість – 6, 7кл.). Тематика заходів була зорієнтована на виховання в учнів морально-етичних якостей, навичок комунікації, діяльних умінь.

Також проводилися заходи спрямовані на прищеплення учням духовності, культури, високих моральних цінностей (Фотогалереї «Таємниці природи», «Чарівні візерунки зими», виставки малюнків «Музика мого серця», « Квіти», «Різдвяні замальовки».

Проводилися заходи спрямовані на виховання в учнів любові до природи, дбайливого ставлення до неї ( Екологічні десанти до парку Артема, акції « Зробимо годівнички для птахів», « Наше чисте шкільне подвір’я», «Збережемо природу для майбутніх поколінь», « Замість ялинки – зимовий букет», « Різдвяний вінок з екоматеріалу».

З метою пропагування здорового способу життя та любові до спорту проводилися Дні здоров’я, бесіди «Скажемо СНІДу – ні!», «Профілактика тютюнопаління», «Наркоманія – це шлях в нікуди», «Вживати спиртні напої- це шкідливо».

Велика увага була приділена правовому вихованню учнів, проводилися заходи, які прищеплюють правову культуру, виховують гідного громадянина нашої держави (тематичні класні години «Громадянином бути зобов’язаний», « Кримінальна відповідальність неповнолітніх», «Закон очима дітей», Конвенція про права дитини», « Права і обов’язки дитини в сім’ї»). Слід зазначити, що учнями гімназії було створено буклети «Вічні цінності».

Дуже велика увага приділялася патріотичному вихованню гімназистів, Особливо хотілося б відзначити заходи до Дня Перемоги ( святковий концерт, поздоровлення ветеранів, інтерв’ю з ветеранами, створення фільму «Час ветерана», та створення Книги пам’яті).

Вже традиційно в нашій гімназії до свята Святого Миколая проходить благодійний ярмарок «Подаруй усмішку дитині», кошти, зібрані під час ярмарку були направлені до дитячого будинку «Родина» та онкологічного відділення Обласної дитячої клінічної лікарні№1. Але дійсно кажуть, що чужої біди не буває, на жаль така біда спіткала нашу гімназію. Наш учень 10-В класу захворів на лейкемію. Жоден учень гімназії не лишився байдужим до цієї страшної трагедії . Діти підтримали хворого морально ( намалювали листівки-побажання якнайшвидшого одужання) та матеріально (зібрали кошти на лікування).

Слід зазначити, що протягом року проводилися заходи з усіх напрямків виховання, що свідчить про те, що в гімназії виховна система відповідає сучасним вимогам виховання соціально-адаптованої особистості. Але ми повинні визнати, що поки не знайшли свого місця у виховній роботі з учнями форми виховання, завдяки яким створюються педагогічні умови для розвитку в учнів якостей самостійності, а саме:

- у початковій школі – догляд за своїми речами та робочим місцем

- у середній ланці – школа етикету

- в старшій школі – школа лідера.

Враховуючи вищезазначені недоліки в наступному навчальному році спланувати виховну роботу таким чином, щоб збільшити кількість заходів зорієнтованих на трудове виховання та виховання самостійності в учнів.

Завдяки цілеспрямованій роботі в школі не зафіксовано жодного нещасного випадку з учнями.

У 2013/2014 н.р науково-методична діяльність спрямовувалася на підвищення педагогічної майстерності вчителів відповідно до сучасних вимог і зосереджувалася на впровадженні Державного стандарту початкової, повної загальної середньої освіти, нових вимог навчання учнів. У 2013/2014 н.р. атестувалося 20 вчителів, із них: 2-м було присвоєно звання «вчитель-методист», 4-м – вищу категорію, 4-м - І категорію; 12 вчителів підтвердили свою відповідність раніше присвоєним категоріям і званням: 7-вищу, 1 – І категорію, 1 – І спеціаліст, 3 – «учитель – методист».

Працювала творча група вчителів «ДПА та ЗНО», а тимчасові творчі групи залучалися до підготовки педагогічних, науково-методичних рад, створення діагностичних матеріалів для вчителів та проведення діагностики серед учнів.

Гімназія ввійшла в групу шкіл-переможців всеукраїнського рівня в національному проекті «Відкритий світ», отримала подяку за активну підготовку до І туру (міського етапу) конкурсу-захисту «Шкільний інформаційний -2013-2015» в номінації «Використання ІКТ під час навчального процесу» і була нагороджена цінним подарунком.

До виставки-ярмарку педагогічних ідей були підготовлені матеріали вчителів Саніної В.Г., Байлової Н.М., Прийомко А.Є., Котелевського О.І, Гончарової А.І., Остренок І.В. Байлова Н.М., Павленко О.А – посіли перше місце, а Гармаш О.В – друге місце в цьому ярмарку. Корочанська З.М. – перше місце в районі в конкурсі «Кращий дистанційний курс» (розділ з фізики «Закони збереження механіки-10клас).»

Сєдова Т.Д., директор гімназії посіла перше місце в міському конкурсі «Учитель року – 2014» в номінації «Директор школи».

Протягом року адміністрація приділяла велику увагу питанню щодо поповнення матеріально-технічної бази закладу. Так за батьківські кошти було зроблено:


  • ремонт м’якої покрівлі – 300 м.кв.;

  • створено комп’ютерний клас в початковій школі;

  • придбання комп’ютерів до комп’ютерного класу в початкову школу;

  • ремонт рекреації ІІІ поверху (друга половина)

Протягом літа планується капітальний ремонт туалетів 1 та 2 поверху ліве крило, заміна вікон (бібліотека, спортивна зала, каб.103,104 ф), заміна частини системи опалення (каб. 111, 220, 320, х/л).

В дитячому таборі відпочинку з денним перебуванням «Сонечко» при ХГ № 46 ім.М.В.Ломоносова зараз знаходяться 230 учнів 1 – 4-х класів, які проводять свій час дуже насичено та цікаво.Сєдова Т.Д. подякувала батьківську громадськість за співпрацю, розуміння та допомогу у навчанні та вихованні учнів і висловила сподівання на тісну співпрацю у наступному навчальному році.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка