Звіт директора Кременчуцького ліцею №4 Михайлик Л. В. за 2010-2011 навчальний рікСкачати 299.25 Kb.
Дата конвертації16.03.2016
Розмір299.25 Kb.
Звіт директора Кременчуцького ліцею №4 Михайлик Л.В. за 2010-2011 навчальний рік

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005р. №55 "Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів", керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 року №178, наказу міського управління освіти від 04.05.2011р. №225 «Про організацію звітування керівників навчальних закладів міста у 2011 році» та з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного та громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в навчальних закладах сьогодні проводиться звіт згідно запропонованої структури. Відразу хочу відзначити, що робота директора і колективу нероздільні: в чомусь директор направляє колектив, а ще частіше саме колектив змушує директора робити ті, чи інші дії. Тому, розповідаючи про свою роботу, я весь час буду опиратись все ж таки на роботу колективу, а які питання будуть не висвітлені – прошу мене відкоригувати у своїх виступах.

Педагогічний колектив ліцею №4 м. Кременчука досліджував проблему “Саморозвиток, самоактуалізація та самореалізація особистості керівника, вчителя та учня в умовах 12-річного навчання в школі” (2001 – 2012 рр.) для розуміння педагогічного процесу як засобу розвитку творчого потенціалу як керівника, так і вчителя та учня.

В ліцеї працюють

85 педагогів, серед них Соросівських учителів – 1,

відмінників освіти України - 12,

учителів – методистів –  34, старших вчителів – 18,

учителів вищої категорії – 64,

7 переможців обласного етапу конкурсу „Вчитель року”,

11 лауреатів обласного етапу конкурсу „Вчитель року”,

лауреат Всеукраїнського етапу конкурсу „Вчитель року”.Дітей, які досягли 6-річного віку і не навчаються без поважних причин, в мікрорайоні ліцею не виявлено. По питанню створення умов для варіативності навчання, можна відзначити наступне: з восьмого класу проводиться поглиблене вивчення математики та біології, з дев’ятого класу вводяться профілі математичний, хіміко - біологічний. Збільшена кількість годин на математику в 5-7 класах, в 8-11-х класах хіміко-біологічного профілю - на фізику, хімію, біологію. Для учнів 8-11-х класів математичного профілю збільшена кількість годин з математики. Спецкурси з математики включають лекційні і практичні заняття з алгебри і геометрії. На спецкурсах передбачено проведення лекційних і практичних занять. Це все було започатковане ще 20 років тому і продовжує здійснюватись. Минулого року ліцей закінчили 15. (11 з+ 4 с.) учнів з золотими та срібними медалями, у цьому році 18 (13 з+ 5 с.).

Продовження навчання випускників 9-х класів для здобуття загальної середньої освіти

 

2009 р.

2010 р.

Випущено

122

109

Навчається, з них :

 

 

 в 10 кл. денних шкіл

100

81

 у ВНЗ І-ІІ рівня акредитації

20

26

 в СПТНЗ

2

2

 вибули за межі області з довідками підтвердженнями з ЖЕДів

1

 

Вступ випускників 11(12)-х класів до вищих навчальних закладів різного рівня акредитації


 

2006

2007

2008

2009

2010

Випущено

112

102

99

108

113

Навчається, з них :

111

101

97

107

113

 у ВНЗ І-ІІ рівня акредитації

3

1

1

 

6

 у ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації

107

100

95

107

107

 в СПТНЗ

11

 

 

 в інших навчальних закладах (курси)

  

 

 

вибули за межі області з довідками підтвердженнями з ЖЕДів

 

 

 

 

 

Працевлаштовані

1

1

2

1

 

Велика увага приділялась питанню інформаційно-комунікативних технологій. Розуміючи важливість комп’ютерних знань, вчителі продовжують вдосконалювати свої знання та навички володіння комп’ютерною технікою, особливо слід відзначити вчителів Пасько Л.В., Ковтун В.М, Спичку Г.І., Ховрак С.М., Ігнатенко Л.К, Лагереву О.М., Доценко Г.Г., Криштафович Л.Г. З 2009 року колектив приймає участь в проекті «Науково-методичні основи використання ІКТ у навчально-виховному процесі в середовищі «1 учень - 1 комп’ютер» на базі шкільних нетбуків». В ній беруть участь учні 3-6 класів. Керівник заступник директора з навчально-виховної роботи Цвелих І.П. У рамках цього проекту у жовтні 2010 року  проведено обласний семінар-практикум (практична частина) «Реалізація і експериментальна діяльність в середовищі «1 учень – 1 комп’ютер» на базі шкільних нетбуків».

Зрозуміло, що створити і виплекати школу радості і творчості може лише команда, яка повна творчої наснаги. З метою ознайомлення з досвідом роботи інших навчальних закладів та поширення свого досвіду на базі нашого навчального закладу у цьому навч. році проведені конференції, семінари:

Міжрегіональних  -2

        Міжрегіональний семінар «Інноваційні підходи до формування конкурентоспроможного педагогічного працівника в умовах післядипломної педагогічної освіти»,  13.05.2011 р.

        Регіональний семінар-тренінг щодо попередження насильства за участю представників Всеукраїнського жіночого консорціуму, для психологів регіону , жовтень 2010 р.

 

Обласних - 2

Обласний семінар методистів інформатики, травень, 2011

Обласний семінар практикум по використанню нетбуків (14-16.10.2010)

 

Міських –2


  • міський семінар практичних психологів «Науково-практичні засади впровадження проектних технологій в діяльність психологічної служби загальноосвітніх закладів» (24.02.2011 р.)

  • міський практичний семінар «Форми та методи роботи з учнями у поданні краєзнавчого матеріалу» під патронатом Міжнародного фонду «Відродження» для соціальних педагогів та педагогів-організаторів (07.09.2010 р.)

На базі Кременчуцького ліцею продовжує роботу філіал кафедри менеджменту ПОІППО. Особисто проводила п’ять практичних занять з слухачами курсів підвищення кваліфікації.

Постійно проводиться вивчення досвіду роботи інших навчальних закладів з питань управління інноваційною діяльністю в умовах сучасного навчального закладу. Адміністрація, члени педколективу - активні учасники семінарів, тренінгів, конференцій, місцевого, регіонального, всеукраїнського рівнів. Продовжую роботу як член експертної групи Комісії з питань інноваційної діяльності та дослідно – експериментальної роботи загальноосвітніх навчальних закладів Міністерства освіти та науки України, член правління Всеукраїнської асоціації Шкіл майбутнього. Особисто брала участь та виступала з пропагандою досвіду роботи ліцею та шкіл міста в наступних заходах

      Всеукраїнський науково-практичний семінар «Теорія і практика креативного навчання обдарованих дітей», Інститут обдарованої дитини НАПН України м. Київ

      Тренінг для директорів шкіл «Шкільний бюджет в сучасних умовах» в рамках проекту Міжнародного фонду «Відродження», м. Київ, Академія педагогічних наук.

      Засідання Українського педагогічного клубу, м. Київ, Президія АПН України

      Обласний  семінар «Навчання в школі і економіка освіти»  на базі гімназії-інтернату для обдарованих дітей в смт. Шишаки Полтавської області.

Родзинки вивченого досвіду вивчаються, рекламуються, адаптуються до умов ліцею, дуже часто знаходять своє застосування, що й дає певні результати роботи. Обговорення на засіданнях педрад, кафедр та методоб’єднань проблем управління інноваційними процесами та їх розвитком дозволяє зайвий раз проаналізувати роботу та знайти кращі шляхи.

Атестація стала одним із етапів професійного та культурного зростання педагогічних кадрів. Виходячи із необхідності єдиного підходу до оцінки діяльності педагога, враховуючи публікації в педагогічних виданнях та науковій літературі, розробки власних методичних посібників, була застосована кваліметрична технологія (оцінка + самооцінка). Свою систему роботи вчителі, які атестувалися, показували на творчих звітах кафедр, під час проведення предметних днів та тижнів, на засіданнях методичних об’єднань класних керівників “Спілка ентузіастів.”

Вчителями, які атестувалися, підготовлені методичні розробки, що пройшли апробацію та схвалені науково–методичними установами відповідного рівня: Підготовлені методичні розробки апробовані в ліцеї і будуть запропоновані для апробації в місті в наступному навчальному році.

Адміністрація дбає про піднесення творчої активності педагогів, зростання їх професійної майстерності. Про це свідчать наступні цифри:Атестовано

16

«вища кваліфікаційна категорія»

11

«перша кваліфікаційна категорія»

3

«друга кваліфікаційна категорія»

1

«спеціаліст»

1

середня спеціальна освіта

1

«старших учителів»

3

«вчителів – методистів»

7

позачергово

1

чергово

15

підвищили категорію, звання

9

підтвердили

7

Порушено клопотання перед атестаційною комісією міського управління освіти про нагородження:

нагородами  Міністерства освіти і науки України – 4

 Грамотою управління освіти і науки – 3.

Розповсюдження досвіду роботи ліцею за допомогою публікацій у фаховій пресі, а саме2010 р.

1.      Процько Т.М. Виховна робота – творчі проекти. //Директор школи .- №24. – 2010. - С.19 - 26

2.      Онищенко В.В. Родинне свято «Міцна родина – багата Україна» // Початкове навчання та виховання. - №23. – 2010. - С.41- 43

3.      Михайлик Л.В., Цвелих І.П. Шкільне харчування. // Директор школи. -  № 31.-  2010.- С.

4.      Лєднєва Н.Ю. Нестандартні форми проведення уроків узагальнення та тематичного оцінювання знань учнів з біології. // Біологія. - № 16-18. – 2010. – С. 2 -15

5.      Криштафович Л.Г. Наш Кременчук! // Світ довкілля. - №17. – 2010. – С. 16-19

6.      Савєльєва Л.В., Барська Є. Дослідження впливу забруднювачів атмосферного повітря на розвиток і загострення бронхіальної астми та хронічного обструктивного захворювання легень. // Світ довкілля. - №17. – 2010. – С. 23-27

7.      Кухаренко Л.Я., Процько Т.М., Санакоєва Н. Бути здоровим – бути успішним. // Світ довкілля. - №17. – 2010. – С. 31

8.      Криштафович Л.Г. Окраса рідної землі – регіональний ландшафтний парк «Кременчуцькі плавні» // Світ довкілля. - №17. – 2010. – С. 32

9.      Михайлик Л.В. Місія гімназії – талановита, здорова, сучасна дитина // Постметодика.- №1 .- 2010. – с.29-332011р.

1.      Самойленко Л.Й., Турбаба О.С. Інформаційно-методичний центр ліцею. // Шкільний бібліотекар. – Пілотний випуск. – 2011. – С.2-6

2.      Яковенко А.С. Дидактичний матеріал до уроків курсу «Основи здоров’я» // Початкове навчання та виховання. - №2. -  2011. – С. 20-28.

3.      Марчук О.М. Гуманна педагогіка – шлях до душі дитини. // Початкова освіта. - № 9. – 2011. - С.15-17

4.       Марчук О.М. Розв’язування задач на дві дії, складання виразу (ознайомлення). Знаходження числових значень буквенних виразів. // Початкова освіта. - № 9. – 2011. - С.21-23

5.      Ковтун В.М., Іванович М. Дослідження вмісту важких металів в рибній продукції Кременчуцького водосховища. // Світ довкілля. - №18. – 2011. – С. 24-25

6.      Ковтун В.М., Резніченко О. Визначення вмісту вітаміну С у деяких продуктах харчування. // Світ довкілля. - №18. – 2011. – С. 27-28

7.      Криштафович Л.Г., Іванов П. Моніторинг переформування берегів Кременчуцького водосховища.  // Світ довкілля. - №18. – 2011. – С. 29-30

8.       Михайлик Л.В. Індикатори розвитку Кременчуцького ліцею №4 в сучасних економічних умовах. //ПОІІППО, - 2011

 

Працювали на базі ліцею № 4 міських творчих груп, шкіл молодого вчителя : 4 групи – 16 занять

      учителів хімії «Методологічні аспекти викладання хімії» (старший вчитель   хімії Лагерева О.М.) – чотири.

      учителів інформатики «Використання мультимедійних технологій в навчальному процесі» (вчитель-методист  інформатики Махоніна Л.В.) – чотири.

      учителів обслуговуючої праці «Створення сучасного портрету творчого вчителя «Хто ми, які ми» (вчителі Ванжула  О.І., Краснощок Н.І.)- чотири

      учителів біології «Форми і методи роботи з обдарованими учнями на уроках біології» (вчитель-методист  біології Савєльєва Л.В.)  - чотириБули організовані для участі в конкурсі «Учитель року-2009»:

        лауреати міського етапу . Радченко С.І., Ігнатенко Л.К.

Традиційно проведено методичний ринг «Зернини педагогічної творчості», методичний фестиваль ідей «Уроки творчості» вчителів, які атестувалися. Представлені матеріали узагальнені в 13 методичних збірках

Проведено учителями ліцею «Майстер-класів»: 8

      вчителем-методистом початкових класів Пасько Л.В. урок з української мови «Прислівник. Фразеологізми.» з використанням нетбуків, 17.05. 2011 р.

      вчителем-методистом трудового навчання Краснощок Н.І. «Креативні методи в технології шиття» (квітень 2011 р.)

      вчителем-методистом математики Ховрак С.М. «Формування педагогічного працівника через батьківську громадськість» - травень  2011 р.

      вчителем-методистом математики Спичкою Г.І. «Тригонометрія навколо нас» - травень  2011 р.

      вчителем-методистом математики Ховрак С.М. «Кольорова Математика» - травень  2011 р.

      «Практикум з розв’язання олімпіадних задач з математики» жовтень 2010 р.

      практичним психологом ліцею Кухаренко Л.Я. «Бути вчителем - бути собою» для практичних психологів  міста, 21.02.2010 р.

      вчителем-методистом історії Афанасьєвою Т.П. «Походження Русі»

     21.01.2011 р. для вчителів історії міста

Лауреати  міського етапу конкурсу «Вчитель року»: Ігнатенко Л.К. в номінації «Початкові класи», Радченко С.І. в номінації «Світова література»

В рамках програми «Обдарованість» у ліцеї працює Мала академія наук «Пошук», членами якої є 52 учні.

 

Завдяки майстерності педагогів та наполегливій праці учнів маємо такі досягнення:Навчальний рік

Кількість призерів


Предметних олімпіад

МАН


Міських

обласних

всеукраїнських

обласних

всеукраїнських

2004-2005

35

23

1

13

2

2005-2006

38

23

1

12

1

2006-2007

42

22

2

11

1

2007-2008

49

24

2

9

3

2008-2009

58

28

2

13

2

2009-2010

57

30

3

15

1

2010-2011

48

25

4

10

2

 

Багато уваги приділяється питанням спортивно-оздоровчої роботи, як результат перше місце у міській спартакіаді.

 Перемоги учнів, педагогів у Міжнародних, Всеукраїнських та обласних заходах:

 

         Всеукраїнський конкурс «Портфоліо рідної школи» в номінації «Наша школа-найкраща», який оголошено інститутом інноваційних технологій та змісту освіти МОН України разом з редакцією журналу  «Позакласний час».(лауреати) заступники директора     Процько Т.М., Лєднєва Н.Ю 

-          Всеукраїнському конкурсі «Чи знаєш ти Європу? Допоможи Європі дізнатися про тебе!» - ІІІ місце в Полтавській області;

-          Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «Діти за чисту енергію - 2010» "Енергетика майбутнього" Андрій Марченко, учень  10- В классу  - ІІ місце,

-          обласному конкурсі мобільного кіно та фото –І місце в бліц-конкурсі та ІІ місце серед відеофільмів Волошин Артур 4-В кл.;

-          обласному етапі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» (конкурс фотографій) – ІІ місце Курінний Іван 2-А кл.

-         Всеукраїнський конкурс «Вчитель-новатор 2011», здров’язберігаючий проект «Будьмо здорові, будьмо щасливі»  заступник  директора з ВР ліцею №4 Процько Т.М., практичний психолог Кухаренко Л.Я.

-         обласний семінар-нарада керівників районних та міських відділів по роботі з обдарованою молоддю «Мала академія наук»

19.10.2010 р. вчитель Краснощок Н.І.

-         обласний семінар «Формування життєво необхідних галузевих компетентностей при навчанні математики» на базі Карлівської гімназії ім. Н.Герасименко

21-22.10.2010 р., вчителі математики  Ховрак С.М., Спичка Г.І.

-         Всеукраїнський семінар вчителів математики на базі Національного Києво-Печерського фізико-математичного ліцею №171 «Лідер»

23-30.10.2010 р. вчитель математики Ховрак С.М.

-         обласний семінар,  засідання  спеціальної дослідницької групи з теми «Моніторинг лідерських якостей вчителів математики» на базі Войнихівської ЗНЗ Лубенського району Полтавської області

    29.10.2010 р. вчитель математики Спичка Г.І.

-         Тренінг для директорів шкіл «Шкільний бюджет в сучасних умовах» в рамках проекту Міжнародного фонду «Відродження», м. Київ, Академія педагогічних наук.

24.11.2010 р., директор ліцею №4 Михайлик Л.В.

-         П’яті Всеукраїнські педагогічні читання «Як любити дітей»

м. Київ, Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова

13-14.11.2010 р., заступник директора з НВР Цвелих І.П.

-         обласний семінар,  засідання  спеціальної дослідницької групи з теми «Моніторинг лідерських якостей вчителів математики» на базі Полтавської гімназії № 30

    17.12.2010 р. вчителі  математики Спичка Г.І., Ховрак С.М.

-         Обласний семінар «Образ учителя гуманіста в сучасній школі» на базі ПОІППО ім. М.В.Остроградського

20.10.2010 р., заступник директора з НВР Цвелих І.П.

-         Засідання Українського педагогічного клубу, м. Київ, Президія АПН України

12-13.12.2010 р.,  директор ліцею №4 Михайлик Л.В.

-         Обласний семінар для вчителів української мови та літератури на базі ПОІППО ім. М.В.Остроградського з питань підготовки до ЗНО

20.01.2011 р. вчитель укр. мови та літератури        Кривенко О.О.

-         Всеукраїнський семінар з питань розроблення тестових завдань при Українському центрі оцінювання якості освіти м .Київ  на базі Американських Рад з міжнародної освіти

     07-09.02.2011 р. вчитель математики Ховрак С.М.

-         Засідання обласної спеціальної дослідницької групи «Проектування як метод пізнання у освітньої галузі «Технологія» та творчої групи вчителів трудового навчання

                  09.02.2011 р. вчитель трудового навчання Краснощок Н.І.

-         Міжрегіональна науково-практична конференція «Ідеї Вернадського і сучасна освіта»

11.03.2011, директор ліцею №4 Михайлик Л.В.

-         Обласний молодіжний форум волонтерських загонів та об’єднань «Передай добро по колу»

24.02.2011 р. соціальний педагог Даценко В.І.

-         Всеукраїнський науково-практичний семінар «Теорія і практика креативного навчання обдарованих дітей», Інститут обдарованої дитини НАПН України м. Київ

25.02.2011 р. директор ліцею №4 Михайлик Л.В.

-         Регіональний науково-практичний семінар ІV Менделєєвські читання»на базі Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленко

03.03.2011 р. вчитель хімії Ковтун В.М.

-         Всеукраїнська науково-практична конференція «Педагогіка здоров’я» на базі ЗОШ №12 м. Кременчука.

18.03.2011 р. заступник  директора з ВР ліцею №4 Процько Т.М.

-         обласний семінар,  засідання  спеціальної дослідницької групи з теми «Формування  лідерських якостей вчителів математики» на базі ліцею № 11 м. Кременчука 

24.03.2011 р. вчитель математики Ховрак С.М., заступник з НВР Шушпанова О.Л.

-         Всеукраїнський Фестиваль інноваційних педагогічних ідей м. Дніпрорудне Запорізької області  на базі гімназії «Софія»

-         Всеукраїнський практичний семінар з питань проведення фестивалю дитячих наметових таборів м. Севастополь

05.04.- 08.04.2011 р. вчитель Шевченко Н.О.

-         Обласний семінар методистів математики за темою «М.В.Остроградський і методики  викладання математики в сучасній школі» на базі Миргородської ЗОШ № 1 ім. П.Мирного.

28.-29.04.2011 р. вчитель математики Ховрак С.М.

-          Обласний  семінар «Навчання в школі і економіка освіти»  на базі гімназії-інтернату для обдарованих дітей в смт. Шишаки Полтавської області.

 27.04.2011 р. директор ліцею №4 Михайлик Л.В.

-         Обласний  семінар-практикум «Удосконалення  технологічної освіти учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів» на базі Комсомольського НВК ім. Л.І.Бугаєвської.

 06.05.2011 р. вчителі трудового навчання Краснощок Н.І., Ванжула О.І.

 

 Перемоги в міських заходах :-         міському рейтингу «Виховна робота – 2010» - І місце;

-          міському екологічному рейтингу «Світ довкілля – 2010» - ІІ місце;

-          міському етапі обласної туристсько-краєзнавчої експедиції «Пізнай свою країну» - І місце Онищук Олександра 11-Б кл. за напрямом «У глибину століть»;

-          міському конкурсі квітів та квіткових композицій до Дня міста «Осінній вернісаж» – ІІ місце;

-          міських змаганнях з радіоконструювання серед учнів загальноосвітніх шкіл (старша вікова група) – ІІІ місце Жінкін Марк 9-А клас;

-          міському фотоконкурсі «Мій улюблений вчитель» - І місце Процько Максим 6-А клас;

-          міжміському фестивалі патріотичної пісні «Про подвиги, про доблесть, про відвагу» - гран-прі Бойко Тетяна11-Б клас;

-          міському конкурсі дитячого малюнку «Світ права очима дітей» за Конвенцією ООН про права дитини - ІІ місце Захарченко Артем 7-Б клас, краща робота в номінації «За майстерність виконання» Пасечник Владислав 7-Г клас;

-          міському етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Моє рідне місто» - ІІІ місце Кочетков Олександр 7-В клас;

-         міському етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Ідея соборності України» в номінації Література» - І місце Кривенко Євгенія 10-В клас, в номінації «Історія України і державотворення» - ІІ місце Санакоєва Надія 10-Б клас;

-         міському етапі Всеукраїнського конкурсу «Парад квітів біля школи» -                    І місце Гаврилова Ілона, Піскова Марина, Рогова Катерина 11-Б кл.;

-         міському етапі Всеукраїнського конкурсу «Птах року - 2010» - І місце Леванда Олександр 9-А кл.;

-         міському конкурсі екологічного плакату «Врятуємо нашу планету!» - І місце Бабіна Дар’я 5-В кл., ІІІ місце Борсуков Вадим 6-Б кл.;

-         міському фотоконкурсі «Моя улюблена пора року» - І місце Матяш Максим 5-Б кл., Єна Дарина 9-Г кл., Гаврилова Ілона 11-Б кл., Глотова Яна 11-Б кл.;

-         міському етапі Всеукраїнського конкурсу «Майбутнє лісу у твоїх руках» -  Вакуленко Олена 6-Б кл. (кращий твір), Єфремов Руслан, Волошина Поліна, Осипова Кристина, Пєшкова Марія 4-А кл., Іванов Єгор 4-В кл. (кращий малюнок);

-          міському новорічно-різдвяному конкурсі виставці «Новорічний вернісаж» в номінації «Новорічно-різдвяна композиція» - І місце Гаврилова Мартіна 4-В кл., ІІІ місце Синявський Данило 2-А кл.;

-          конкурсі валентинок «Чарівна країна кохання» - ІІІ місце Турбаба Марія 4-Б кл.;

-          міському бліц-конкурсі юних фотолюбителів «Світ очима дітей - 2011» - ІІІ місце в номінації «Оригінальне фото» Галата Аліна 10-Б кл.;

-          міському зльоті технічних талантів – ІІ місце в конкурсі художників Смоленко Юлія 11-А кл.;

-          міському огляді на кращу постановку роботи гуртків технічної творчості – ІІІ місце у напрямі «Декоративно-ужиткове мистецтво» (кер. Дмитрієва Н.Г.);

-          міському конкурсі молодих журналістів пам’яті Вадима Бойка – ІІ місце Барська Єлизавета 10-А кл.;

-          обласному етапі конкурсу фотографій Всеукраїнського конкурсу «Молодь обирає здоров’я» - ІІ місце Курінний Іван 2-А кл.;

-          міському етапі Всеукраїнського дитячого конкурсу «Джміль та бджілка» - ІІІ місце.

 

 Взяли участь у:-         Міжнародному телемості «Вроцлав – Кременчук» в рамках польсько-українського проекту «Відкрий для себе Європу» (Леванда Олександр 9-А кл.);

-         Міжнародному проекті «Весняна Рига - 2011»;

-         ІІ Всеукраїнському форумі молодих дипломатів «Здорова планета – здоровий ти!» на базі Розсошенської гімназії Полтавського району;

-         Всеукраїнському проекті Регіонального благодійного фонду «Резонанс» за фінансової підтримки Фундації «Пам’ять, відповідальність, майбутнє» (Німеччина) «Все ще повертаючись до Криму» (Леванда Олександр 9-А кл.);

-         Всеукраїнській акції «Запам’ятаймо їхні імена» в пам’ять про загиблих на фронтах Великої Вітчизняної війни;

-         Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнку «Якою я бачу свою Україну», присвяченому Дню незалежності України;

-         Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнку «Малюю планету – малюю майбутнє»;

-         Всеукраїнському конкурсі соціальної реклами «Я хочу жити саме так!» (Марченко Андрій, Пилипенко Дмитро 10-В кл.);

-         VІ акції Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» (зібрали 600 гривень для дітей, хворих на цукровий діабет);

-         обласному молодіжному форумі волонтерських загонів та об’єднань доброчинців «Передай добро по колу»;

-         обласному конкурсі на краще виконання української пісні «Барви української мови» (Бойко Тетяна 11-Б кл.);

-         17 обласних змаганнях зі спортивного орієнтування, які увійшли в залік 14 обласної туристської Спартакіади учнівської молоді Полтавщини;

-         V міській Асамблеї юних дипломатів, присвяченій Міжнародному дню миру,  VІ Асамблеї юних дипломатів, VІІ Асамблеї юних дипломатів «Україна європейська»;

-         зустрічі з експертами міжнародних фондів та організацій з Польщі, Німеччини та України в рамках проекту «Європа у валізі»;

-         міському проекті «Хвиля доброти в Кременчуці» в рамках Всеукраїнської акції «Епідемія доброти - 2011» до Міжнародного дня спонтанного прояву доброти;

-         регіональному проекті АСМБР «Кроки до відкриття світу»;

-         міському проекті АСМБР «Школа основ підприємництва в контексті європейського вибору України»;

-         Всеукраїнській вікторині з історії, культури та географії Республіки Індонезія;

-         зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Нігерія Його Високоповажністю паном Ібрагімом Пада Касаі;

-         зустрічі з волонтером Корпусу Миру Андреа Ціммерманном в рамках проекту «Захисти наше майбутнє»;

-         Всеукраїнській веб-конфнренції «Я – українець. Я – європеєць?», організованій Євроклубом КНУ ім. Остроградського (Іванович Микола та Бойко Тетяна 11-Б кл.);

-         міському етапі обласної туристсько-краєзнавчій експедиції учнівської молоді «Пізнай свою країну»;

-         міських заходах з нагоди відкриття «Гонгу Миру»;

-         міських заходах до Дня Європи;

-         міському конкурсі малюнків та фотографій «Формат: європейські цінності»;

-         міській акції «Лист миру, дружби та співпраці»;

-         міському проекті Кременчуцького інформаційно-просвітницького центру «Європейський клуб» «Кременчуцька літня екологічна школа» в рамках Програми малих грантів Посольства Норвегії в Україні (Гаврилюк Анна 9-Б кл.);

-         міській військово-спортивній грі «Патріот», присвяченій 67-ій річниці визволення м.Кременчука від фашистських загарбників;

-         міському конкурсі на краще знання конституційного права;

-         міському конкурсі малюнків «Світ права очима дітей»;

-         міському конкурсі творчих робіт «Конституція України в моєму житті»;

-         міському фестивалі «Нащадки козацької слави»;

-         міському етапі конкурсу учнівських команд КВН;

-         міському етапі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я»;

-         Днях вулиць 29 вересня, Генерала Жадова та Перемоги (спільно з мікрорайоном № 1);

-         міській урочистій ході до Дня міста;

-         міському конкурсі літературної творчості «Уклін Вам, солдати війни»;

-         міських мітингах до 66-ої річниці визволення України від фашистських загарбників, Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій, до Дня Соборності України, до річниці від дня народження Т.Г.Шевченка та з нагоди перепоховання праху поета, до Дня пам’яті жертв політичних репресій;

-         міських конкурсах «Історичні постаті Кременчука» та «Славетні люди сучасності, які прославили нашу школу», організованих ГО «Наше майбутнє ХХІ сторіччя»;

-         Всеукраїнській акції «Запали свічку!» на знак вшанування пам’яті невинних жертв Голодомору 1932-1933 рр.;

-         міській акції «Марафон написання листів» під егідою молодіжної ГО «Кременчуцька молодіжна група Міжнародного руху «Міжнародна амністія в Україні» (10 кл.);

-         міських благодійних акціях «Святий Миколай – дітям!» (до Дня Святого Миколая зібрано 506 подарунків для дітей, позбавлених батьківського піклування), «Діти Кременчука за мир!»;

-         міському конкурсі малюнків «Безпека дорожнього руху – це життя»;

-         міському конкурсі малюнків на асфальті до Дня міста;

-         міському конкурсі дитячого малюнку «Як ми перемогли простуду» за ініціативою аптеки ВВС;

-         міському конкурсі «Королева КНУ» (Бойко Тетяна 11-Б кл.);

-         міському конкурсі  початкового технічного моделювання молодших школярів (Дідусенко Роман 3-А кл.);

-         міському конкурсі дитячої творчості «Світ води очима дітей» до Всесвітнього дня води;

-         міському фестивалі новорічних прикрас «Новорічна феєрія»;

-         міському конкурсі дитячого малюнку «Професія моєї мрії»;

-         міському профорієнтаційному заході «Ярмарок професій»(9 кл.);

-         міському фестивалі художньої самодіяльності «Зірковий небосхил Кременчука»;

-         міському зльоті технічних талантів;

-         міському конкурсі на краще читання віршів Т.Г.Шевченка;

-         міському етапі конкурсу-огляду екологічних агітбригад, театрів та екологічних шоу в номінації «Екологічний театр»;

-         міській акції «Зелена толока» в рамках екологічного марафону «Мій рідний край, моя земля»;

-         міському етапі Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт «Юний дослідник»;

-         міському етапі Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Податки очима дітей»;

-         міському конкурсі дитячих малюнків «Ніхто не забутий, ніщо не забуто», присвяченому 66-ій річниці Великої Перемоги;

-         міському конкурсі ГО «Рідне місто» за сприяння ВБФ «Джерело Дніпра» з інформаційної підтримки газети «Кременчуцька панорама» та «Відкритого радіо» – «Ми – клас!»;

-         відкритому інтерактивному молодіжному творчому фестивалі аматорських відео- та фотозображень «Навкруги миттєвості життя» (Коваленко Антон 9-Д кл.);

-         міському конкурсі з вишивки «Новий погляд на традиційне ремесло»;

-         міському інформаційному ринзі «Європейська освіта – українським школярам» (11 кл.);

-         виховному заході, присвяченому життю та творчості Л.М.Толстого на базі КНУ ім.М.Остроградського (8 кл.);

-         міській виставці-конкурсі декоративно-прикладного мистецтва «Цей чарівний світ», присвяченій Міжнародному дню захисту дітей;

-         міському пошуковому проекті «До всіх вершин приводить праця»;

-         стажуванні у виконавчих органах Крюківської районної ради (Маклакова Карина10-В кл.);

-         міських засіданнях Школи юного лідера «ЛАД»;

-         засіданнях міської ради батьків учнів загальноосвітніх навчальних закладів;

-         засіданнях міського Штабу з питань профілактики правопорушень та злочинності серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів;

-         міському семінарі педагогів-організаторів «Учнівське врядування в сучасній виховній практиці: призначення, досвід, перспективи»; 

-         міському семінарі класних керівників «Педагогічна взаємодія учителя і учня»;       

-         міському семінарі заступників директорів з ВР «Роль громадських організацій у розвитку школи» та методичному об’єднанні «Організація змістовного дозвілля школярів як один із засобів формування особистості, сфери їх духовних потреб та інтересів»;

-         міському семінарі для педагогічних працівників ЗНЗ «Проблема насильства між дітьми в школі: розуміння та вирішення», проведеному представниками Жіночого консорціуму України;

-         міському засіданні круглого столу «Всесвітньовідомий композитор Дмитро Тьомкін – наш земляк», організованого НУО «Фонд розвитку громади міста Кременчука» за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Тьомкінські дні-2011 – дні європейської культури в Кременчуці»;

-         міській дискусії «Форми та методи роботи з учнями у поданні краєзнавчого матеріалу», організованою НУО «Фонд розвитку громади міста Кременчука» за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Тьомкінські дні-2011 – дні європейської культури в Кременчуці» у партнерстві з ГО «Європейський діалог», управлінням освіти виконкому Кременчуцької міської ради та Кременчуцьким інформаційно-просвітницьким центром «Європейський клуб»;

Постійно ведеться робота по економії електроенергії та використання її згідно лімітів. Кошторис використовується повністю, його недостатньо, тому змушені постійно відшукувати шляхи залучення додаткових коштів. З 2009 року благодійні внески перераховуються на спец рахунок. Щира подяка батькам за розуміння і підтримку. За рішенням загальношкільного комітету щомісячні добровільні благодійні внески становили 15 гривень на місяць.  Загальна сума благодійних внесків за  звітний період 17580,88 + 104 353,58 грн.

          оргтехніка                               -              8060,11

будівельні матеріали            –              6605,39

           фарба                                      -           13269,00

           обладнання                           -           28088,45

           канцтовари                           -             1989,83

           послуги, ремонт                   -           14342,71

           господарчі товари                -             9850,74

           підписка періодичних видань-        21346,86

                                                                              103 553,09

Щомісячний звіт виставляється кожного 5-го числа на сайті ліцею.

З самого початку навчального року проводилась робота по поліпшенню та модернізації матеріально-технічної бази.За цей навчальний рік:

За канікулярний період 2010р. переобладнано ряд кабінетів, початкових класів, зроблено косметичний ремонт всіх кабінетів, рекреацій, коридору підвалу (батьківські кошти),

Проведено ремонт актової зали, ІМЦ, підлога першого поверху, вікна спальні, вікна центрального входу, решітки безпеки на третьому поверсі та в підвалі (батьківські кошти), вікна кабінету фізики (сім’я Санакоєвих)

Проведено капітальний ремонт вхідної групи з вул. Першотравневої. ( спонсори Бабаєв О.М., Холод Є.М., Лукацький В.О.)

Встановлені лічильники для води в старому корпусі.

Придбано посуд для їдальні,

в цьому році подаровані 3 принтери, 3 телевізори, муз центр, проектор

Успішно працює Інтернет.

Дбаючи про здоров’я дітей та працівників ліцею, продовжували роботу, придбані мед матеріали та ліки на суму 1000 грн., разом з профспілковим комітетом займалась питанням організації відпочинку. (День вчителя, день ліцею). В цьому навчальному році відпочили та оздоровились за рахунок соцстраху 3 дітей працівників ліцею та 3 вчителів. (Макаров О.В., Конохова Н.А., Облапенко І.А.). Проводилась робота по пропаганді здорового способу життя, вчителі плідно займаються в групах здоров’я. Матеріальне стимулювання учнів і педагогічних працівників здійснювалось за рахунок економії зарплатні. В ліцеї організоване харчування, охоплено - 97% учнів, гарячим харчуванням охоплено – 100% + вітамінізація 72%, безкоштовним харчуванням охоплено – 372 учні

Проводилась певна робота по дотриманню вимог охорони дитинства – робота з батьками, які застосовують моральне та фізичне насилля над своїми дітьми, вивчення сімей та надання рекомендацій по вихованню дітей. Проведено загальношкільні конференції «Насильство в сім’ї. Причини та наслідки», «Мій вибір», «Готуємось до закінчення навчального року», батьківські збори, працював батьківський лекторій.

Певна увага приділяється дітям пільгових категорій. Надана допомога учням з приводу втрати годувальника по 300гр. Кращим учням ліцею (Амірову В., Іванову П., Резніченко О., Овчаренко Д.) виплачувалась стипендія батьками ліцею. Всім переможцям олімпіад, конкурсів вручені грамоти, листи подяки, сувеніри, грошові премії.

Важливим аспектом діяльності ліцею є правовиховна робота. У 2010-2011 н.р. на обліку в КСМН схильних до правопорушень учнів немає, але на внутришкільний облік поставлено 7 підлітків. Також в ліцеї навчається певна кількість дітей, які потребують посиленої педагогічної уваги. Тому правовиховна робота здійснюється за двома напрямками:

-           індивідуальна виховна робота з учнями девіантної поведінки;

-           загальна профілактична робота серед учнів.

Адміністрація ліцею постійно тримає на контролі стан охоплення дітей навчанням та відвідування учнями занять. Велика робота проводилась по недопущенню пропусків уроків без поважних причин. Створено систему роботи з цього питання, але і в цьому році є пропуски без поважних причин уроків.

Важливе місце в індивідуальній роботі належить психологічній службі ліцею. Психолог Кухаренко Л.Я. працює за програмою психологічної допомоги та корекції негативної поведінки учнів, яка дає можливість виявити причини девіантної поведінки підлітків, розробити правильні методи позитивного впливу на цих учнів. В ліцеї діє гурток юних психологів “Пізнай себе”, проводяться дні психологічних консультацій для учнів та батьків.

В рамках загальної профілактичної роботи серед проведено тиждень безпеки дорожнього руху "Увага! Діти на дорозі!", тиждень правової освіти, декаду правових знань, декаду профілактики наркоманії та ВІЛ/СНІДу. Занепокоєння викликають випадки щодо вживання тютюну та алкоголю. Свій внесок в правовиховну роботу роблять і органи учнівського співуправління. Так, в ліцеї діють Штаб профілактики правопорушень та Суд честі. Радою співуправління постійно проводяться рейди “Урок”, “Дозвілля”, “Літера “Н”, “Зовнішність ліцеїста”, “На перехресті”, “Палінню – бій”. В цьому начальному році проводились спільні з Радою громадськості мікрорайону №1 та дільничним інспектором рейди-перевірки комп’ютерних клубів та гральних закладів.

Не всі ще учні ліцею дотримуються ділового стилю одягу, тому прийняте рішення про поступовий перехід до одного кольору в одежі, вироблені правила життя в ліцеї на 2010-2011 навчальний рік. Хоча й були нарікання на щоденники, але він довів право на своє існування.

Допомогу надає охорона ліцею, вартість якої практично втричі менша, ніж в інших навчальних закладах.

Велика увага приділяється збереженню життя і здоров’я учнів. Проте зафіксовано 322 (420) випадків звернень учнів до медпункту з приводу травм, 5 звернень до травмпункту, таких, що викликали порушення стану здоров’я. З метою попередження дитячого травматизму регулярно проводяться бесіди та інструктажі. Вчителі намагаються прищепити своїм вихованцям культурологічні знання, навички здорового способу життя, етичні норми поведінки, спілкування, зовнішнього вигляду. В пришкільному таборі оздоровлюється 105 дітей, плідно шостий рік поспіль працює табір «Юний науковець». Для покращення організації харчування в їдальні працюють офіціанти.

Враховуючи складність положення школи і загалом освіти в нашому суспільстві, все більше входження в сферу навчальних закладів таких понять, як ринок, маркетинг, конкуренція, ми зрозуміли необхідність тісних зв’язків з громадськістю – „паблік рілейшнз”. Це стало одним з важливих напрямків управлінської діяльності ліцею. Адміністрація ліцею робить все для створення позитивної громадської думки про наш навчальний заклад, активно впливає на розвиток освіти всього району і міста. Творча співпраця вчителів і учнів створює й успішно розвиває добрі взаємини ліцею, дітей і батьків, налагоджує тісні стосунки з господарськими і громадськими закладами, установами та організаціями. Прекрасна співпраця з ЗМІ.

 Ще раз підкреслюю, що всі досягнення ліцею були б неможливі без продуктивної праці вчителів, учнів, без розуміння та підтримки батьків, громадськості. Добре працювала в цьому році батьківська рада ліцею, я, особисто, тричі звітувалась на засіданні ради, і мені приємно, що на останньому засіданні питань та зауважень було набагато менше, ніж у вересні. Спасибі всім батькам за співпрацю та розуміння. Велику допомогу надавала рада громадськості нашого мікрорайону (голова Михайлова Т.В.), це й організація зустрічей з ветеранами, спільні заходи. Співпрацювала з радою АСМБР. Передано на бібліотеку цілий ряд краєзнавчих книг та відеофільмів на англійській мові.

На закінчення хочеться побажати колегам душевної наснаги, терпіння, впевненості у власних силах, любові до професії та успішних звершень творчих планів і задумів. Спасибі всім за співпрацю та порозуміння.

 

  

Директор Кременчуцького ліцею №4   Л.В.Михайлик


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка