Звіт про діяльність Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру за 2010 рСторінка1/7
Дата конвертації09.03.2016
Розмір1.38 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7Управління у справах

сім’ї, молоді та спорту Черкаської

обласної державної адміністраціїТВОРЧИЙ ЗВІТ

про діяльність Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру за 2010 р.
Згідно положень перспективного плану діяльності Черкаського молодіжного ресурсного центру (далі – Центр) на 2010 рік, з метою виконання директивних документів з реалізації молодіжної та сімейної політики України: Законів України, Указів Президента України, Постанов Кабінету Міністрів України, розпоряджень голови ОДА та рішень обласної ради, діяльність Центру проводилася за такими пріоритетними напрямами:

 1. Надання ресурсної підтримки молодіжним громадським організаціям, ініціативним групам у реалізації суспільно-важливих заходів.

 2. Розсилка на ГО та ініціативні групи.

 3. Розвиток волонтерства.

 4. Підготовка електронного варіанту довіднику ГО.

 5. Оновлення сайту ЧОМРЦ.

 6. Підтримка та розвиток візуального мистецтва та утвердження патріотизму молодого покоління.

 7. Профілактична діяльність.

 8. Робота клубних об’єднань.

 9. СС «Молодіжний центр праці».

 10. Надання вільного доступу до мережі Інтернет клієнтам центру.


І. НАДАННЯ РЕСУРСНОЇ ПІДТРИМКИ

МОЛОДІЖНИМ ГРОМАДСЬКИМ ОРГАНІЗАЦІЯМ, ІНІЦІАТИВНИМ ГРУПАМ У РЕАЛІЗАЦІЇ СУСПІЛЬНО-ВАЖЛИВИХ ЗАХОДІВ

Протягом звітного періоду фахівцями центру систематично здійснювалась робота з надання послуг ГО міста та області, а саме: • 21.01. було проведено засідання діалогової групи в межах проекту ЄС «Впровадження європейських стандартів в Українські масмедіа». Проблема навколо якої розгортається: Діалог – засміченість навколишнього середовища міста.

 • 23.01. – «AIESEC» міжнародна студентська організація, організовувала зустріч, що була присвячена планування та розробленню основних кроків співпраці молодих людей (школярів та студентів м. Черкаси) віднайти та розвинути свій потенціал для позитивного впливу на суспільство спільно з міжнародними волонтерами різних країн світу.

 • 29 .01. – ГО «Славія» було проведено тренінг успішності для молоді Черкащини.

 • 30 .01. – ініціативна молодь здійснила засідання робочої групи, що планувала та розробляла схему дій щодо мобілізації молодь до активних дій у сфері громадсько-політичного життя, надання знань та практичних навичок реалізації громадянської позиції.

    • 1, 3, 5, 8, 11, 15, 17, 18, 22 .02. – «AIESEC» - міжнародна студентська організація - спільно з ЧОМРЦ, організовувала зустрічі, що була присвячена проектуванню співпраці молодих людей (школярів та студентів м. Черкаси) віднайти та розвинути свій потенціал для позитивного впливу на суспільство спільно з міжнародними волонтерами різних країн світу.

    • 2 02.2010 року в приміщенні Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру відбувся публічних захист соціальних проектів громадських організацій Черкащини, які були подані для участі у конкурсі проектів управління у справах сім’ї, молоді та спорту. Протягом 3 годин представники 8 організацій та ініціативних груп презентували 19 проектів з різної тематики: гендерна політика; розвиток лідерства та громадської активності молоді; стосовно сімейної політики; здорового способу життя; організації змістовного дозвілля молоді; організацій конкурсів та фестивалів з творчого розвитку молоді.

Під час презентації були окрім представників ГО та ініціативних груп були присутні представники ЗМІ, а головними слухачами, які вирішать долю проектів були члени експертної комісії, до числа яких увійшли: заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА – Максим Зеленський, директор Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру – Наталія Белюкіна; представниками від громадських організацій були – Микола Макуха, Ася Гонца, Елеонора Герасименко.

    • 11.02.– ГО «Славія» та ініціативна молодь провела тренінг «Стріли амура» для молоді Черкащини.

    • 8, 9, 10, 11, 22, 23, 25, 26, 27.02.– ініціативна молодь здійснювала засідання робочих груп, що планували та розробляли схеми дій щодо мобілізації молоді до активних дій у сфері громадсько-політичного життя, надання знань та практичних навичок реалізації громадянської позиції (планування заходів до Дня святого Валентина та 8 березня, пошуку альтернативи шкідливих звичок для молоді Черкащини).

    • 15.02.ініціативною молоддю Черкащини було проведено тренінг «Стріли амура» присвячений Дню святого Валентина. Учасники тренінгу мали змогу:1) Отримати навики спілкування з протилежною статтю.2) Дізнатись про особливості чоловічого і жіночого світів. 3) Провести час в приємній обстановці і чудову можливість знайти свою другу половинку.

    • 19 .02. відбулось засідання Координаційної ради та робочої групи МРГ та МІО, що розглядали питання до подачі до міськради, заслухували доповідь з реорганізації тубдисциспанцерів, показники щодо виконання програм профілактики та боротьби з питань ВІЛ/ СНІДу та туберкульозу.

    • 22, 23, 25, 26, 27.02. - ініціативна молодь здійснювала засідання робочих груп, що планували: 1) підвищення мотивації підлітків до ведення здорового способу життя. Розуміння загальносоціальних причин появи шкідливих звичок, знання їх наслідків, свідомий рішення дитини про відмову них. 2) Розвиток кожної дитини як особистості. Самопізнання, самовизначення, самовираження. Наочна демонстрація альтернативних шляхів розвитку молодої людини. Розширення кругозору, прагнення до розвитку. 3) Допомога батькам у вирішенні проблем виховання дитини в такий важкий для нього період, закріплення поняття відповідального батьківства.

    • 24.02.здійснено круглий стіл «Молодь в суспільстві перетворень», що обговорювали питання соціально-психологічного портрету сучасної молоді,освіта та високий інтелект, як запорука успішності молодої людини, що виховує суспільство.

    • 25. 02. було проведено круглого столу «Шляхи до вирішення проблем м. Черкаси» діалогової групи в межах проекту ЄС «Впровадження європейських стандартів в Українські масмедіа». Проблема навколо якої розгортається: діалог – засміченість навколишнього середовища міста та аналіз програми «Екологія на 2009-2014 роки».

    • 25. 02.2010 року в прес-центрі облдержадміністрації управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації спільно з ЧОМРЦ проведено круглий стіл, на якому управління прозвітувало перед керівниками громадських організацій та засобами масової інформації про проведену роботу у сфері молодіжної політики за 2009 рік.

    • 26. 02. – ГО «Славія» було проведено тренінг успішності для молоді Черкащини.

    • 1,2,5. 03.– ініціативна молодь здійснювала засідання робочих груп, що планували та розробляли схеми дій щодо мобілізації молоді до активних дій у сфері громадсько-політичного життя, надання знань та практичних навичок реалізації громадянської позиції (планування заходів до міжнародного дня прав жінок і миру (8 березня), пошуку альтернативи шкідливих звичок для молоді Черкащини).

    • 2. 03.2010 року в приміщенні Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру на замовлення кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, пройшов тренінг за програмою «Онляндія. Безпека дітей в Інтернет» для 23 студентів 3 курсу спеціальності «Соціальна педагогіка». Актуальність запропонованої теми підтвердили самі студенти, які є активними користувачами Інтернет: адже регулярність відвіфдувачів сайту «Вконтакті» постійно зростає….а чи всі знають про те, що не можна залишати на своїх сторінках конфідентційну інформацію про себе(номери телефонів, адресу)? не варто розміщувати і ділитися з усім світом своїми особистими фотографіями?… Окрім цього, інформація, яку почули студенти під час тренінгу знадобиться їм під час літньої педагогічної практики у дитячих таборах – адже вони зможуть передати ці знання своїм вихованцям, тим самим попередити прикрі випадки небезпек Інтернету.

    • 1,2,3,4,10, 11, 17. 03.- ініціативна молодь здійснювала засідання робочих груп, що планували: 1) підвищення мотивації підлітків до ведення здорового способу життя. Розуміння загальносоціальних причин появи шкідливих звичок, знання їх наслідків, свідомий рішення дитини про відмову них. 2) Розвиток кожної дитини як особистості. Самопізнання, самовизначення, самовираження. Наочна демонстрація альтернативних шляхів розвитку молодої людини. Розширення кругозору, прагнення до розвитку. 3) Допомога батькам у вирішенні проблем виховання дитини в такий важкий для нього період, закріплення поняття відповідального батьківства.

4, 30, 31 березня Рада молодіжних громадських організацій Черкаської області (спілка молодіжних організацій) та Черкаське обласне молодіжне громадське об’єднання «Європейські молодіжні ініціативи» разом з ЧОМРЦ обговорювали можливості співпраці для комплексного вирішення проблемних питань молодіжної громади Черкаської області та створення сприятливих політичних, соціальних, культурних, економічних, законодавчих, фінансових та організаційних умов життя та розвитку молоді.

    • 12. 03. – відбулось засідання Координаційної ради та робочої групи МРГ та МІО, що розглядали питання до подачі до міськради, заслухували доповідь з реорганізації тубдисциспанцерів, показники щодо виконання програм профілактики та боротьби з питань ВІЛ/ СНІДу та туберкульозу.

    • 22 – 23. 03.2010 року обговорення вуличних акцій до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом.

    • 23.03.– «AIESEC» - міжнародна студентська організація - спільно з ЧОМРЦ, організовувала зустрічі, що була присвячена проектуванню співпраці молодих людей (школярів та студентів м. Черкаси) віднайти та розвинути свій потенціал для позитивного впливу на суспільство спільно з міжнародними волонтерами різних країн світу.

    • 24. 03.ГО «Славія» було проведено тренінг успішності для молоді Черкащини.

    • 6, 8, 9. 04.– ініціативна група на чолі з Радою молодіжних громадських організацій Черкаської області (спілка молодіжних організацій) та Черкаське обласне молодіжне громадське об’єднання «Європейські молодіжні ініціативи» разом з ЧОМРЦ обговорювали можливості співпраці для комплексного вирішення проблемних питань молодіжної громади Черкаської області та створення сприятливих політичних, соціальних, культурних, економічних, законодавчих, фінансових та організаційних умов життя та розвитку молоді.

Ключовим питанням їхньої співпраці став «Молодіжний парламент» - це громадський регіональний проект, спрямований на створення в м. Черкаси громадського молодіжного парламенту, який буде контролювати дії з боку влади міста, буде посередником між владою та жителями міста і буде мати в собі «Проектний відділ» по відбору кращих проектів в галузі економіки, бізнесу та соціальній сфері для розвитку Черкаської області. Цей проект об`єднає різні молодіжні організації міста, активну та здібну молодь яка має намір впливати на ситуацію в регіонах та в масштабах країни.

Проблема: недостатній контроль з боку громадян до влади, призводить до погіршення відносин між владою та звичайними людьми, багато проектів залишається без уваги міської влади. Молодіжний парламент спрямований саме на те, щоб стати регулюючим органом між цими двома сторонами.

Мета: створити постійний, діючий орган місцевого самоврядування з громад міста та перспективної, розумної молоді.

Актуальність проблеми: зазвичай місцева влада та громадські організації міста спілкуються на різних мовах. Не вдається встановити повне взаєморозуміння між цими двома групами. В громад міста та окремих людей є багато проектів націлених на покращення стану міста, розвитку його галузей, покращенню в різноманітних сферах як соціальних так і бізнесових. Не має єдиного органу який би діяв легітимно та доносив ідеї громадян до можновладців.
Цільова група: громадські організації міста та перспективна молодь.

Очікувані результати: створений незалежний від влади Молодіжний парламент який працює на покращення стану м. Черкаси.

6. 04.у приміщенні молодіжного ресурсного центру відбулась звітно-виборча конференція Черкаського обласного осередку ВМГО «Демократичний Альянс».

В якості гостей на конференцію були запрошені Голова організації Гацько Василь, який виступив з вітальним словом, а також Генеральний Секретар ВМГО ДА Андрій Сидоренко.

Після обрання керівних органів було затверджено план діяльності на поточний рік, який ще раз підтвердив рішучість та націленість осередку на втілення позитивних змін у регіоні.    • 19-20. 04. 2010 року учасники діалогової групи прийняли участь у обговорені проблем гродскості міст Черкас та Суми, зупинившись більш детальніше на таких трьох ключових питаннях – влада, журналісти та екологічні організації. Під час зустрічей обговорювалися результати роботи міських голів, відкритості та доступності результатів їхньої роботи для загалу та висвітлення пресою, були сплановані обмінні візити, наступні кроки діяльності в рамках данного проекту.

Вперше в Україні День Перемоги молодь відзначить квестом

    • 21, 29 04. – Черкаський обласний осередок ВМГО «Демократичного Альянсу» та ЧОМРЦ здійснювали засідання робочих груп, що планували та розробляли схеми дій щодо мобілізації молоді до активних дій у сфері громадсько-політичного життя, надання знань та практичних навичок реалізації громадянської позиції (планування заходів до 65-річчя перемоги (9 травня), пошуку альтернативи шкідливих звичок для молоді Черкащини).

Його ідея виникла у молоді, яка ще зі школи багатого років поспіль змушена була слухати лекції з ветеранами, ходити на паради, концерти.., більшість навіть не розуміючи суті заходу.

Наш квест пройде місцями боєвої слави м.Черкаси та ставить за мету поглибити знання молоді з історії свого народу, доповнити їх місцевими матеріалами; виховувати любов та повагу до людей, які ціною свого життя здобули Велику Перемогу і просто з користю провести час.

Для участі у квесті необхідно:

1. Зібрати команду (4-5 учасників);

2. Придумати назву та девіз;

3. Подати заявку до 8 травня, заповнити он-лайн анкету http://spreadsheets1.google.com/embeddedform?formkey…

4. Придумати форму, аксесуар, що буде відрізняти Вашу команду від інших;

Захід розпочнеться о 14.00 8 травня 2010 року на площі Слави біля центрального входу до обласного краєзнавчого музею. При успішному проходженні квесту учасники зможуть виграти цінні призи, при іншому – весело провести час, краще вивчивши рідне місто і віддавши дань пошани його славному минулому!

Організатори: Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр та Черкаський обласний осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Демократичний Альянс»


    • Квітень став надзвичайно насиченим роботою для черкаської діалогової групи, що працює в рамках проекту Європейського союзу та Ради Європи «Впровадження європейських стандартів в Українське медійне середовище».

28-29. 04. девять предстваників Черкаської діалогової групи прийняли участь у всеукраїнській конференції в Київській області. Де обмінялися досвідом з колегами з пяти областей України (Донецьк, Херсон, Рівне, Чернівці, Суми). Крім того, дана зустріч допомогла учасникам сформувати плани та обрати міста майбутніх обмінних візитів.

    • 5. 05. 2010 року учасники діалогової групи прийняли участь у обговорені проблем громадськості міста Черкас, зупинившись більш детальніше на таких трьох ключових питаннях – влада, журналісти та екологічні організації. Під час зустрічей обговорювалися результати роботи міських голів, відкритості та доступності результатів їхньої роботи для загалу та висвітлення пресою, були наступні кроки діяльності в рамках проекту.

    • 7. 05. – Черкаський обласний осередок ВМГО «Демократичного Альянсу» та ЧОМРЦ здійснювали засідання робочих груп, що планували та розробляли схеми дій щодо мобілізації молоді до активних дій у сфері громадсько-політичного життя, надання знань та практичних навичок реалізації громадянської позиції (планування заходів до 65-річчя перемоги (9 травня), пошуку альтернативи шкідливих звичок для молоді Черкащини).

Його ідея виникла у молоді, яка ще зі школи багатого років поспіль змушена була слухати лекції з ветеранами, ходити на паради, концерти.., більшість навіть не розуміючи суті заходу.

Наш квест пройде місцями боєвої слави м.Черкаси та ставить за мету поглибити знання молоді з історії свого народу, доповнити їх місцевими матеріалами; виховувати любов та повагу до людей, які ціною свого життя здобули Велику Перемогу і просто з користю провести час.

Для участі у квесті необхідно:

1. Зібрати команду (4-5 учасників);

2. Придумати назву та девіз;

3. Подати заявку до 8 травня, заповнити он-лайн анкету http://spreadsheets1.google.com/embeddedform?formkey…

4. Придумати форму, аксесуар, що буде відрізняти Вашу команду від інших;

Захід розпочнеться о 14.00 8 травня 2010 року на площі Слави біля центрального входу до обласного краєзнавчого музею. При успішному проходженні квесту учасники зможуть виграти цінні призи, при іншому – весело провести час, краще вивчивши рідне місто і віддавши дань пошани його славному минулому!

Організатори: Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр та Черкаський обласний осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Демократичний Альянс».


    • 7. 05. – спілка дитячих та юнацьких організацій Черкащини – проект «Відкрий у собі Зірку» здійснювала засідання робочих груп, що планували та розробляли схеми дій щодо мобілізації молоді до активних дій у сфері громадсько-політичного життя, надання знань та практичних навичок реалізації громадянської позиції (планування заходів до Дня матері).

    • 8. 05. – представники ARt студії «Глорія» спільно з ЧОМРЦ обговорювали та планували проведення виставки малюнків, присвяченої 65-річчю перемоги.

    • 12. 05. – проведений настановний семінар-тренінг національним волонтером ВООН Собовою С.Ю. для організаторів та волонтерів щодо участі Альтернатива Є!» – прийди і переконайся!

    • 12 та 25. 05. – відбулися засідання робочих груп, що мали на меті проведення прес-конфеенцію ініціювані Демократичним Альянсом до Всесвітнього Дня без тютюну: смерть прийде і нагородить своїх найвідданіших працівників, які мають найбільші досягнення у продажі тютюнових виробів неповнолітнім. Захід планується провести у формі театралізованого флеш-мобу за участі справжніх лікарів, державних службовців та звчайно ж торговців «смертю» неповнолітнім.

    • Початок проведення: 27.05.2010 року о 15.00 у приміщенні Обласного молодіжного ресурсного центру (м. Черкаси, вул.Смілянська, 23, оф. 26). Організатор: Черкаський обласний осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Демократичний Альянс».

    • 27. 05. 2010 року о 15.00 в приміщенні Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру розпочалася Прес-конференція та акція під назвою «Смерть приходить», на якій піднімалася проблема тютюнопаління підлітків. На прес-конференції було заслухано виступ Начальника Методичного відділу Черкаського обласного наркологічного диспансеру, який охарактеризував проблему в цілому та у Черкаській області.

Член Правління ЧОО ВМГО Ложка Оксана розповіла про розпочату 1 березня Громадянську Кампанію «Місто без тютюнового диму», що ставить за мету зменшення кількості курців у Черкасах на 5 %, посилення контролю за дотриманням чинного законодавства у сфері тютюнопаління. В рамках Кампанії було надіслано інформаційні запити до Державних органів стосовно заходів, які вони проводять по боротьбі з даною проблемо, скільки адміністративних протоколів було складено на порушників «антитюнового» законодавства. Відповіді на дійшли від усіх, крім МВС та на однин лист до мера.

По закінченню прес-конференції прийшла смерть зі словами: «Здивовані? Не бійтеся! Я не по Ваші душі!» і розповіла як вона заманює дітей палити. Жалілася, що у пеклі бракує місця, а торговці смертю розгулялися не на жарт, тому необхідно закривати більшість торгових точок з тютюном і обрала три з них для авторизації. Надалі акція «Смерть приходить» продовжилася на вулиці біля Будинку Торгівлі, Де Смерть вручала вуличним торговцям цигарками сертифікати «Авторизована точка продажу тютюну неповнолітнім».

Потім учасники акції зібрали близько 150 підписів у мешканців міста в підтримку звернення до Прокурора м. Черкаси з проханням встановити законність наявності вуличних торговців тютюном та продажу його неповнолітнім. І віднесли листа до Прокуратури, де опустили до скриньки.    • 27, 28 та 29. 05. 2010 року – Черкаський обласний осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Демократичний Альянс» разом з клубом «ВЕЛОжиття» здійснював обговорення акції присвяченої Вело дню. Вирішено: 29 травня провести ВелоКвест. Місце проведення: біля входу в Обласний краєзнавчий музей. Час старту: 12:00. Регістрація: 11:40. Для участі в квесті потрібно:А) зібрати команду 4-5 осіб, Б) вигадати назву и девіз. В) Подати заявку на участі до 29 травня, заповнити онлайн – анкету:https://spreadsheets._google._com/viewform?formkey=dGZudkNkeUlqXy0xSmo4UkdFMnpyc3c6MQ, Г) вигадати стиль команди, який буде унікальни, Д) 29 травня на 11:40 – регістрація на місці старту. Спонсори: РА Olek's, ПП «УДАР» Віталія Кличко, Компанія «Ходак», Клуб «Cosmos Bowling», Магазин «Bike» (Центр. стадион)

    • 27, 28, 30 та 31. 05. 2010 року – Черкаський обласний осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Демократичний Альянс» здійснював обговорення та планування проведення 31 травня до Всесвітнього Дня без тютюну Черкаським обласним осередоком Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Демократичний Альянс» та Черкаським обласним молодіжним ресурсним центром «Здорового Квесту», метою якого мало стати популяризація здорового способу життя та формування його навиків у учасників гри.

28. 05. 2010 року – ЦСП та ініціативна група Черкащини ділилися досвідом в межах проекту ЄС «Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі». До Черкас для ознайомлення з досвідом роботи приїздили представники діалогових груп з усіх 5 пілотних регіонів Проекту.

Серед основних питань, які цікавили відвідувачів були питання співпраці влади та громади, досягнення в сфері розвитку ОССБ та ОСН, особливості природоохоронної та просвітницької роботи в сфері екології тощо. Представники Черкащини ділилися свої досвідом під час зустрічей з гостями та з гордістю констатували факт, що за час роботи Діалогової групи місто Черкаси дійсно стало набагато чистішим.    • 8,15,17,21,23. 06. – Черкаський обласний осередок ВМГО «Демократичного Альянсу» та ЧОМРЦ здійснювали засідання робочих груп, що планували та розробляли схеми дій щодо мобілізації молоді до активних дій у сфері громадсько-політичного життя, надання знань та практичних навичок реалізації громадянської позиції, пошуку альтернативи шкідливих звичок для молоді Черкащини).

Засідання робочої групи було присвячено також проведенню у День державного службовця 23 червня на центральній площі м. Черкаси відбулася посвята нових нелегальних вуличних торговців тютюном. Смертоносні підприємці клялися порушувати у своїй діяльності ряд законів, продемонстрували «бойову» підготовку та взяли участь у відкритті нових точок стихійного продажу цигарок прямо під центральним входом до приміщення облдержадміністрації. Потім розпочали свою чорну діяльність: продали першу цигарку 5-ти річному хлопчику!

Акція покликана привернути увагу влади до публічного роздрібного продажу тютюнових виробів неповнолітнім по всьому місту.


  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка