Звіт про проведення консультацій з громадськістю у формі публічного громадського обговорення проектуСкачати 104.49 Kb.
Дата конвертації16.03.2016
Розмір104.49 Kb.
ЗВІТ

про проведення консультацій з громадськістю у формі публічного громадського обговорення проекту

«Концепції гуманітарного розвитку України на період до 2020 року»
З метою обговорення громадськістю проекту Концепції гуманітарного розвитку України на період до 2020 року (далі – Концепція) головою облдержадміністрації В.Берташем затверджено План обласних заходів із обговорення проекту Концепції гуманітарного розвитку України на період до 2020 року (від 21.06.2012 № вих-4225/0/1-48/12).

У рамках виконання Плану заходів упродовж червня-липня в області проведено відповідну організаційну роботу.

Так, у порядку, передбаченому постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» організовано проведення публічних громадських обговорень проекту Концепції гуманітарного розвитку України на період до 2020 року шляхом електронних консультацій з громадськістю. Зокрема, на офіційному веб-сайті обласної державної адміністрації (www.roda.gov.ua) у рубриці «Громадські обговорення» розміщено інформаційне повідомлення про проведення консультацій з громадськістю у формі публічного громадського обговорення шляхом електронних консультацій щодо проекту «Концепції гуманітарного розвитку України на період до 2020 року» та текст Концепції. Аналогічна інформація розміщена на офіційних веб-сайтах райдержадміністрацій та міськвиконкомів у рубриці «Громадські обговорення».

З метою залучення громадськості до обговорення проекту Концепції в регіоні 26 червня проведено Загальнообласний день інформування населення на тему «Національні пріоритети гуманітарного розвитку України». Тематичні матеріали до загальнообласного Дня інформування населення розміщено на веб-сайтах облдержадміністрації, райдержадміністрацій, міськвиконкомів міст обласного значення, надіслано у місцеві ЗМІ.

Окрім того, в області під час проведення зустрічей, зборів, нарад та круглих столів організованих відповідними структурними підрозділами облдержадміністрації, райдержадміністрацій, міськвиконкомів, територіальними органами міністерств та інших центральних органів, до обговорення проекту Концепції залучалися науковці, представники місцевих громадських організацій, студентського самоврядування та творчої молоді, фахівці із соціальної роботи та інші категорії громадян.

Так, упродовж червня науковці вищих начальних закладів, зокрема Національного університету «Острозька академія» та Рівненського державного гуманітарному університеті взяли активну участь в обговоренні проекту Концепції.

12 червня на базі Костопільської гуманітарної гімназії імені Т.Г.Шевченка, під час роботи пришкільного табору, за участі викладачів, старшокласників, представників центру громадських ініціатив «Чайка» відбулося засідання за круглим столом з обговорення проекту Концепції.

21 червня відділом у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації та обласним центром організації оздоровлення та формування здорового способу життя дітей та молоді Рівненської обласної ради проведено круглий стіл з обговорення проекту Концепції гуманітарного розвитку України на період до 2020 року за участю представників молодіжних громадських організацій: обласної молодіжної громадської організації «Рівненська округа Пласту – національної скаутської організації України», Рівненської міської молодіжної громадської організації «Батьківщина молода», громадської молодіжної організації «Християнська спілка молоді» (УМСА), Рівненської обласної молодіжної громадської організації «Продюсерський центр – Музична сила», громадської організації «Дитяче козацьке товариство Рівненщини», обласної молодіжної організації «Фонд молодіжних ініціатив «Крила», громадської молодіжної організації «Молодіжний центр праці «Спеціаліст».

27 червня в загальноосвітніх навчальних закладах Рокитнівського району проведено засідання круглих столів із обговорення проекту Концепції.

13-16 липня Рівненським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості проведено навчання фахівців із соціальної роботи, в ході якого обговорено проект Концепції.

16 липня в КЗ «Корецька центральна районна лікарня» пункт «Розвиток охорони здоров’я, впровадження стандартів здорового способу життя» проекту Концепції обговорено під час загальних зборів трудового колективу.

17 липня в управління праці та соціального захисту населення Корецької райдержадміністрації відбулось засідання круглого столу з обговорення проекту Концепції.

18 липня на засіданні круглого столу в Радивилівській райдержадміністрації за участю представників органів місцевого самоврядування, обговорено питання реформування пенсійного забезпечення в напрямку розбудови трирівневої системи на тему «Реформа системи соціальної підтримки населення: соціальні допомоги пільги, субсидії».

19 липня проведено засідання круглого столу із обговорення проекту Концепції за участю фахівців із соціальної роботи, організована Дубенським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

У рамках обговорення проекту Концепції центрами зайнятості області з метою активізації інформаційно-роз’яснювальної роботи з роботодавцями щодо усвідомлення ними важливості ведення легального бізнесу, створення нових робочих місць та гідних умов праці, проведено низку круглих столів та нарад. Під час проведення зазначених заходів розглядалися питання щодо забезпечення гідної праці та зарплати як дієвого стимулу трудової активності, стимулювання потреби на робочу силу, розробка механізмів заохочення до створення робочих місць, забезпечення прозорості та детінізації трудових відносин, упровадження стандартів соціальної відповідальності бізнесу тощо.

12 липня в приміщенні Рокитнівського районного центру зайнятості за участю роботодавців району проведено засідання круглого столу на тему: «Гідна заробітна плата та гідні умови праці – дієвий стимул трудової активності» з обговорення спільних заходів щодо реалізації принципів соціального партнерства, забезпечення прозорості та детінізації трудових відносин, упровадження стандартів соціальної відповідальності бізнесу.

25 липня в міському центрі зайнятості відбудеться обговорення проекту Концепції за участю представників Кузнецовського міського управління юстиції, центру зайнятості та працівників управлінь та відділів виконавчого комітету.

Окрім того, в Рівненському районному центрі зайнятості для безробітних громадян проведено семінари-навчання на теми: «Реалізація принципів соціального партнерства, на ринку праці», «Від бізнес-ідеї до власної справи».

Упродовж червня-липня громадськість регіону мала змогу долучитися до обговорення проекту Концепції на форумах інтернет-сайтів обласної державної бібліотеки, системи публічно-шкільних бібліотек.

У бібліотечних закладах Рівненщини організовано: книжкові виставки та тематичні полички «Пріоритетний гуманітарний розвиток України», інформаційні години «Концепція гуманітарного розвитку України (проект), цикли бесід («Принципи та пріоритети гуманітарного розвитку – формування нової якості життя», «Створення умов для гідної результативної праці», «Формування суспільства знань», «Людина і держава», «Механізми реалізації Концепції»).

Запроваджено цикли теле- і радіопередач, рубрик у друкованих засобах масової інформації та інтернет-ресурсах органів влади з висвітлення обговорення проекту Концепції. Так, 6 липня редакцією Рівненського міськрайонного радіомовлення «Радіо-Шанс» підготовлено тематичну радіопередачу з питань роз’яснення основних положень проекту Концепції.

На сторінках районної газети «Дубровицький вісник» від 20 липня в рубриці «Обговорення проекту Концепції гуманітарного розвитку України на період до 2020 року» розміщено інформацію про проведенні в районі заходи щодо обговорення проекту Концепції.

Інформацію про заходи із обговорення проекту Концепції в Радивилівському районі розміщено в районних друкованих засобах масової інформації «Прапор перемоги», «Радивилів Post» та оголошено в ефірі передач районного проводового радіомовлення.

Відповідна рубрику «Громадське обговорення» започаткована в районній громадсько-політичній газеті «Віче Костопільщини».

Також до обговорення проекту Концепції активно долучилися представники інститутів громадянського суспільства, які входять до складу консультативно-дорадчих органів, утворених при обласній та районних державних адміністраціях, виконавчих комітетах рад міст обласного значення, окремих територіальних органах міністерств та інших центральних органах виконавчої влади. Низку пропозицій було внесено представниками громадської ради при облдержадміністрації, громадської ради при державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Рівненській області, зокрема:

- передбачити фінансування та залучення громадських організацій до проведення заходів щодо реалізації проекту Концепції гуманітарного розвитку на період до 2020 року;

- у проекті Концепції розробити складову: екологічна свідомість, екологічне виховання і освіта;

- визначити необхідність розробки проектів Концепцій регіонального рівня.

Проект Концепції обговорювався на засіданнях громадських рад при Корецькій, Дубровицькій (18 липня), Радивилівській (19 липня), Острозькій
(20 липня) райдержадміністраціях, а також при виконавчих комітетах Кузнецовської (16 липня), Острозької (20 липня) міських рад.

У ході обговорення проекту Концепції гуманітарного розвитку України мешканцями регіону та членами громадської ради при райдержадміністраціях, виконавчих комітетах рад міст обласного значення висловлено низку зауважень і пропозицій, зокрема: • положення проекту Концепції після її затвердження необхідно впроваджувати поетапно, по мірі здійснення їх фінансування. Разом з тим, в проекті відсутні дані про заплановані щорічні об’єми фінансування її положень. Конкретно не визначено і джерела фінансування та не вказані заходи, що будуть вживатися щодо недопущення зменшення фінансування положень;

 • у положеннях проекту Концепції слід вказати, що гуманітарний розвиток необхідно в першу чергу спрямувати на підвищення творчого та інтелектуального розвитку суспільства;

 • у проекті Концепції слід більшу увагу звернути на запровадження заходів, що стосуються дослідження та вивчення історії України;

 • у кожному регіоні України повинен бути визначений вищий державний навчальний заклад гуманітарного спрямування, який би готував спеціалістів гуманітарної сфери у відповідності до специфіки регіону та його традицій (на Рівненщині це може бути Національний університет «Острозька академія» та Рівненський державний гуманітарний університет);

 • варто передбачити у проекті Концепції заходи щодо недопущення скорочення чисельності населення України, звернувши при цьому увагу на попередження смертності громадян у дитячому та працездатному віці;

 • державі слід звернути увагу на той факт, що багато перспективної молоді, особливо сільської, не в змозі оплатити своє навчання у вузах (вартість якого щорічно зростає), а їх випускники не можуть знайти роботу за своєю спеціальністю, щоб принести максимальну користь отриманими знаннями своїй державі;

 • у проекті Концепції недостатня увага приділена фінансовій підтримці з боку держави виданню книжок українських авторів та випуску фільмів українською мовою, як історичних так і художніх за участю вітчизняних акторів;

 • ліквідувати практику фінансування державою галузі національної культури за залишковим принципом;

 • у проекті Концепції жодним чином не зумовлені положення про надання державної підтримки меценатам та благодійникам, що вносять та будуть вносити свій матеріальний вклад в розвиток гуманітарної сфери України.

Під час проведення громадського обговорення низка пропозицій щодо внесення змін окремих пунктів проекту Концепції надійшла на електронну адресу облдержадміністрації:

п. 4.2.8., абзац 7 викласти у такій редакції:

- «створення сприятливих організаційних і фінансових умов для розвитку мережі книгорозповсюдження та поповнення бібліотечних фондів науковими, науково-популярними, художніми творами, періодичними виданнями, виданнями на електронних носіях, базами даних; забезпечення доступу до мережевих інтернет-ресурсів у бібліотеках; збереження та розвиток мережі публічних бібліотек»;

п. 4.2.6. Розвиток освітнього і наукового простору:

- створення Національного реєстру найкращих випускників українських ВНЗ з подальшим працевлаштуванням у сфері державного управління;

- невідкладне створення національної системи стимулів і гарантій кращим випускникам педагогічних ВНЗ для роботи в ЗНЗ;

- напрацювання системи фінансових та соціальних стимулів для постійного підвищення кваліфікації педагогічних кадрів;

- створення й поширення системи мережевої освіти на основи партнерства і співробітництва, горизонтальних, інформаційних, коопераційних зв'язків.

п. 4.2.7. Гармонізація міжетнічних та міжконфесійних відносин:

- підготовка та імплементація в середню та вищу освіту навчальних курсів із формування полікультурної компетентності в молодого покоління.

п. 4.2.8. Вільний доступ широких верств суспільства до культурних надбань та захист культурної спадщини:

- підтримка та стимулювання книговидання, кінематографу, створення навчально-пізнавальних та культурологічних відеофільмів та теле- радіопрограм для дітей.

п. 4.2.9. Розвиток діалогу держави і громадянського суспільства:

- розбудова багаторівневої поліваріантної моделі громадянської освіти і виховання.Враховано низку пропозицій до проекту Концепції, внесених у резолюції учасників засідання круглого столу на тему: «Конституція України: досвід реалізації та шляхи удосконалення», що відбувся 26 червня у Сарненській райдержадміністрації за участю членів громадської та політичної рад при райдержадміністрації, керівників районних осередків політичних партій та громадських організацій, депутатів районної ради, представників галузей освіти та культури району, зокрема:

 • забезпечити реалізацію гарантованого права громадян на охорону здоров'я шляхом забезпечення безплатної кваліфікованої медичної допомоги в державних та комунальних закладах охорони здоров'я громадянам, незалежно від статусу, який вони займають в суспільстві;

 • встановити розмір мінімального страхового внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування диференційовано, індивідуально підходячи до кожного підприємця, враховувати вид діяльності та обсяги отриманих доходів;

 • внести зміни до методики обчислення сукупного доходу сім'ї для усіх видів соціальної допомоги щодо неврахування при обчисленні сукупного доходу сум сплачених податків і внесків до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування та забезпечити запровадження цих змін з 2013 року;

 • забезпечити реалізацію гарантованого права громадян на працевлаштування незалежно від віку, статі та віросповідання, зокрема, для випускників професійно-технічних та вищих навчальних закладів;

 • подання на розгляд Верховної Ради України законодавчих пропозицій щодо поступової відміни показника «рівень забезпечення прожиткового мінімуму» при визначенні права на надання та розмірів соціальної допомоги для забезпечення в подальшому використання базового державного соціального стандарту – прожиткового мінімуму.


Інформацію за результатами проведеного в області обговорення проекту Концепції гуманітарного розвитку України на період до 2020 року з внесеними пропозиціями та зауваженнями Рівненською облдержадміністрацією направлено в Адміністрацію Президента України.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка