Звіт про проведення профілактичної акції «увага! Діти на дорозі!» м. Марганець 2013Скачати 52.37 Kb.
Дата конвертації06.03.2016
Розмір52.37 Kb.
Управління освіти виконавчого комітету Марганецької міської ради

Дитяче дошкільне об’єднання

Комунальний дошкільний навчальний заклад

Навчально-виховний комплекс

« Дошкільний навчальний заклад –

загальноосвітній навчальний заклад – школа І ступеня»

ЗВІТ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ПРОФІЛАКТИЧНОЇ АКЦІЇ

«УВАГА! ДІТИ НА ДОРОЗІ!»


м. Марганець 2013З метою здійснення комплексу профілактичних заходів щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму напередодні та впродовж навчального року, поширення кращих форм і методів профілактичної роботи серед неповнолітніх учасників дорожнього руху з 19.08.2013 р по 19.09 2013 р. НВК проходилаакція «Увага! Діти на дорозі!»

План проведення акції

Загальношкільна лінійка, присвячена відкриттю місячника «Увага! Діти на дорозі»

1. Оформлення  інформаційних стендів «Увага! Діти на дорозі!» ( 1-4 класи, дошкільні групи)

2. Проведення виставки методичної літератури « Азбука Пішохода»  (методичний кабінет)          

3. Випуск та презентація стінних газет за тематикою«Безпечна дорога»( 1-4 класи)

4. Проведення класних годин, інструктажів з безпеки життєдіяльності.(1-4 класи)

5. Проведення тренінгових занять «Світлофор запрошує».( дошкільні групи)

6. Проведення конкурсу малюнків «Небезпеки вулиці».( 1-4 класи, старша група)

7. Проведення сюжетно- рольових та дидактичних ігор: «Світлофор-моргайлик», «Ми-пішоходи» ( дошкільні групи)

 8. Розміщення на сайті закладу звернення, пам’ятки, листівки до батьків та учнів з тематики безпеки дорожнього руху.

9. Розглядання питання попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, акцентувавши увагу на посилення контролю зі сторони батьків за поведінкою дітей на вулиці, при переході проїжджої частини дороги, на   батьківських зборах.З учнями нашого НВК проводяться бесіди з правил дорожнього руху!

Види бесід:


1. Організація дорожнього руху. Правила безпеки при переході
вулиці. Існує правосторонній, лівосторонній, односторонній і двосторонній дорожній рух. У нашій країні транспорт рухається з правого боку або в одному напрямку. Пішоходи, щоб не створювати аварійної ситуації на дорогах, мають переходити проїзну частину по переходах — підземних, надземних або наземних. При наземному переході необхідно подивитися ліворуч, а дійшовши до середини дороги,-праворуч.

2 Типи перехресть. Правила переходу дороги на перехрестях. Перехрестям називається місце перетину вулиць. Воно є регульованим і нерегульованим. На регульованому перехресті рух транспорту упорядковується за допомогою регулювальника або світлофора. Переходити дорогу необхідно тільки на зелене світло світлофора. Якщо перехрестя регулюється регулювальником, то слід підкорятися його сигналам. Пішоходи не повинні затримуватися чи зупинятися на дорозі, переходити перехрестя по діагоналі. За відсутності і світлофора, і регулювальника перехрестя є нерегульованим. Переходити його слід біля знаку «Пішохідний перехід» або по дорожній розмітці «зебра».

3. Правила переходу вулиці після висадки з міського транспорту.Після висадки з транспорту автобус і тролейбус обходять позаду, а трамвай попереду. Після висадки з транспорту автобус і тролейбус обходять позаду, а трамвай попереду.

4. Дорожні знаки.Існує кілька груп дорожніх знаків: попереджуючі, пріоритетні, забороняючі, наказові, інформаційно-вказівні та знаки сервісу. За допомогою дорожніх знаків учасники дорожнього руху розуміють одне одного.

5. Дорожня розмітка.Для зменшення можливості дорожньо-транспортних пригод на дороги наносять дорожню розмітку, яка уточнює або підкреслює вимоги дорожніх знаків.
Дорожня розмітка може бути горизонтальною (наноситься на проїзній частині або по верху бордюру у вигляді стріл, ліній, написів) або вертикальною (наноситься на дорожніх спорудах, елементах обладнання доріг у вигляді смуг білого і чорного кольору). Вона допомагає водію вибрати правильне положення транспорту на проїзній частині дороги.

6.Рух за сигналами регулювальника.Регулювання транспортного руху і пішоходів у необхідних випадках здійснюється регулювальниками. Всі учасники дорожнього руху зобов'язані керуватися сигналами регулювальника, навіть якщо вони суперечать сигналам світлофора, дорожнім знакам і розмітці на дорозі.

7. Правила поведінки пасажира в автомобілі.Пасажир в автомобілі має поводитися так:
— посадку та висадку з легкового автомобіля слід здійснювати не на проїзній частині, а в спеціально відведених місцях або біля бордюру і лише після повної зупинки транспорту; |найголовніше — не зі сторони руху транспорту;
— під час руху автомобіля не можна відволікати водія; чіпати ручки дверей; гратися гострими предметами; висовувати руки і голову у вікна автомобіля;
— треба обов'язково користуватися ременями безпеки.

8. Основні види ДТП. Найбільш розповсюджені види ДТП — це наїзд на пішохода, зіткнення, перекидання автотранспорту.


Існує декілька правил для тих, хто виявився свідком або учасником ДТП:
— за будь-яких обставин не залишати постраждалого без допомоги;
— негайно сповістити про пригоду в ДАІ (це не обов'язково у разі відсутності жертв, а в учасників — претензій одне до одного);
— намагатися максимально зберегти всі сліди пригоди;
— свідкам наїзду або аварії, після якої водій покинув місце пригоди, запам'ятати та записати номер, марку, колір і прикмети машини та водія, викликати «швидку допомогу», сповістити дорослих та працівників ДАІ.

9. Безпека руху велосипедиста.Велосипед є транспортним засобом пересування, і на нього також поширюються правила дорожнього руху.


Правила користування велосипедом:
— кататися на дитячому велосипеді може навіть малюк, але тільки на закритих для руху машин майданчиках, стадіонах та інших безпечних місцях;
— їздити на велосипеді по дорогах дозволяється з 14 років;
— велосипед має бути обладнаний світловідбивачами — спереду білого кольору, з боків — оранжевого, ззаду — червоного;
Велосипедистові забороняється:
— рухатися по проїзній частині, коли поряд є велосипедна доріжка;
— рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей на дитячих велосипедах під наглядом дорослих);
— під час руху триматися за інший транспортний засіб;
— буксирувати велосипед;
— їздити, не тримаючись за кермо та знімати ноги з педалей;
— керувати велосипедом із несправним гальмом і звуковим сигналом, а також без освітлення у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості.

10. Самозахист від ДТП. Кращим засобом самозахисту від ДТП є виконання правил дорожнього руху. Досягти цього можна, завжди дотримуючись пішохідної дисципліни, а саме:


— не переходити дорогу на червоне світло незалежно від наявності на ній автомобілів;
— не вибігати на проїзну частину з тротуару, можна лише спокійно зійти, попередньо оцінивши ситуацію;
ходити лише тротуарами, а якщо вони відсутні — по узбіччю, обов'язково повернувшись обличчям до транспорту, що рухається,— тоді не тільки водій бачитиме пішохода, а й пішохід — водія;
зібравшись переходити вулицю, спочатку подивитися ліворуч, а, дійшовши до середини,— праворуч;
— на дорозі відстань до автомобіля залежить від швидкості, з якою той рухається, отже, навчіться розраховувати, коли до авто далеко, а коли — близько; при цьому пам'ятайте, що навіть при швидкості 60 км/год гальмовий шлях автомобіля буде довшим за 15 метрів.
Пам'ятайте, що причиною ДТП може стати не тільки наїзд автомобіля або мотоцикла, але й велосипеда. Нерідко саме велосипедисти є джерелом напруженості на вулицях, у дворах. Чітко визначте для себе межі території для прогулянок, вулиці переходьте тільки в групі з іншими пішоходами.

Уроки проходять із використанням наочності: плакатів, зображень дорожніх знаків, роздаткового матеріалу.

База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка