Звіт про роботу Гусятинської цбс за 2012рік. Гусятин, 2013 рСторінка1/4
Дата конвертації25.02.2016
Розмір0.61 Mb.
  1   2   3   4


Гусятинська ЦБС

Звіт

про роботу Гусятинської ЦБС

за 2012рік.

Гусятин, 2013 р.

Що таке сьогодні бібліотека? Якою вона є в час науково-технічного прогресу і що ми, її працівники, можемо зробити для покращення іміджу своїх закладів?

Сучасні бібліотеки – це координаційні центри з обслуговування жителів місцевої громади та міжособистісного спілкування, осередки інформації, інтелектуального, духовного, морального, естетичного розвитку сучасного громадянина.

І саме бібліотеки Гусятинської централізованої бібліотечної системи стали справжніми осередками інформаційної, просвітницької та дозвіллєвої роботи.

Привабливі для наших жителів, вони надають користувачам максимум інформації на традиційних і частково електронних носіях, здатні задовольнити найрізноманітніші читацькі інтереси.

Пріоритетним напрямком роботи бібліотек Гусятинського району протягом 2012 року було всебічне сприяння розвитку виробничої сфери, освіти та культури району шляхом подальшого розвитку системи інформаційно-бібліотечного обслуговування, надання доступу до інформації широким верствам населення, активізації використання інформаційних технологій та забезпечення процесу освіти населення протягом життя.


Діяльність бібліотек була зосереджена на дотриманні законодавчих та нормативних документів щодо функціонування бібліотек та на реалізації національних, регіональних програм, розпоряджень уряду, керівних органів галузі культури та місцевих органів влади, виконанні державних та обласних програм, що стосуються інформатизації суспільства, розвитку галузі культури, бібліотечної справи..
Як завжди працювала акція «Подаруй бібліотеці книгу»
Проводився комплекс заходів щодо збереження фонду, вилучення дублетних, застарілих, зношених документів.
Нові надходження оперативно відображалися в каталогах. Значна увага приділялась редагуванню каталогів, оновленню роздільників каталогів.
Пріоритетним напрямком роботи бібліотек району залишилося найбільш повне задоволення запитів користувачів регіону.

З метою популяризації літератури та розкриття фондів бібліотек району використовувались традиційні форми: книжкові виставки, тематичні перегляди, тижні, а також активні форми популяризації книги. Інформаційне забезпечення щодо новинок здійснювалось через книжкові виставки та інформацію через місцеву газету, а також через дні інформації . Проводилась низка дозвіллевих та пізнавальних заходів: тематичні та музичні вечори, краєзнавчі читання.

В своїй роботі бібліотеки враховували, що:
- 2012 рік – рік культури та відродження музеїв
- 2012 р. оголошений в Україні роком спорту і здорового способу життя (Євро-2012)
У 2012році відбулись Вибори до Верховної Ради України
Бібліотека – це не тільки книжковий фонд, але це і величезна кропітка щоденна праця великого колективу: виставки, робота клубів за інтересами, творчість наших користувачів і все багатогранне життя жителів краю.

Протягом 2012 року в районі функціонувало 47 бібліотек. Фонд нараховує 447577 примірників документів.


Головним завданням у роботі бібліотек району залишається задоволення потреб користувачів, яких обслужено 36130 користувачів, з них 7835 дітей, 5936 юнацтва . Важливими показниками роботи бібліотек залишається книговидача. У 2012 році вона становила 688977 примірники, у т. ч. по селу – 367483 примірники.
Протягом 2012 року вивчено і узагальнено досвід Яблунівської бібліотеки-філії «Робота клубу за інтересами «У сімейному колі»» та Гусятинської бібліотеки для дітей «Ключик до дитячих сердець». Вивчивши роботу Гусятинської бібліотеки для дітей, її визнано кращою бібліотекою року 2012. Кращим бібліотекарем 2012року – Гавенду Л.С. (зав. філією с. Яблунів)
У звітному році робота бібліотек Гусятинської ЦБС була спрямована на створення образу теплого, затишного дому, де уважно прислухаються до думок і побажань різних вікових та соціальних груп, а також до одинокого голосу конкретної людини, яка має потребу не тільки в інформації, а й у психологічній підтримці

Бібліотека стала не лише тим місцем, де можна взяти і прочитати книгу, а й відпочити, прилучитися до високого мистецтва, загальнолюдських цінностей на вечорах та інших заходах, які мають, як естетичну, так і виховну роль.


Для реалізації завдань, поставлених перед бібліотеками у звітному році, розширення переліку інформаційно–бібліотечних послуг та підвищення якості роботи було запроваджено ряд інновацій.
Розвиваючи традиції культурно-просвітницького закладу, бібліотеки активно співпрацювала з установами та організаціями, зацікавленими у спільній професійній, культурній та інтелектуальній діяльності.


Популяризація літератури на допомогу національному та духовному відродженню
«Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього»,– говорить народна мудрість. І це дійсно так, бо як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим.

Саме тому, ми повинні знати свою історію, своє минуле. А історія наша вмита кров’ю і сльозами. Однією з найтрагічніших її сторінок є бій під Крутами. Дата 29 січня увійшла в українську історію як день пам’яті мужніх героїв, що душу й тіло поклали за самостійність, волю та незалежність Батьківщини.

В Копичинецькій міській бібліотеці для дорослих 29 січня організована бесіда-виставка «Ви віддали молодість свою, щоб була у славі Україна. Користувачі бібліотеки мали можливість ознайомитись з літературою в якій висвітлюються події 29 січня 1918 року.


В бібліотеках системи розкриті тематичні полички «Маком цвітуть, червоніють сніги».

"Тут, Україно, молодість твоя була ростріляна російським братом" - під такою назвою урок мужності провела Гусятинська центральна бібліотека з старшокласниками.


Минають дні, ідуть роки.

Життя листки перегортає,

А біль Афгану – навіки,

В душі чомусь не замовкає.

У жодному календарі 15-го лютого нічим не позначений. Але він особливий.

15-го лютого відзначають скорботний День пам’яті воїнів-афганців. Сьогодні ми з вами дізнаємося про героїв цієї страшної війни. Нам дуже хочеться, щоб поезії, розповіді, спогади, вистраждані в Афганістані і про Афганістан, пройшли крізь ваші серця і ви зрозуміли, що найстрашніше у світі – це війна. Ми повинні пам’ятати тих, хто її пережив, тих, хто недожив, недоспівав, недокохав. Ніхто та ніщо не має бути забутим. Щоби не забути – треба пам’ятати, а щоб пам’ятати – треба знати, знати і пам’ятати.

22 лютого 2012 року в приміщенні центральної районної бібліотеки відбулася зустріч учнів 9-А класу (класу керівник Казимирів А.П.) з воїном – афганцем М.М.Храпливим «Афганістан – моя кривава рана»

Сторінки історії цієї війни у своїх виступах розкрили бібліотекарі Л.С. Град, Н.В. Мудра, Г.І.Лозінська.
Своїми спогадами про афганську війну поділився житель Гусятина, воїн-інтернаціоналіст, голова спілки ветеранів Афганістану М.М.Храпливий. Загиблих воїнів-афганців присутні вшанували хвилиною мовчання. В кінці зустрічі гість вечора подарував бібліотеці книгу «Афган. Обпалені війною».


В бібліотеках системи пройшли патріотичні години «Афганістан вчив! Афганістан карав! Афганістан випробовував!», організовувались викладки літератури « Спитати в журавлів». В Гадинківській бібліотеці – філії пройшла бесіда «Афганістан. За що вмирали?»
Оспіваний у багатьох думах і баладах козацький ватажок Северин Наливайко прожив лише 37 років, але залишив дуже яскравий слід у національній історії.

Вшановуючи пам’ять славетного сина України - Северина Наливайка в читальному залі районної бібліотеки розкрито книжкову виставку: «Северин Наливайко: смерть заради життя»День Покрови Пресвятої Богородиці – це велике християнське свято православної церкви, встановлене на честь подій, що сталися 910 року в Константенополі.

14 жовтня в Україні відзначають ще й День українського козацтва. Запорозькі козаки вважали своєю покровителькою саме святу Покрову. Це дуже важливе свято для нашого народу, адже козацтво відігравало важливу роль у становленні нашої держави.
12 жовтня 2012 року учні 2-А класу ЗОШ №2 на чолі зі своєю вчителькою Ставрук Г.В. відвідали Копичинецьку міську бібліотеку для дітей. Вони переглянули книжкову поличку на тему: «Ваша слава козацькая повік не загине». А також прослухали бесіду із циклу «Свята моєї Батьківщини», яку провела для них бібліотекар читального залу Ділай О.М. А також для учнів 7-9 класів була організована книжкова поличка «Забути не маємо права», присвячена 70-річчю утворення УПА .

Традиційно в Україні, в перший місяць весни у бібліотеках проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. У ці весняні дні ми вшановуємо книгу , як писав М. Рильський «… найбільш складне і велике чудо з усіх чудес, створених людством».

Тиждень дитячого читання-2012 року в Гусятинській центральній бібліотеці для дітей пройшов під гаслом «Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає».

Перший день - відкриття тижня відбулося в бібліотеці годиною поезії «Березень встає зі сну, кличе весело весну». У бібліотеці в гостях побували талановиті діти, члени літературного об’єднання «Юнкор», що діє при ГЦДЮТ . Користувачі бібліотеки разом із своїм керівником Нестерович Світланою Богданівною, яка замітила в них ту іскорку – їхні здібності і докладає максимум зусиль, щоб той талант розвинути, а не занедбати. Діти є постійними дописувачами районного часопису «Вісник Надзбруччя» та обласної газети «Вільне життя». Юнкорівці разом із Світланою Богданівною читали свою поезію і прозу.


У другий день тижня бібліотекарі разом із класним керівником 4-Б класу Пріян Ольгою Валентинівною та її вихованцями провели літературну мандрівку «Чудові пересмішники», присвячену 185-тій річниці від дня народження Леоніда Глібова. Присутні почули розповідь про життєвий і творчий шлях байкаря, розгадували «Кросворд», «Перепліталку», «Таємний запис». Діти інсценізували байки Глібова. Всі учасники переглянули книжкову виставку «Глібівські байки».

Наступного дня тижня для користувачів бібліотеки було організовано довідкове бюро «Атрибути Євро-2012». Діти дізналися про логотип, гасло – «Творимо історію разом», талісмани – Славека і Славко спортивних змагань.

Презентація книжкової виставки «Події. Дати. Імена.» відбулася четвертого дня тижня. На ній представлені твори письменників – ювілярів 2012 року.Всіх небайдужих запросила бібліотека взяти участь у благодійній акції «Давайте творити добро разом». Мета акції: збір художньої та пізнавальної літератури для дітей для соціально-незахищених сімей. Найактивнішими учасниками акції були: вчитель-пенсіонер Кадькалова Лариса Федорівна та користувач бібліотеки Геваніцька Тамара Михайлівна.

Книжки зустрічають нас у ранньому дитинстві і ведуть усе життя. Вони змушують нас працювати, без упину вдосконалюватися, щоб ми могли стати справжніми людьми. Саме цій темі було присвячене літературне свято «Ростемо з книгою», яке провели класний керівник 5-Б класу Свінтіцька Л.Ю. спільно з бібліотекарями в останній день закриття тижня дитячого читання.

Боже провидіння послало нашій церкві і народу ХХ столітті великого сина України - Блаженішого Патріарха Йосифа Сліпого, який ішов тернистим шляхом, прокладаючи дорогу церкві та українському народові. Він прогнув зробити все можливе і неможливе від нього, щоби його сучасників, їхніх дітей і внуків переродилося якомога більше.

Відзначаючи 120 річницю від дня народження Йосифа Сліпого - Єпископа УГКЦ в центральній районній бібліотеці для дорослих пройшла християнська година "Йосиф Сліпий - подвижник української національної ідеї". Про дитячі та шкільні роки розказала методист І.Лоза.

Розповідь перепліталася з духовними піснями, які звучали у виконання М.Осики, Л.Дмитрівта Л.Град.

Про духовну працю та роки заслання Єпископа розповів о. Роман Кріса.

В кінці заходу присутні з'єдналися в молитві, під час якої вогоники запалених свічок учворили вогонь єдності.

Набоженство Хресної дороги завжди БОГОВІ миле, а нам дуже помічне. Цей духовний скарб переносить нас думкою у ту сиву давнину, коли Пилат засудив Ісуса Христа на смерть. Розважаючи про Христові страсті, Його терпіння і муки, ми йдемо за Ісусом, крок за кроком аж на гору Голгофту, де було виконано вирок смерті - розп'яття.

Гусятинська центральна районна бібліотека разом із учнями 8-Б класу (класовод Боднарчук Н.Г.) провели Хресну Дорогу «До істини іду, як до причастя».Важливим напрямком залишається робота по висвітленню питань розбудови державності та відродженню національних традицій.

22 січня ми відзначаємо подію, яка відбулася ще на початку минулого століття, коли дві народні республіки об’єдналися в одну Українську державу. Такі дати треба не тільки пам’ятати і відзначати: вони є нагодою для глибоких роздумів і спонукою до дій.

21 січня у районному центрі відбулося урочисте зібрання з нагоди святкування Дня Соборності і Свободи України. Учасники зібрання святковою колоною, на чолі з головою обласної державної адміністрації Валентином Хоптяном, головою районної державної адміністрації Олександром Собанем, головою районної ради Надією Хоптян, пройшли по вулицях Гусятина, щоб на мості через Збруч з’єднатися з учасниками зібрання з села Гусятин, що на Хмельниччині.. Очільник області привітав усіх із Днем Соборності та Свободи України, підкресливши, що сьогодні кожен українець має бути свідомий того, що лише в єдності дій та соборності душ можливо досягти величної мети – розбудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, щоб показати нашим пращурам, що ми – гідні нащадки, а зробити це можливо лише працею в ім’я святої пам’яті борців за волю України, добробут нинішніх і наступних поколінь.

Всечесні отці відправили літургію біля пам’ятника Незалежності, прозвучав військовий салют. а діти випустили в небо голубів та жовто-блакитні стрічки. Завершилось урочисте зібрання святковим концертом у районному Будинку культури.

Бібліотеки системи теж провели ряд заходів з нагоди святкування Дня Соборності і Свободи України. Були проведені уроки історії «Ми – разом!», «Україно! Нам берегти тебе соборно і єдино», розкрито книжкові виставки, викладки та перегляди літератури: «Соборна держава – сонценосна колиска моя», «Історичне єднання українського народу». У Хоростківській бібліотеці для дорослих розкрито виставку ілюстративно-прикладного мистецтва «Від Незалежності до Соборності». Копичинецька бібліотека для дорослих організувала бесіду-виставку «Вона наш витвір, наша мрія – Соборна вільна Україна».

Цикл книжкових виставок до Дня Соборності і Свободи України влаштовано в районній бібліотеці для дітей.24 серпня у селищі Гусятин відбулися урочистості з нагоди Дня Незалежності України. Святкова колона, прикрашена державною символікою, на чолі якої були голова райдержадміністрації Олександр Собань, голова районної ради Надія Хоптян, представники духовенства, керівники установ, організацій району під звуки духового оркестру направилася до оновленої площі Незалежності. . Тут священики різних конфесій відправили молебень за Україну, Далі свято продовжувалося на стадіоні «Збруч». Тут відбулося літературно-мистецьке дійство та виставка у містечку майстрів, де представляли свій потенціал, творчі здібності місцеві громади району. Велику участь у цьому приймали бібліотекарі району. Були розкриті тематичні полички про історію сіл, видатних людей краю. Концертна програма, яка відбулася за участю «народних» аматорських колективів, окремих виконавців району та артистів із Тернополя, завершилася святковим феєрверком.Відзначаючи День Незалежності України , в Хоростківській бібліотеці для дорослих розкрито тематичні виставки : «Відродження української культури в розмаїтті національних культур незалежної України», «Синій, як море, як день золотий, з неба і сонця наш прапор ясний», «Учений, діяч культури, борець за волю України - д-р Михайло Палій» .

Працівниками бібліотеки проведено цикл суспільно-політичних читань: «Моя ти земле калинова» - до 100-річчя від дня народження д-ра М.Палія, б-ря, професора Канзаського УніверситетЗ нетерпінням, надіями та сподіваннями чекають на новорічно-різдвяні свята і малі і дорослі. І ось нарешті вони прийшли – веселі, світлі, дзвінкі, магічні.

Сміх, гамір, новорічні пісні, колядки, щедрівки, віншування… Свято радісне, казкове, пресвітле і превеличне прийшло!

З новрічними колядками та щирими віншуваннями в Гусятинські бібліотеки завітали учні музичної школи. Вони мали змогу переглянути виставку-вітання «Сходить зірка пречудова на святих небес рядно», влаштовану центральною бібліотекою.

Працівники бібліотеки провели годину духовності «Ой радуйся, земле, Син Божий народився».Бібліотекарі сіл Суходіл та Мала Лука взяли активну участь у підготовці та виступі вертепів.Великдень — найбільше християнське свято. Цей день вважається днем Воскресіння Ісуса Христа і має ще одну назву — Пасха.

Свято Великодня в Україні сьогодні символізує загальне відродження та обновлення.

Напередодні Великодніх свят в Хоростківській міській бібліотеці для дорослих відкрито Великодню світлицю "Народні традиції Великодніх свят", в якій користувачі жителі міста можуть переглянути книжкові виставки "Таємничий світ Великоднбої писанки", "На Божій ниві". В світлиці проводились : година християнської моралі "Хай воскресне наша воля і душа"; бесіду огляд "Свята церковні - свята народні".


Великдень! Великдень!

День радісний, світлий.

Усміхнена земленька,

Весна розквітла…

Такими рядками завідувачка бібліотекою-філією № 28 с. Раштівці Богута І. розпочала літературний ранок «Йде Великдень по землі», який відбувся 14 квітня у сільській бібліотеці. У ньому взяли участь учні 6 класу, які розповідали легенди щодо виникнення свята, декламували вірші на тему Великодня. Зав. бібліотекою більш детально розповіла про писанки, адже вони – основна ознака Великодня. Невідємним атрибутом Пасхи є Пасхальний кошик із наїдками, які благословляють у церкві на споживання.

Після виступу учні ознайомилися із книжковою виставкою та виставкою Пасхальних рушничків:
Гарний рушничок у мене,

Мабуть, кращого нема.

Мама тільки помагала

Вишивала я сама.Бібліотекою-філією с. Гадинківці спільно з ЗОШ І - ІІ ступенів проведено свято, приурочене Великодню.
В районній бібліотеці для дітей користувачі мали змогу ознайомитися з матеріалами книжкової виставки "Тихо ангел пилетів і Великдень сповістив"

До уваги відвідувачів центральної районної бюібліотеки - книжкова поличка "Христос Воскрес! Воістину Воскрес"

До Великодніх свят 10 квітня в Копичинецькій міській бібліотеці для дорослих відкрила двері Великодня Світлиця «Весь світ співає до небес «Христос Воскрес!». Працівниками бібліотеки організована викладка літератури "Великодні звичаї - скарб українського народу» , де представлені видання, які розповідають про народні традиції відзначення Великодня. Ви ознайомитесь із книгами етнографів О. Воропая, В. Скуратівського, Г. Лозко , які висвітлюють національні особливості українських свят, зокрема, Великодніх, а також традиції та звичаї, пов’язані з цим святом. Серед представлених книг заслуговує на увагу одна з найдорожчих реліквій виставки подарована бібліотеці автором книга «Символіка української писанки» Одарки Онищук-українки з лемків.

Писанка для українського народу є такою ж святинею як ікона чи хрестик. Крім того з плином часу вона перетворилась і на мініатюрний витвір художнього мистецтва, що своєю красою і довершеністю захоплює весь світ. На окремих експозиційних столах виділено «подільську», «гуцульську», «лемківську», «копичинецьку» писанки.

Відвідувачі мають можливість оцінити майстерність та винахідливість місцевих умільців, помилуватись великодніми крашанками та писанками, вишитими пасхальними рушниками, іконами, вишитими бісером та нитками, розмальованими писанками та різноманітними великодніми композиціями.  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка