Звіт про роботу мо вчителів української мови та літератури, світової літератури за 2012-2013 н рСкачати 73.05 Kb.
Дата конвертації09.03.2016
Розмір73.05 Kb.
Звіт

про роботу МО вчителів української мови та літератури, світової літератури

за 2012-2013 н.р.

Робота МО вчителів української мови та літератури, світової літератури у 2012-2013 н. р. була спрямована на оновлення навчально-виховного процесу шляхом активного впровадження інноваційних технологій та вдосконалення науково-методичної роботи на уроках української мови та літератури, світової літератури. З цією метою підвищували ефективність уроків з використанням інноваційних технологійПІБ вчителя

Клас

К-ть ур.

Предмет

Кабінет

Андрюкова О.Д.

11-Б

5-А


10-А

15

14

11Укр.. літ-ра

Укр.. літ-ра

Укр..літ-ра


203

403


ноутбук

Красілинець М.В.

9-В

7-А


7-В11

5

6
Укр..мова.

Світ. літ-ра

Укр.. літ-ра


408

203


203

Литовченко С.В.

8-А

8-Б


7-А

11-А


11-Б

9

8

810

9


Укр..літ.

Укр..літ.

Світ.літ.

Світ.літ.

Світ.літ


У кабінеті комп'ютер

Павленко В.В.

5-А

5-Б


6-Б

7-Б


9-А

9-Б


9-В

Май

же

всі урокиУкраїнська

мова


та

література403

Стасюк Н.М.

11-А

10-Б


6-А

6-Б


4

3

54

Укр..літ.

Укр..мова

Укр..мова

Укр..мова403

Компанець О.М..

9-А

9-Б


9-В
Світ. літ-ра 408
Протягом навчального року серйозна увага приділялася вчителями-словесниками узагальненню і систематизації навчального матеріалу, урізноманітненню форм і методів проведення уроків, закріпленню і вдосконаленню найважливіших навичок і вмінь, що відіграють суттєву роль у розвитку логічного мислення школярів та забезпечують умови успішного вивчення ними суміжних дисциплін. На уроках вчителі урізноманітнювали форми та методи навчання: уроки-семінари, диспути, конференції,мозгові штурми,ігри- все це сприяє кращому засвоєнню навчального матеріалу учнями.

Під час проведення тижня педагогічної майстерності вчителі давали відкриті уроки для молодих спеціалістів школиПІБ

ТЕМА УРОКУ

КЛАС

Павленко В.В.

«Творення дієслів наказового способу»

7-Б клас

Андрюкова О.Д.

«В. Королів-Старий «Хуха Моховинка»

5-А клас

Литовченко С.В.

«Слово про похід Ігорів:сюжет, композиція, образи»

8-Б клас

Велика увага надавалася розвитку в учнів навичок самостійної роботи з підручником, посібниками та іншою довідковою літературою. Учні самостійно готували презентації на уроки літератури і мови, повідомлення, невеликі власні дослідження та висловлювали особисті міркування щодо певної теми.

Широко використовували вчителі на уроках тестову форму перевірки знань, умінь і практичних навичок школярів та рейтингову систему оцінювання, сприяючи учнів до самооцінки і самоаналізу своїх знань та залучаючи їх до самоосвіти.

Вчителі-словесники систематично працювали з обдарованими дітьми, готуючи їх до шкільної та районної олімпіади, надавали допомогу учням при написанні робіт в МАН «Дослідник». У 2012-2013 н. р. у районній олімпіаді з української мови та літератури переможцями стало 4 учні та 1 учениця з світової літератури

Районна олімпіада

українська мова та література, світова література

Прізвище

Клас

К-ть бал.

Міс.

Учитель

1

Бемпонг Дастін

7-Б

29

ІІІ

Павленко В.В.

2

Харченко Максим

8- Б

33

ІІ

Литовченко С.В.

3

Глоба Марія

8- Б

34

ІІ

Литовченко С.В.

4

Хоменко Станіслава

10- Б

32

ІІІ

Стасюк Н.М.

5

Хоменко Станіслава

10- Б

25

ІІІ

Лясота А.А.

Учні нашої школи у цьому навчальному році брали участь у Міжнародному конкурсі мовознавців ім.. Петра Яцика. 6 учнів посіли призові місця у районі.

Конкурс мовознавців імені Петра Яцика

Прізвище та ім'я

Клас

К-ть бал

Місце

Учитель

1

Анікеєнко Євгенія

5-А

38

І

Андрюкова О.Д.

2

Глоба Марія

8-Б

31

ІІІ

Литовченко С.В.

3

Гутніченко Тетяна

9-А

33

ІІІ

Павленко В.В.

4

Синишин Юлія

10- Б

33

ІІІ

Стасюк Н.М

5

Гетьман Марія

11- Б

24

ІІІ

Андрюкова О.Д..

6

Степова Олександра

11- Б

23

ІІ

Андрюкова О.Д.

3 учні нашої школи брали участь у мовно-літературному конкурсі ім.. Т.Г.Шевченка, 2 учні посіли призові місця у районі

Мовно-літературний конкурс ім.. Т.Г. Шевченка

Прізвище та ім'я

Клас

К-ть бал

Місце

Учитель
Полякова Вероніка

6-Б

32

І

Павленко В.В.
Рога Тетяна

10-Б

37

ІІ

Стасюк Н.М.Учителі-словесники працюють із обдарованими дітьми, систематично працюють консультативні пункти по підготовці учнів до написання робіт у МАН «Дослідник», 6 учнів посіли призові місця у МАН.»Дослідник»

Переможці МАН «Дослідник»№ Прізвище та ім'я

Клас

Місце

Учитель

1 Харченко Максим

8-Б

ІІІ

Литовченко С.В.

2 Рябова Ольга

8-Б

ІІ

Литовченко С.В.

3 Смоловик Надія

9-А

ІІ

Павленко В.В.

4 Шматко Денис

9-А

ІІІ

Павленко В.В.

5 Зубар Микола

10-Б

ІІ

Стасюк Н.М.

6 Рога Тетяна

10-Б

ІІ

Стасюк Н.М.

7 Гетьман Марія

11-Б

ІІІ

Андрюкова О.Д.

8 Дзей Жанна

11-Б

ІІІ

Андрюкова О.Д.

Роботи Смоловик Надії , Дзей Жанна, Гетьман Марії, , Роги Тетяни, Хоменко Станіслави були відмічені, як кращі, ці учні взяли участь у міському захисті робіт МАН «Дослідник».

У І семестрі вивчався стан виконання єдиного орфографічного режиму, .результати були обговорені на засіданні МО. Адміністрацією школи були відвідані уроки у кожного вчителя і проведені зрізи знань у кожному класі. Результати контрольних робіт подані у навчальну частину та були обговорені на засіданні МО

Протягом І семестру вивчалась наступність у 5 класах, результати контрольних робіт подані у навчальну частину. На засіданні МО та на виробничій нараді був проведений аналіз контрольних робіт, на недоліки вчителі повинні звернути увагу на уроках мови та літератури.

Учителі систематично підвищують свій фаховий рівень, відвідуючи районні та міські семінари.

Неодноразово словесники виступали на шкільних семінарах, конференціях та засіданнях методоб'єднань.

Павленко В.В. презентували своє портфоліо на районному семінарі «Майстер-клас»

У І семестрі до Дня української писемності була проведена літературно-музична композиція «Рідну мову передам як скарб» (Андрюкова О.Д.), конкурс читців «Мова моя калинова» (Андрюкова О.Д..), оформлений прес- центр «Тернистий шлях української мови»

Цікаво і змістовно пройшли Шевченківські дні, які проводили на тижні української мови: Шевченківські читання, літературні вікторини, круглі столи, наукова конференція, літературно-музична композиція.

Протягом року відзначалися пам'ятні дати письменників: літературні читання, присвячені Т.Г.Шевченку, Василю Стусу, Ліні Костенко, Лесі Українці, літературне свято, присвячене100-річчю Андрія Малишка «…І на тім рушникові…» (Андрюкова О.Д.), конференція до 290 річниці Григорія Сковороди «Шляхами українського мандрівника і просвітителя, гуманіста, філософа, гуманіста, філософа, музиканта» (Павленко В.В.), зустріч у світлиці «Рушники із бабусиної скрині» (Стасюк Н.М.), літературно-музична композиція «З Кобзарем у серці» (Павленко В.В.)

інсценізація уривків із творів Миколи Гоголя (Компанець О.М.).

Щоб поглибити інтерес школярів до предмета, вчителі проводили екскурсії до музеїв Т.Г.Шевченка (Павленко В.В..), Лесі Українки (Павленко В.В., Андрюкова О.Д., Литовченко С.В.), були організовані поїздки до Львова (Литовченко С.В.), поїздки по Києву (Андрюкова О.Д., Павленко В.В..), Чернігова , організовували культпоходи у театр «Сузір’я» на перегляд вистави «Сто тисяч» (Литовченко С.В.), ТЮГ та театр оперети (Андрюкова О.Д.), на літературне свято, присвячене 90-річчю Олеся Гончара (Павленко В.В.), на виставку «Культура Київської Русі» (Литовченко С.В.)

На жаль, у роботі МО спостерігаються недоліки Не всі вчителідобросовісно готують учнів до олімпіади, бажано посилити підготовку дітей до участі в олімпіадах та покращити роботу з обдарованими дітьми, залучаючи їх до роботи в МАН «Дослідник» з 7 класу. Позакласна робота проводиться, але не завжди на належному рівні, мало учнів беруть участь у заходах, вчителям-словесникам варто більше заохочувати школярів до участі у позакласній роботі та своєчасно звітувати про їх проведення.


Голова МО В.В.Павленко


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка