Звіт про стан виховної роботи у Гусинській загальноосвітній школі і-ш ступенів за І семестр 2015/2016 н рСкачати 159.44 Kb.
Дата конвертації08.03.2016
Розмір159.44 Kb.
Звіт

про стан виховної роботи

у Гусинській загальноосвітній школі І-Ш ступенів

за І семестр 2015/2016 н.р.


Відповідно до державних нормативних документів, плану роботи школи, виховних планів класних керівників у Гусинській ЗОШ І-ІІІ ступенів проводиться виховна робота з учнями.

Вчителі-класоводи та класні керівники у своїй роботі керуються нормативною базою, а саме: закони України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про позашкільну освіту»; постанови Кабінету Міністрів України від 27.08.10 № 778 «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад»; методичними рекомендаціями «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів», затверджених Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.11 № 1243; наказ Головного управління освіти і науки від 26.02.10 № 96 «Про затвердження Плану заходів щодо впровадження Концепції національно-патріотичного виховання молоді у навчальних закладах»; навчально-методична література та періодичні видання з питань виховної роботи.

Гусинська школа І-Ш ступенів працює над проблемою «Виховання патріотично направленої особистості в умовах впровадження нових Державних стандартів початкової, базової та середньої освіти».

Виходячи з проблеми були сформульовані такі задачі виховної роботи:


 • дотримання принципів виховання;

 • організація виховного процесу на засадах проектної педагогіки;

 • створення програми виховання для кожного класу;

 • задоволення базових потреб особистості;

 • реалізація особистісно-орієнтованого, системного, творчого та компетентнісного підходів;

 • створення належних умов для особистісного зростання кожного вихованця;

 • співпраця з органами учнівського самоврядування, дитячими громадськими організаціями;

 • інтеграція зусиль батьківської громади, державної влади, громадських та благодійних організацій, правоохоронних органів та установ системи охорони здоров'я.

Вчителі-класоводи та класні керівники спланували виховну роботу відповідно нормативних документів, які регламентують здійснення виховного процесу у навчальних закладах, річного плану роботи школи, вікових особливостей учнів, нахилів, здібностей та побажань учнів. Вся робота передбачала залучення учнів до різних форм творчої та суспільно корисної діяльності, зокрема: пізнавальної, оздоровчої, трудової, художньо-естетичної, спортивної, пропагандистської, ігрової, культурної, рекреаційної, екологічної, що була організована в години дозвілля та у позаурочний час.

Виховний процес здійснюється за такими напрямами:

- ціннісне ставлення до себе;

- ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей;

- ціннісне ставлення до праці;

- ціннісне ставлення до природи;

- ціннісне ставлення до культури та мистецтва;

- ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави.

Гусинська школа І-Ш ступенів працює над проблемою « Виховання патріотично направленої особистості в умовах впровадження нових Державних стандартів початкової, базової та середньої освіти».

Всі класні керівники працюють над виконанням своїх виховних планів, проводили виховні заходи, що заплановані протягом цього строку. Крім своїх запланованих заходів, класні керівники брали активну участь у шкільних заходах.

Заступник директора з виховної роботи постійно відвідує виховні заходи у 1-10 класах. Аналіз відвіданих виховних годин показав, що виховна робота проводиться класними керівниками на належному рівні.

Учні проявляють активність у підготовці та проведенні загальношкільних заходах.

Постійно ведеться контроль за відвідуванням та чергуванням учнів по школі. З батьками учнів, які мають пропуски без поважних причин, проводиться роз’яснювальна робота.

Спланована робота МО класних керівників. Проведено 3 засідання, на яких розглядалися питання оформлення і ведення щоденників, планування виховної роботи, адаптація учнів до навчання у 1, 5, 10 класах, огляд преси з виховної роботи.

У школі у І семестрі працювала спортивна секція Куп’янської ДЮСШ: з легкої атлетики, керівник Бібік Г.А., кількість учнів – 18 чоловік. У І семестрі складено графік секції. Гуртковою роботою охоплені діти, які перебувають на внутрішньошкільному обліку.

У вересні 2015 року складений та затверджений план роботи ДЮП, ЗЮІДР.

Проведено громадський огляд утримання, навчання та виховання дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, учнів з сімей багатодітних, малозабезпечених. Заступником директора з виховної роботи та класними керівниками проводиться індивідуальна робота з учнями схильними до правопорушень, контролюється відвідування ними уроків. Цих учнів залучено до роботи у гуртках та спортивних секціях. У І семестрі надана матеріальна допомога таким учням:

1. Лобанову Олексію – учню 9 класу – 145 грн.

2. Базаєвій Марині – учениці 9 класу – 145 грн.

3. Яремі Єлізаветі – учениці 7 класу – 145 грн.

4. Моргун Альоні – учениці 3 класу – 145 грн.

5. Луганському Євгену – учню 3 класу – 145 грн.

Організовано безкоштовне гаряче харчування у шкільній їдальні для учнів 1-4 класів та дітей пільгового контингенту.

На святкові дні та канікули класні керівники ознайомлюють учнів з пам’яткою попередження дитячого травматизму. На канікулярні дні складається план роботи з учнями: виховні заходи, бесіди, екскурсії, конкурси і т.д.

З метою національно-патріотичного виховання у кожному кабінеті створено куточки державної символіки, два стенди “Мої права” та “Правове виховання”. Для початкової школи – “Конвенція ООН про права дитини”.

Робота з батьками у І семестрі 2015/2016 н.р. була спрямована на створення єдиного колективу вчителів, батьків і учнів. Були проведені загальношкільні батьківські збори (20.09.2015 р.), а також класні батьківські збори (двічі на семестр). На батьківських зборах розглядалися питання: 1. виконання Законів України “Про загальну середню освіту”;

 2. робота з попередження дитячого травматизму;

 3. відвідування учнів та інші.

Навчальний рік розпочався Днем знань - святом Першого дзвоника.

З 3 по 17 вересня у межах Всеукраїнського місячника “Увага! Діти на дорогах!” в школі було проведено заходи з метою попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, а саме:№ з/п

Назва заходу

Дата

Відповідальний

1

Єдині уроки з правил дорожнього руху

10.09 – 11.09.2015

Класні керівники

2

Конкурс малюнків з безпеки дорожнього руху “Ми – учасники дорожнього руху”.

07.09-11.09.2015

Нюнюк Н.С.

3

1 клас

1. Знайомство з правилами дорожнього руху “Переходимо вулицю, дорогу” - бесіда

2 клас

1. Розгадування загадок до теми “Знай і вивчай правила дорожнього руху”2. Година спілкування “Мій друг велосипед”

3 клас


1. Бесіда “Увага! Діти на дорозі”

2. Диктант “Автотранспорт”

4 клас

1. Бесіда “Будь обережний по дорозі до школи та додому”2. Інформаційна хвилинка “Школа світлофора Моргайка”

3. Попереджувальний диктант “Будь уважний на дорозі”

5 клас

1. Вікторина “Як ти знаєш Правила дорожнього руху”6 клас

1. Написання міні-творів “Безпека дорожнього руху – запорука життя”

2. Гра “Я і дорога”

7 клас


1. Бесіда “Рух велосипедиста на дорозі”

8 клас


 1. Урок-тренінг «Увага! Діти на дорозі!»

9 клас

1. Година спілкування “Вмій користуватися транспортними засобами”

10 клас

1. Година спілкування “Вимоги до водіїв мопедів, моторолерів, велосипедів”11 клас

1. Брейн-ринг “Дорожні знаки”
Класні керівники

4

Вікторина “Світлофорчик приходить у гості” ( 1-4 класів)

14.09.2015

Нюнюк Н.С., учасники ЗЮІДР5

Оновлення куточка безпеки дорожнього руху

Протягом вересня

Нюнюк Н.С.

8

Виставка книг “Твій друг – дорожній рух”

Протягом тижня

Кирнос Ю.М.

9

Підведення підсумків

17.09.2015

Нюнюк Н.С.

Найактивніших учасників нагороджено подяками та грамотами.

З 14 по 18 вересня в школі пройшли виховні години та години спілкування до Міжнародного дню пам'яті жертв націзму.

До Дня партизанської слави було проведено святкову лінійку та уроки мужності за темою “Ми пам’ятаємо...”

Кожного місяця проводився день правових знань за окремо складеним планом.

До Дня захисника України був проведений конкурс для хлопців «А нумо хлопці». Де хлопці 8-10 класів показували свою спритність, силу та шляхетність.

З 05 по 09 жовтня проводився тиждень правових знань. Протягом місяця за окремим планом – місячник протипожежної безпеки.

28 жовтня було проведено заходи щодо відзначення річниці визволення України від фашистських загарбників. В рамках цього дня було проведено такі заходи: урочиста лінійка, присвячена річниці визволення України від фашистських загарбників; виховні години; книжкова виставка у шкільній бібліотеці “Тих років не змовкне слава”; виставка малюнків “Довгий шлях до перемоги”; упорядкування пам’ятника невідомому солдату та покладання квітів до пам’ятника невідомому солдату та могили Чудновського в с.Гусинка; поздоровлення ветеранів Великої Вітчизняної війни; надання допомоги ветеранів Великої Вітчизняної війни у рамках роботи волонтерських загонів.

02 жовтня пройшов день учнівського самоврядування. На посаду директора обрано президента ШОК “Дивосвіт” Лобанову Дарину, заступника директора з НВР – Базаєву Марину, заступника директора з ВР – Шаповалову Тетяну. Учні мали змогу не лише замінити вчителів на їхньому робочому місці, але й підготували святковий концерт для вчителів. На День вчителя учні приготували власноруч подарунки для вчителів та віршовані привітання.

9 листопада вчителі Тарасова О.М. та Тарасова Т.В., та класні керівники провели ряд заходів до Дня української мови та писемності.

У листопаді проходив місячник профілактики правопорушень, в рамках якого року проводився тиждень профілактики наркоманії та алкоголізму. Участь у акціях “Тверезість”, “День без куріння”, “Анти наркотик”. Також в рамках цього місячника пройшов тиждень протидії торгівлі людьми, де учні продивилися фільм «Станція призначення життя», ЗДВР провела бесіду та вхідне і вихідне анкетування.

У вересні та листопаді проводилося анкетування учнів 9 класу щодо подальшого навчання та працевлаштування, яке виявило, що не всі учні мають певні наміри щодо подальшого працевлаштування. А саме: не обрали професію, напрямок та місце навчання; учні 9 класу не вирішили - навчатися їм у 10 класі чи спробувати вступити до навчального закладу.

З 23 по 27 листопада проводилися заходи в рамках тижня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій.

Під час проведення тижня правових знань в листопаді місяці в шкільній бібліотеці оформлено тематичну виставку “Знай свої права”, оновлено “Куточок правового виховання”.

1-11 грудня проходили заходи до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом “За кожне життя разом!”. В рамках тижня проводилися бесіди, години спілкування, виховні години, випущено інформаційний бюлетень.

1 грудня класні керівники провели тематичні виховні години та бесіди до дня інвалідів.

До Дня збройних сил України вчитель предмету “Захист Вітчизни” Венецький В.П. провів ряд заходів: бесіда, показові виступи учнів 10 класу, змагання.

До Дня святого Миколая було проведено виховні заходи, години спілкування. 25 грудня було проведено Новорічний вечір відпочинку для 6-10 класів. Свято пройшло жваво, цікаво. Діти залюбки приймали участь в різноманітних конкурсах, за участь в яких вони отримували солодкі призи.

26 грудня 0 9.00 пройшов Новорічний ранок для учнів молодших класів. В гості до дітей приходили чудові герої казки Попелюшка. Учні 1-4 класів показали своє вміння танцювати.

Під час проведення святкових заходів учні 1-4 класів та пільгового контингенту отримали солодкі подарунки, придбані за спонсорські кошти.

Згідно плану роботи школи протягом навчального року у школі проводилась систематична робота з військово-патріотичного виховання учнів.

Було організовано і проведено ряд змістовних заходів. Так у листопаді та грудні 2015 року було проведено ряд заходів оборонно-масової роботи: зустрічі з воїнами з зони АТО, бесіди по класах про збройні сили України, перегляд кінофільму «Бойова техніка: танки», «Засоби безпеки від зброї масового ураження»;, у грудні проведено свято до Дня Збройних Сил України; у жовтні – тематика виховної роботи була присвячена темі «Козацькому роду – нема переводу»; відзначалися День визволення Куп'янщини та День Захисника Вітчизни. Проводилися профорієнтаційні бесіди з учнями щодо залучення їх до навчання у військових навчальних закладах. З метою національно-патріотичного виховання у кожному кабінеті створено куточки державної символіки, два стенди “Мої права” та “Правове виховання”. Для початкової школи – “Конвенція ООН про права дитини”.

У Гусинській ЗОШ І-ІІІ ступенів діє шкільний організаційний комітет «Дивосвіт». У вересні 2015 року шляхом виборів було обрано президента ШОК «Дивосвіт» Лобанову Дарину, ученицю 10 класу. Структура комітету включає 5 міністерств: інформації, освіти, здоров’я та спорту, культури, порядку та дисципліни. Було складено план заходів на поточний навчальний рік, який включав такі основні заходи: • участь у підготовці та проведенні Свята Першого Дзвінка;

 • вітання ветеранів ВВ війни, волонтерська допомога ветеранам та людям похилого віку;

 • організація конкурсу букетів та композицій «Моя квітуча Батьківщина» та виставки-ярмарку «Золота осінь прийшла, дарунки щедрі принесла»;

 • участь у районних конкурсах: поробок «Замість ялинки – новорічний букет»;

 • підготовка тематичних святкових концертних програм: до Дня учителя, «Осінній бал», новорічні ранки, до Дня Захисника України;

 • організація чергування по школі, рейди–перевірки стану підручників, висвітлювання результатів рейдів.

У 2015/2016 навчальному році методичне об’єднання класних керівників працювало над проблемою «Удосконалення форм і методів роботи щодо виховання громадянина-патріота».

На поточний рік було заплановано 6 засідань. Фактично проведено за І семестр 4, на яких розглядалися такі питання: • організація роботи класних керівників: планування виховної роботи, підготовка і проведення класних, загальношкільних та позашкільних заходів;

 • відвідування учнів;

 • аналіз участі класних колективів у загальношкільних та позакласних заходах, конкурсах;

 • аналіз відвіданих виховних годин.

Окрім методичних рекомендацій, розглядалися і практичні питання:

 • адаптація учнів до навчання у 1, 5, 10 класах;

 • постановка та зняття в внутрішньошкільного обліку

 • про правила складання психолого-педагогічної характеристики особистості школяра;

 • питання вивчення культури поведінки учнів і т.д.;

 • робота з сім’ями з «груп ризику» та соціально незахищених сімей;

 • спільна робота батьків та вчителів.

Постійно проводився огляд літератури з проблем виховної роботи. На ці засідання була запрошена бібліотекар Кирнос Ю.М..

Складено графік проведення виховних годин та класних батьківських зборів на І семестр 2015/2016 навчального року. Аналіз відвіданих виховних годин показав, що виховна робота проводиться класними керівниками на належному рівні.У І семестрі 2015/2016 навчального року було складено список пільгового контингенту учнів по Гусинському мікрорайону. Вивчено умови проживання важковиховуваних дітей, дітей-сиріт, дітей з багатодітних, малозабезпечених, сімей, що опинилися у скрутних життєвих умовах. Поновлено банк даних про дітей соціально незахищених категорій:

№ п/п

Соціальна категорія


Кількість учнів

1

Дітей-сиріт

-

2

Дітей, які позбавлені батьківської опіки

4

3

Дітей-напівсиріт

5

4

Дітей-інвалідів

1

5

Дітей, які навчаються за індивідуальною програмою

-

6

Дітей, які потерпіли від аварії на ЧАЕС

-

7

Багатодітні сім’ї

11

8

Дітей з багатодітних сімей

25

9

Малозабезпечені сім’ї

4

10

Дітей з малозабезпечених сімей

8

11

Сім’ї, що опинилися у скрутних життєвих умовах

-

12

Дітей з сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах

-

13

Дітей, що стоять на обліку в кримінальній міліції

-

14

Дітей, що стоять на внутрішкільному обліку

3

15

Обдарованих дітей

4

16

Сімей, в яких батьки-інваліди

1

17

Дітей, що мають батьків-інвалідів

2

18

Дітей матерів-одиначок

6

19

Дітей військовослужбовців і працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків

-

20

Неповних сімей

1

21

Дітей з неповних сімей

3

22

Дітей з девіантною поведінкою

-

23

Дітей, що знаходяться на “Д” обліку

25

24

Дітей-переселенців з зони АТО

1

Діти-сироти, позбавлені батьківського піклування та учні з малозабезпечених сімей забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням.

На виконання нормативних документів, що регламентують роботу з попередження дитячого травматизму, річного плану роботи, виховних планів класних керівників та класоводів у Гусинській ЗОШ І-ІІІ ступенів проводиться робота з попередження дитячого травматизму учнів. У виховному плані школи (підпункт 5.7.) сплановані заходи з профілактики дитячого травматизму на 2015/2016 н. р. В рамках цього плану проведено двотижневик «Увага! Діти на дорозі». В рамках якого ознайомлено учнів із Законом України «Про дорожній рух»; проведено тематичний конкурс малюнків та газет; організовано зустріч учнів школи з інспектором ДАІ; проведено конкурс на кращого знавця правил дорожнього руху.

У 2015/2016 н.р. класними керівниками сплановані виховні заходи з попередження дитячого травматизму: • виховні години з попередження дитячого травматизму;

 • вивчення норм безпечної поведінки на вулиці, на дорозі у відповідності з правилами дорожнього руху України;

 • практичні заняття правильного управління велосипедом, мопедом;

 • виступи загону ДЮП;

 • тематична лінійка «Хай вогонь в серці палає, але пожежі не буває»;

 • конкурс малюнків та газет, конкурс стіннівок «Скажемо «Ні!» шкідливим звичкам».

Адміністрацією школи видаються накази про призначення відповідального з питань охорони життя та здоров’я учнів, забезпечення охорони життя та здоров’я учнів під час виховних, позакласних та шкільних заходів, екскурсій тощо.

На уроках хімії, фізики, біології, фізичної культури, трудового навчання проводяться інструктажі з техніки безпеки, ведуться журнали інструктажів. В кабінетах хімії, фізики, біології, кабінетах трудового навчання вивішені стенди з техніки безпеки. Оформлено журнали інструктажів з безпеки життєдіяльності учнів у класних кімнатах.

Ознайомлюються з пам’ятками з попередження дитячого травматизму

проводяться інструктажі з правил протипожежної безпеки під час проведення свят та правила поведінки під час канікул.

Протягом І семестра 2015/2016 н.р. забезпечувалось якісне викладання курсу ОБЖ вчителем Распасієнко В.В. – 5 - 10 класи та „Основ здоров’я” вчителями початкових класів – Обраменко Т.М., Коваленко Ю.Л., Лобановою Н.М., Танішевою Н.В.

У школі організовано підвіз учнів із с. Вишнівка. Підвіз учнів відбувається шкільним автобусом. За наказом по школі за підвіз учнів відповідає заступник директора з виховної роботи Нюнюк Н.С..

Виховний план роботи класних керівників на 2015/2016 н.р. включає заходи з попередження дитячого травматизму відповідно циклограми бесід на теми:

1. Правила дорожнього руху.

2. Правила протипожежної безпеки.

3. Запобігання отруєнь.

4. Правила безпеки при користуванні газом.

5. Правила безпеки з вибухонебезпечними предметами .

6. Правила безпеки на воді.

7. Правила безпеки користування електроприладами, при поводженні з джерелами електроструму.

Також проводився цикл бесід „Я обираю здоровий спосіб життя” та додаткові поточні бесіди з метою запобігання травматизму дітей у повсякденному житті:


 • «Дорога від дому до школи і в зворотному напрямі»;

 • «Забороняється вживати газовані напої, чіпси, сухарики»;

 • «Обережно! На території школи ведуться будівельні роботи»;

 • «Профілактика грипу та гострих распіраторних захворювань»;

 • «Обережно! Ожеледиця. Будь обережним, граючи в сніжки».

У щоденниках учнів вклеєно пам’ятки з профілактики усіх видів дитячого травматизму, класними керівниками ведуться записи відповідних бесід. Щотижня на класних годинах класними керівниками проводились бесіди по попередженню дитячого травматизму з обов’язковим записом у щоденники учнів.

Вчителями-філологами Тарасовою О.М. та Тарасовою Т.В. проведені диктанти у 5-10 класах та вчителями-класоводами 1-4 класів Обраменко Т.М., Коваленко Ю.Л., Лобановою Н.М., Танішевою Н.В.: „Отруєння грибами”, „Як поводитися на воді”, “Алкоголь – руйнівник підростаючого покоління”.

У І семестрі 2015/2016 н.р. не було нещасних випадків.

Та поряд з цим існує ряд недоліків: 1. Недостатній рівень культури поведінки учнів на перервах.

 2. Недостатня активність учнів у загальношкільних конкурсах та виставках.

 3. Недостатня активність роботи учнівського самоврядування.

Директор Гусинської А.І.ОлійникЗОШ І-ІІІ ступенів


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка